هات اسپات به شما امکان می‌دهد دستگاه تلفن همراه، لپ تاپ یا تبلت خود را با استفاده از داده تلفن همراه به اینترنت متصل کنید. با این حال مانند هر فناوری دیگری، هات اسپات‌ها گاهی اوقات نمی‌توانند به یکدیگر متصل شوند و ما را بدون دسترسی به اینترنت سرگردان می‌کنند. قطع هات اسپات گوشی اندروید و آیفون گاهی در حساس‌ترین مواقع رخ می‌دهد. اما نگران نباشید قطع هات اسپات در اغلب موارد به دلیل باگ‌های کوچک و قابل حل است. بر این اساس در این مقاله سؤال «چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟» را پاسخ داده و رایج‌ترین دلایل عدم اتصال هات اسپات و راه‌حل‌های آن را بررسی می‌کنیم.

فهرست محتوا

14 مورد
 1. 1- قدرت سیگنال ناکافی؛ چرا نقطه اتصال وصل نمیشود؟
 2. 2- رمز عبور نادرست؛ دلیلی رایج برای عدم اتصال هات اسپات!
 3. 3- گرمای بیش از حد؛ چرا به هات اسپات وصل میشه ولی اینترنت نداره!
 4. 4- سیستم عامل قدیمی؛ نرم افزارها نیاز به بروزرسانی دارند!
 5. 5- تراکم شبکه؛ تعداد دستگاه‌های متصل شده را کم کنید!
 6. 6- اتصال محدود؛ پیکربندی هات اسپات را چک کنید!
 7. 7- مشکلات سخت افزاری؛ ابتدا از وجود مشکل سخت افزاری مسمئن شوید!
 8. مشکل وصل نشدن هات اسپات در کامپیوتر
 9. دلیل عدم اتصال هات اسپات آیفون به لپ تاپ
 10. از تعمیر کار و متخصص این حوزه کمک بخواهید؛ آخرین راهکار!
 11. سوالات متداول:
 12. آیا می‌توانم از نقطه اتصال خود بدون برنامه داده استفاده کنم؟
 13. آیا می‌توانم چندین دستگاه را به هات اسپات خود وصل کنم؟
 14. آیا می‌توانم از تلفن خود به عنوان نقطه اتصال استفاده کنم؟

1- قدرت سیگنال ناکافی؛ چرا نقطه اتصال وصل نمیشود؟

یکی از رایج‌ترین دلیل عدم اتصال هات اسپات، قدرت سیگنال ناکافی است. کم بودن یا ضعیف شدن قددرت سیگنال می‌تواند به دلیل شبکه سلولی ضعیف یا موانع فیزیکی مانند دیوارها، درختان یا کوه‌ها باشد. بر این اساس لازم است ابتدا قدرت سیگنال هات اسپات خود را بررسی کنید و آن را به منطقه‌ای با دریافت بهتر انتقال دهید.

اگر با جابه‌جایی مکانی، مشکل اتصال هات اسپات شما حل نشد، می‌توانید دستگاه تلفن همراه خود را ری ست کنید. در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ دیگر دلایل رایج عدم اتصال هات اسپات را بررسی می‌کنیم.

2- رمز عبور نادرست؛ دلیلی رایج برای عدم اتصال هات اسپات!

یکی دیگر از دلایل اصلی عدم اتصال هات اسپات‌ها، رمز عبور نادرست است. پس بهتر است رمز عبور خود را چک کنید و مطمئن شوید که هات اسپات نام صحیح شبکه (SSID) را پخش می‌کند. اگر با ورود رمز عبور صحیح هنوز به هات اسپات وصل نمی‌شوید، می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید و دوباره اتصال به هات اسپات را امتحان کنید.

چرا به هات اسپات وصل میشه ولی اینترنت نداره

3- گرمای بیش از حد؛ چرا به هات اسپات وصل میشه ولی اینترنت نداره!

هات اسپات‌ها گرمای زیادی تولید می‌کنند که می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد و اختلال در عملکرد دستگاه شود. اگر هات اسپات شما بیش از حد گرم می‌شود، سعی کنید آن را در مکانی خنک و دارای تهویه مناسب قرار دهید.

لازم به ذکر است که دانلود و نصب برنامه‌های سنگین مانند بازی‌ها از طریق هات اسپات، می‌تواند باعث گرم شدن دستگاه‌ها شود. بر این اساس بهتر است برای استفاده از هات اسپات گوشی در اجرای بازی‌ها یا اتصال هات اسپات به لپ تاپ یا کامپیوتر برای اجرای بازی، از گوشی گیمینگ استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام برای خرید گوشی گیمینگ حتماً مقاله راهنمای خرید گوشی گیمینگ را مطالعه کنید.

