دنیای دیجیتال امروزه، دنیای کیفیت است. یک استریم عالی و پربیینده نیاز به تجهیزات مناسب و باکیفیت دارد. یکی از لوزام اصلی و مهم برای استریم بازی، تولید محتوا، پادکست و غیره، میکروفون است. انتخاب بهترین میکروفون یکی از دغدغه‌های مهم  برای هر استریمری است. در همین راستا می‌خواهیم در این مقاله راهنمای خرید میکروفون برای استریم و ضبط پادکست را بررسی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید تا پس از دریافت اطلاعات کافی بتوانید بهترین و مناسب‌ترین میکروفون را برای استریم انتخاب کنید.

فهرست محتوا

9 مورد
 1. فاکتورهای مهم خرید میکروفون برای استریم؛ شناخت برابر است با انتخاب مناسب‌تر!
 2. 1- خاصیت هدایتی یا الگوی قطبی؛ حذف صدای محیط برای گیمرها مهم است!
 3. 2- پاسخ فرکانسی؛ سطح استاندار بین 20 هرتز تا 20 هزار هرتز است!
 4. 3- پاپ فیلتر یا بادگیر؛ فیلتری مناسب برای وضوح صداها!
 5. 4- نحوه اتصال؛ کابل اتصال XLR کیفیت بهتر و قیمت بیشتری دارد!
 6. 5- قابلیت لرزش‌گیر یا شاک مانت؛ صدای استودیویی بدون نقض تولید کنید!
 7. 6- قیمت میکروفون برای پادکست؛ ابتدا نیاز خود را بسنجید!
 8. معرفی بهترین میکروفون‌‎ها برای تولید محتوا، استریم و پادکست!
 9. راهنمای خرید میکروفون گیمینگ را از کارشناسان گامالوپ بخواهید!

فاکتورهای مهم خرید میکروفون برای استریم؛ شناخت برابر است با انتخاب مناسب‌تر!

میکروفون‌ها بر اساس برند، مدل و مشخصات فنی تقسیم‌‎بندی می‌شوند. بر همین اساس خرید بهترین میکروفون برای ضبط صدا و استریم نیاز به شناخت اصلی‌ترین فاکتور یا معیارها دارد. در ادامه همراه با گامالوپ 6 فاکتور اصلی راهنمای خرید میکروفون برای استریم را لیست و بررسی می‌کنیم. امیدورایم پس از مطالعه فاکتورها بتوانید راحت‌تر، میکروفون متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

1- خاصیت هدایتی یا الگوی قطبی؛ حذف صدای محیط برای گیمرها مهم است!

اولین فاکتوری که در زمان خرید میکروفون باید به آن توجه داشته باشید، قابلیت الگوی قطبی یا هدایتی است. الگوی قطبی، توانایی دریافت صدا از زوایای مختلف است. سه الگوی قطبی اصلی برای میکروفون‌ها وجود دارد:

 • الگوی قطبی کاردیوئید
 • الگوی قطبی دو‌طرفه
 • و الگوی قطبی چندطرفه

الگوی قطبی کاردیوئید یکی از الگوهای مورد پسند استریمرها است. چرا که صداهای ناخواسته اطراف را حذف و فقط صدا را از جلو دریافت می‌کند. میکروفون‌های کاردیوئید برای کسانی که به صورت زنده جلو دوربین قرار می‌گیرند بسیار مناسب است. میکروفون‌های کاردیوئیدی به دو دسته دیگر با نام‌های سوپرکاردیوئید و هایپر کاردیوئید تقسیم می‌شوند. میکروفون‌های کاردیوئیدی در حفظ صدای مزاحم محیط عملکردی بسیار خوبی دارند.

میکروفون‌های همه طرفه، صدا را از همه جهات دریافت کرده و تنطیم آن بسیار راحت است. اما صداهای مزاحم محیط را حذف نمی‌کنند. میکروفون‌های دوطرفه نیز صدا را از دو سمت جلو و عقب دریافت می‌کنند. در اغلب موارد برای استریم‌های مصاحبه محور از میکروفون‌های دوطرفه استفاده می‌کنند.