4- سیستم عامل قدیمی؛ نرم افزارها نیاز به بروزرسانی دارند!

در پاسخ به سؤال «چرا هات اسپات وصل نمی‌شود؟» می‌توان گف که چهارمین دلیل مشکل وصل نشدن هات اسپات در کامپیوتر و لپ تاپ، قدیمی بودن سیستم عامل است. اگر سیستم عامل هات اسپات شما قدیمی باشد، می‌تواند باعث مشکلات اتصال شود. بر این اساس بهتر است که از به‌روزرسانی‌های سیستم‌ عامل گوشی همراه خود مطمئن شوید. در صورت عدم به روز نبودن سیستم عامل، به محض دسترسی، آن را به روز رسانی کنید.

به روز رسانی سیستم عامل در اجرای بازی‌های جدید مانند فیفا 24 نیز می‌تواند برای شما مشکل ایجاد کند. پس در اولین فرصت حتما سیستم عامل سیستم خود را آپدیت کنید.

5- تراکم شبکه؛ تعداد دستگاه‌های متصل شده را کم کنید!

اگر دستگاه‌های زیادی به یک نقطه اتصال متصل شوند، می‌تواند باعث ازدحام شبکه و نتیجتاً کندی یا عدم اتصال با کیفیت شود. برای بهبود عملکرد شبکه، برخی از دستگاه ها را قطع کنید. برای بهبود عملکرد شبکه، برخی از دستگاه‌ها را از نقطه اتصال خود جدا کنید. کاهش تراکم شبکه ها تأثیر بسیاری بر کیفیت اتصال شما به هات اسپات دارد.

6- اتصال محدود؛ پیکربندی هات اسپات را چک کنید!

یکی دیگر از مشکلات رایج زمانی است که رایانه پیام “اتصال محدود” را نشان می‌دهد. خطای اتصال محدود معمولاً مربوط به مشکلی در پیکربندی هات اسپات مانند آدرس IP یا تنظیمات DNS نادرست است. برای رفع خطای اتصال محدود لازم است که پیکربندی هات اسپات خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آدرس IP و تنظیمات DNS به درستی پیکربندی شده‌اند. همچنین ممکن است نیاز به راه‌اندازی مجدد رایانه و هات اسپات داشته باشید.

پس از رفع مشکل اتصال هات اسپات می‌توانید برای خرید بهترین بازی های پلی استیشن 4 از سایت معتبر اقدام و از اجرای بازی‌های محبوب خود نهایت لذت را ببرید. برای دریافت لیست بهترین بازی‌های PS4 و PS5 می‌توانید به بخش بلاگ سایت گامالوپ مراجعه کنید.

مشکلات سخت افزاری نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکل در اتصال به هات اسپات شود

7- مشکلات سخت افزاری؛ ابتدا از وجود مشکل سخت افزاری مسمئن شوید!

مشکلات سخت افزاری نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکل در اتصال به هات اسپات شود. خرابی کارت بی‌سیم یا روتر می‌تواند از برقراری ارتباط جلوگیری کند. در صورت مشکوک شدن به مشکل سخت افزاری روتر یا سیم کارت دستگاه همراه، سعی کنید با دستگاه دیگری به هات اسپات متصل شوید. اگر دستگاه دیگر می‌تواند بدون هیچ مشکلی متصل شود، ممکن است مشکل از سخت‌افزار شما باشد. در این صورت، ممکن است لازم باشد کارت وایرلس یا روتر خود را تعویض کنید.

مشکل وصل نشدن هات اسپات در کامپیوتر

مشکل وصل نشدن هات اسپات در کامپیوتر یکی از مشکلات رایج که به دو دلیل اصلی رخ می‌دهد. یکی از دلایل وصل نشدن هات اسپات در کامپیوتر، همان مشکل سخت افزاری روتر یا سیم کارت است. در صورت مشکل سخت افزاری روتر یا کارت بی سیم، لازم است که برای رفع مشکل به تعمیرکار و متخصص این حوزه مراجعه کنید.

دلیل دیگر عدم اتصال هات اسپات در کامپیوتر می‌تواند تراکم بالای شبکه و امکان اتصال محدود باشد. با کم کردن دستگاه‌های متصل شده به هات اسپات و وارد کردن آدرس IP یا تنظیمات DNS صحیح، می‌توانید مشکل اتصال به هات اسپات را رفع کنید.