راهنمای خرید میکروفون برای استریم و ضبط پادکست

2- پاسخ فرکانسی؛ سطح استاندار بین 20 هرتز تا 20 هزار هرتز است!

فرکانس بر اساس هرتز و کیلوهرتز سنجیده می‌شود. پاسخ فرکانسی به معنای دامنه فرکانس‌های صوتی میکروفون است. سطح استاندارد پاسخ فرکانسی برای میکروفون‌های استریم، بین 20 هرتز تا 20 هزار هرتز است. پاسخ فرکانسی کمتر یا بیشتر برای ما انسان‌ها کاربرد ندارد. چرا که صدای ما قابلیت تولید صدا با فرکانس بسیار پایین یا بالا را ندارد.

لازم به ذکر است که در صورت علاقه به استریم بازی‌های محبوب و شناخته‌شده پلی استیشن، باید ابتدا برای خرید اکانت و کنسول‌های پلی استیشن اقدام کنید. در صورت نیاز به راهنمایی برای خرید اکانت قانونی PS5 و کنسول‌های PSN با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

3- پاپ فیلتر یا بادگیر؛ فیلتری مناسب برای وضوح صداها!

یکی از فاکتورهای مهم راهنمای خرید میکروفون برای استریم، بادگیر یا پاپ‌ فیلتر است. بادگیر میکروفون با نام‌های پاپ اسکرین یا پاپ شیلد نیز شناخته می‌شود. پاپ فیلترهای برای استریم صداهای بلند بسیار مهم است. وظبقه پاپ فیلترهای وضوح صدا و فیلتر صداهای اضافه در زمان تلفظ حروفی مانند س، ش، پ و غیره است. در زمان تلفظ این حروه با صدای بلند، ممکن است اوایی اضافه در صدای ضبط شده به گوش برسد. بر این اساس در صورت استریم آوازها و صداهای بلند، حتما از میکروفون‌هایی استفاده کنید که قابلیت پاپ فیلتر را دارند.

4- نحوه اتصال؛ کابل اتصال XLR کیفیت بهتر و قیمت بیشتری دارد!

مسیر اتصال میکروفون به دستگاه‌های مختلف از سه طریق زیر است:

 • کابل USB
 • کابل XLR
 • و میکروفون‌های TS/TRS/TRRS

در میان بیشتر استریمرها استفاده از میکروفون‌های با کابل اتصال USB رواج دارد. چرا که به راحتی به کامپیوتر وصل شده و امکان استریم بازی را فراهم می‌کند. اما لازم است اطلاعاتی در باره کابل XLR و قابلیت‌های TS/TRS/TRRS داشته باشید.

میکروفون‌های XLR مستقیما به کامپیوتر وصل نمی‌شوند و برای اتصال آن‌ها باید یک Mixer یا رابط صوتی را خریداری کنید. اما کیفیت صدای خروجی آن بهتر، کنترل و مدیریت صدا بیشتر و خود کابل نیز باداوام‌تر است. میکروفون‌های TS/TRS/TRRS برای اتصال به موبایل، لپ‌تاپ و تبلت مناسب است. استیمرهایی که از طریق موبایل استریم می‌کنند، بهتر است از میکروفون‌های TS/TRS/TRRS استفاده کنند.

5- قابلیت لرزش‌گیر یا شاک مانت؛ صدای استودیویی بدون نقض تولید کنید!

لرزش بر روی بدنه میکروفون می‌تواند نویز و صدای ناهنجاری را ایجاد کند. بر این حسب در اغلب موارد برای ضبط صدا، از پایه‌های لرزش‌گیر یا شات‌مانت استفاده می‌کنند. در صورت استریم صدای استودیویی از میکرووفن‌هایی با پایه لرزش‌گیر استفاده کنید.

در صورت علاقه به بازی‌هایی پلی استیشن مانند کالاف دیوتی، پابجی، گاد آف وار و غیره، لازم است بدانید که با استفاده از اشتراک‌های جدید پلاس می‌توانید امکانات و قابلیت‌های جدید بازی را خریداری کنید. سپس برای استریم بازی آماده شوید. برای خرید اشتراک پلاس اکسترا یا دریافت راهنمایی درباره انواع اشتراک بازی‌ها، با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

قیمت میکروفون بر اساس برند، مدل، قابلیت‌ها و مشخصات فنی تعیین می‌شود. بهتر است قبل از توجه به قیمت نیاز و انتظارات خود را از لیست کنید.

6- قیمت میکروفون برای پادکست؛ ابتدا نیاز خود را بسنجید!

قیمت میکروفون بر اساس برند، مدل، قابلیت‌ها و مشخصات فنی تعیین می‌شود. بهتر است قبل از توجه به قیمت نیاز و انتظارات خود را از لیست کنید. سپس با دریافت راهنمایی و مشاوره فنی از متخصصین، بهترین نوع میکروفون برای استریم را متناسب با نیازتان انتخاب کنید. سپس قیمت میکروفون استریم ارزان، قیمت میکروفون یوتیوبری، قیمت میکروفون استریم بازی و غیره را سرچ کنید.

شما می‌توانید برای دریافت راهنمای خرید میکروفون با به‌صرفه‌ترین قیمت و راهنمای خرید وبکم برای استریم، با کارشناسان گامالوپ از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 تماس بگیرید.

معرفی بهترین میکروفون‌‎ها برای تولید محتوا، استریم و پادکست!

در این بخش از راهنمای خرید میکروفون برای استریم، برخی از بهترین میکروفون‌ها با رنج قیمتی متفاوت را به شما معرفی می‌کنیم. برخی از محبوب‌ترین میکروفون‌های بازار شامل موارد زیر است:

 • Shur MV7 Podcast Microphon: حرفه‌ای برای ضبط و استریم
 • Rode NT USB: مناسب برای ضبط حرفه‌ای صدا و پادکست
 • Blue Yeti: مناسب برای استریم گیم و تولید پادکست
 • BOYA BY-PM700: عالی برای پادکست‌های گروهی
 • Audio-Technica AT2020USB: بسیار مناسب برای پادکست حرفه‌ای
 • Rode NT-USB Mini: مقرون‌به‌صرفه برای پادکست و استریم
 • Hyper X Solo Cast: اقتصادی برای استریم
 • Trust GXT 242: استریم ارزان برای ضبط صدا
 • Trust GXT 232 و GXT 212: اقتصادی و به‌صرفه برای استریم
 • Yanmai SF-666: اقتصادی برای استریم مبتدی و کارهای عادی

میکروفون‌ها اغلب در رنج قیمتی متفاوت تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از بهترین میکروفون‌ها با رنج قیمت متوسط و ارزان به شما معرفی شد. در صورت نیاز به میکروفون‌های فوق‌حرفه‌ای نیاز است قبل از خرید با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کنید.

راهنمای خرید میکروفون گیمینگ را از کارشناسان گامالوپ بخواهید!

در این مقاله راهنمای خرید میکروفون برای استریم را ارائه دادیم. همچنین فاکتورهای اصلی و ضروری خرید میکروفون را بررسی و برخی از بهترین میکروفون‌ها برای استریم را به شما معرفی کردیم. در صورت نیاز به راهنمای بیشتر می‌‎توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

گامالوپ از سال 94 تاکنون همراه با تیم تخصصی خود یکی از مراجع اصلی گیم در ایران است. مجموعه گامالوپ در زمینه خرید اکانت قانونی، گیفت کارت پلی استیشن، کنسول‌های پلی استیشن، لپ‌تاپ گیمینگ، دسته بازی، مانیتور گیم، هدفون گیمینگ و دیگر محصولات گیم پلی فعالیت می‌کند. قبل از خرید راهنمای فنی لازم را برای خرید بهترین میکروفون استریم بازی از کارشناسان گامالوپ دریافت کنید. سپس با خیالی آسوده برای خرید اقدام کنید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه ‌کنید.