دلیل عدم اتصال هات اسپات آیفون به لپ تاپ

دلایل مختلفی برای عدم اتصال هات اسپات آیفون به لپ تاپ وجود دارد. برخی از اصلی‌ترین دلایل می‌تواند موارد زیر باشد:

 • داده های اینترنت ناکافی: هنگام استفاده از آیفون خود به عنوان یک هات اسپات، اطمینان از داشتن داده اینترنتی کافی ضروری است. میزان اینترنت ناکافی می‌تواند باعث شود که iPhone شما قابلیت hotspot را خاموش کند یا ممکن است لپ‌تاپ به هات اسپات متصل نشود. برای حل این مشکل، مطمئن شوید که آیفون شما اینترنت کافی دارد و برای خرید اینترنت از اپراتور خود اقدام کنید.
 • بروز رسانی نرم افزار: یکی دیگر از دلایل عدم اتصال هات اسپات آیفون به لپ تاپ به دلیل قدیمی بودن نرم افزار است. ضروری است که نرم افزار آیفون و لپ تاپ خود را به روز نگه دارید تا از سازگاری آن‌ها با یکدیگر اطمینان حاصل کنید. برای به روز رسانی آیفون خود به Settings > General > Software Update و برای لپ تاپ خود به System Preferences > Software Update بروید.
 • اتصال وای فای و بلوتوث: اگر Wi-Fiیا بلوتوث را در آیفون خود فعال کرده باشید، می‌تواند در اتصال هات اسپات اختلال ایجاد کند. برای غیرفعال کردن Wi-Fi و بلوتوث، به Settings > Wi-Fi and Settings > Bluetooth بروید و کلیدها را خاموش کنید. پس از غیرفعال کردن آن‌ها، سعی کنید لپ تاپ خود را دوباره به هات اسپات وصل کنید.
 • تنظیمات شبکه: در برخی موارد، مشکل ممکن است مربوط به تنظیمات شبکه شما باشد. برای حل این مشکل، می‌توانید تنظیمات شبکه خود را در آیفون خود بازیابی کنید. به Settings > General > Reset > Reset Network Settings بروید. به خاطر داشته باشید که با این کار تمام رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi و اتصالات بلوتوث حذف می‌شوند.
 • اتصال VPN: اگر اتصال VPN را روی لپ تاپ خود فعال کرده‌اید، ممکن است با اتصال نقطه اتصال تداخل داشته باشد. برای حل این مشکل، اتصال VPN را در لپ تاپ خود غیرفعال و دوباره به هات اسپات متصل شوید.
 • خرابی سخت افزار: اگر هیچ یک از راه‌حل‌های بالا کار نمی‌کند، ممکن است یک نقص سخت افزاری باشد. برای راهنمایی بیشتر به فروشگاه اپل مراجعه کنید یا با پشتیبانی اپل تماس بگیرید.

پس از رفع مشکل اتصال هات اسپات آیفون به لپ تاپ می‌توانید برای دانلود بازی بسیار محبوب کالاف دیوتی مدرن وار فار اقدام کنید و همراه با دوستان خود از اجرای باکیفیت بازی نهایت استفاده را ببرید.

از تعمیر کار و متخصص این حوزه کمک بخواهید؛ آخرین راهکار!

در این مقاله سعی کردیم سؤال «چرا هات اسپات وصل نمی‌شود» را پاسخ دهیم و دلایل رایج عدم اتصال هات اسپات را بررسی کنیم. عدم اتصال هات اسپات ممکن است به دلایل مختلفی مانند قدرت سیگنال ناکافی، رمز عبور نادرست، داغ شدن بیش از حد، سیستم عامل قدیمی و ازدحام شبکه و غیره رخ دهد. با پیروی از نکات عیب‌یابی که در این مقاله بحث شده است، می‌توانید به سرعت اکثر مشکلات اتصال هات اسپات را حل کنید.

در صورت عدم رفع مشکل اتصال هات اسپات با راهکارهای ارائه شده لازم است به یک تعمیرکار و متخصصین این حوزه مراجعه و برای حل مشکل اتصال هات اسپات اقدام کنید.

سوالات متداول:

آیا می‌توانم از نقطه اتصال خود بدون برنامه داده استفاده کنم؟

خیر، شما نمی توانید از هات اسپات خود بدون برنامه داده استفاده کنید. هات‌اسپات‌ها از داده‌های تلفن همراه برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند، بنابراین برای استفاده از آن‌ها به یک برنامه داده نیاز دارید.

آیا می‌توانم چندین دستگاه را به هات اسپات خود وصل کنم؟

بله، می‌توانید چندین دستگاه را به نقطه اتصال خود متصل کنید، اما مراقب ازدحام شبکه باشید که می‌تواند باعث کندی یا عدم اتصال شود.

آیا می‌توانم از تلفن خود به عنوان نقطه اتصال استفاده کنم؟

بله، اکثر تلفن‌های هوشمند دارای ویژگی نقطه اتصال بوده که به شما امکان می‌دهد اتصال داده تلفن همراه خود را با دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارید.