انتخاب و خرید بهترین کیس گیمینگ نیاز به اطلاعات فنی کامل دارد. خرید کیس گیمینگ مانند خرید کنسول‌های پلی استیشن، لپ تاپ، گوشی و غیره نیست. شما می‌توانید با شناخت از قطعات کیس و مشخصات فنی آن‌ها بهترین کامپیوتر گمینیگ را جم و جور کنید. بر این اساس در این مقاله می‌خواهیم راهنمای خرید کیس گیمینگ و فاکتورهای اصلی انتخاب بهترین قطعات کامیپوتر گیم را بررسی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

15 مورد
 1. کیس گیمینگ چه تفاوتی با کامپیوتر معمولی دارد؟
 2. برای خرید بهترین سیستم گیمینگ به چه نکاتی باید توجه کنید؟
 3. پردازنده مرکزی (CPU)؛ مغز اصلی کامپیوتر گیمینگ!
 4. مادربرد؛ حساس‌ترین قطعه در خرید کیس گیمینگ!
 5. رم (RAM)؛ انتخاب رم کار ساده‌ای است!
 6. پاور (PSU)؛ قطعه‌ای کاربردی در تضمین دوام و ماندگاری سیستم گیمینگ!
 7. کارت گرافیک؛ حساس‌ترین قطعه در خرید کیس گیمینگ!
 8. فضای ذخیره‌سازی؛ گیمرها هارد SSD را بیشتر می‌پسندند!
 9. سیستم خنک‌کننده؛ قدرت سیستم کولینگ مهم است!
 10. ظاهر کیس؛ انتخابی بر اساس سلیقه و بودجه!
 11. قیمت، فاکتوری مهم برای خرید کیس گیمینگ!
 12. راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ ارزان؛ مناسب برای بازی‌های قدیمی با نرخ فریم بالا!
 13. راهنمای خرید سیستم گیمینگ میان‌رده؛ انتخابی مناسب برای اکثر گیمرها!
 14. راهنمای خرید کامپیوتر رده حرفه‌ای؛ قابلیت اجرای تمام بازی‌ها در ساعات متمادی!
 15. بهترین راه برای خرید کیس گیمینگ؛ از مجموعه گامالوپ مشاوره بخواهید!

کیس گیمینگ چه تفاوتی با کامپیوتر معمولی دارد؟

کیس گیمینگ با کیس معمولی از نظر نوع قطعات تفاوتی با هم ندارند. آنچه تفاوت ایجاد می‌کند در واقع قدرت قطعاتی مانند کارت گرافیک، پردازنده مرکزی، شکل ظاهری کیس، سیستم خنک کننندگی، پاور و غیره است. البته با یک کیس معمولی میان‌رده نیز می‌توان بازی‌های ویدیوئی را اجرا کرد. اما کیس‌های معمولی و اداری توان پشتیبانی و اجرای بازی‌های سنگین گرافیکی را برای چندین ساعت به صورت متوالی ندارند.

بر این اساس اغلب گیمرهای حرفه‌ای یا بازیکنانی که می‌خواهند از طریق بازی کسب درآمد کنند، به کیس و کامپیوترهای گیمینگ نیاز پیدا می‌کنند. البته کیس‌های گیمینگ به لحاظ قیمتی نیز به سه دسته ارزان، میان‌رده و حرفه‌ای تقسیم می‌شوند. قدرت مشخصات فنی هر کدام از رده‌ها متفاوت بوده و به طبع، قیمت آن‌ها نیاز متفاوت است. در ادامه همراه با گامالوپ مهم‌ترین نکات خرید قطعات فنی کیس گیمینگ و انواع رده‌های کیس را بررسی می‌کنیم.

برای خرید بهترین سیستم گیمینگ به چه نکاتی باید توجه کنید؟

در راهنمای خرید کیس گیمینگ ابتدا باید قطعات اصلی را بشناسید. سپس از مشخصات فنی آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. اصلی‌ترین قطعات کیس گیمینگ شامل پردازنده مرکزی، مادربرد، رم، پاور، کارت گرافیک، فضای ذخیره‌سازی، سیستم خنک‌کننده و ظاهر کیس است. در ادامه به بررسی هر کدام از قطعات اصلی کیس گیمینگ و نکات مهم خرید آن‌ها می‌پردازیم.

پردازنده مرکزی (CPU)؛ مغز اصلی کامپیوتر گیمینگ!

پردازنده مرکزی (CPU)؛ مغز اصلی کامپیوتر گیمینگ!

برخی از بازی‌ها نیاز به پردازنده مرکزی قوی و برخی با CPU ضعیف‌تر نیز سازگاری دارند. در صورت استفاده از CPU ضعیف ممکن است امکان اجرای بسیاری از بازی‌ها را نداشته باشید. بر این اساس برخالف تصور عموم، پردانزده مرکزی یکی از اصلی‌ترین نکاتی است که در خرید کیس گیمینگ باید به آن توجه داشته باشید.

CPU مغز کامپیوتر به شمار می‌رود. اجرای برنامه‌ها، محاسبات و تمام اقدامات کامپیوتر از طریق پردازنده مرکزی هدایت می‌شود. دو شرکت اینتل و ای ام دی بزرگترین شرکت‌های سازنده CPU در دنیا است. هر دو شرکت محصولی باکیفیت و مرغوب با قیمت‌های متفاوت دارد. پس ابتدا شرکت و مقدار بودجه خرید سیستم را در نظر بگیرید و سپس برای خرید پردازنده مرکزی اقدام کنید. برای دریافت تجربه بهتر از بازی‌ها به سراغ پردازنده مرکزی بروید که ترد (Thread) و هسته (Core) بالاتری دارد.

مادربرد؛ حساس‌ترین قطعه در خرید کیس گیمینگ!

مادربرد یک تخته مدار الکتریکی برای اتصال اجزا به هم و تأمین انرژی الکتریکی قطعات است. در واقع مادربرد مرکز ارتباطات کیس است. در انتخاب مادربرد باید به مواردی مانند: مطابقت سوکت پردازنده با برد اصلی، میزان بودجه، تعدا اسلات برای رم، اسلات برای قطعات دیگر مانند PCI-Express، توان مادربرد و امکان ارتقا مادربرد، توجه کامل داشته باشید.

مادربرد یکی از حساس‌ترین و اصلی‌ترین قطعات کیس گیمینگ است. بر این اساس پیشنهاد ما این است که برای خرید بهترین مادربرد، با متخصصان مجموعه گامالوپ مشورت کنید. کارشناسان و متخصصان گامالوپ شما را برای خرید بهترین کیس و مانیتور گیم، کنسول‌های پلی استیشن، خرید اکانت PS4، خرید اشتراک‌های جدید پلاس و غیره راهنمایی می‌کنند.

رم (RAM)؛ انتخاب رم کار ساده‌ای است!

انتخاب رم شاید ساده‌ترین کار خرید کیس گیمینگ باشد. کیس‌های گیمینگ حداقل باید دارای 16 گیگابایت رم باشند. در صورت نیاز به سرعت و فضای ذخیره بیشتر، با توجه به بودجه‌تان می‌توانید به سراغ رم‌های 32 یا 64 گیگابایتی بروید.

پاور (PSU)؛ قطعه‌ای کاربردی در تضمین دوام و ماندگاری سیستم گیمینگ!

پاور (PSU)؛ قطعه‌ای کاربردی در تضمین دوام و ماندگاری سیستم گیمینگ!

توجه به خرید پاور مناسب در راهنمای خرید کیس گیمینگ به معنای اهمیت تضمین دوام و ماندگاری سیستم است. پاور منبع تأمین انرژی قطعات کیس است. در صورت داشتن پاور باکیفیت می‌توانید سال‌ها از خرید سیستم بی‌‎نیاز شوید. انتخاب پاور مناسب نیز کار ساده‌ای است. کافی است به خروجی ولتاژ و امتیاز بهره‌وری پاور فکر کنید. خروجی ولتاژ برای کیس گیمینگ بهتر است 750 وات یا بالاتر باشد. استاندارد امتیاز بهره‌وری منبع تغذیه نیز 80 Plus Bronze  یا بالاتر است.

در صورت علاقه و نیاز به دریافت اطلاعات در حوزه اشتراک های جدید کمپانی سونی می توانید با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید و مشاوره لازم را برای خرید پلاس اکسترا دریافت کنید.

کارت گرافیک؛ حساس‌ترین قطعه در خرید کیس گیمینگ!

انتخاب و خرید کارت گرافیک یکی از حساس‌ترین و پیچیده‌ترین موارد است. کارت گرافیک یکی از اصلی‌ترین قطعات کیس گیمینگ است. انتخاب بهترین و مناسب‌ترین کارت گرافیک نیاز به مشاوره و تخصص دارد. کارت گرافیک تأثیر بسزایی در پردازش گرافیکی و تجربه تصاویر باکیفیت دارد. در انتخاب کارت گرافیک باید به مواردی مانند VRAM، فرکانس هسته، سرعت و غیره توجه داشته باشید.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و فنی در زمینه خرید کارت گرافیک می‌توانید با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. یا اینکه مقاله کارت گرافیکی Arc اینتل چه ویژگی‌هایی دارد و مقاله مهمترین تفاوت GPU با کارت گرافیک در چیست را از بخش بلاگ سایت گامالوپ مطالعه کنید.

فضای ذخیره‌سازی؛ گیمرها هارد SSD را بیشتر می‌پسندند!

با وجود برندها و مدل‌های بسیار هادر در دنیای کنونی، انتخاب فضای ذخیره یا هارد کار مشکلی نیست. در زمان خرید هادر باید به سرعت، بودجه و میزان نیاز به فضای ذخیره توجه داشته باشید. هارد SSD یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین هادرها در عرصه کامپیوتر است. هارد SSD نسبت به هارد دیسک‌های رایج، کیفیت و سرعت بالاتری داشته و برای کامپیوترهای گیمینگ بالارده و میان‌رده توصیه می‌شود.

سیستم خنک‌کننده؛ قدرت سیستم کولینگ مهم است!

در راهنمای خرید کیس گیمینگ، خرید سیتم خنک‌کننده قوی بسیار مهم است. انتخاب سیستم کولینگسخت نیست. آنچه مهم است قدرت سیستم کولینگ یا فن است. کیس گیمینگ ساعت‌ها روشن است. بر این اساس نیاز به فن قوی دارد. در غیر این صورت در مدت زمان کوتاهی باید به فکر تهیه دوباره کیس و سیستم گیمینگ باشید. در حداقل‌ترین حالت کامپیوترهای گیمینگ باید دارای دو فن ورودی هوا و یک فن خروجی برای ایجاد هوای مثبت دورن کیس باشند.

ظاهر کیس؛ انتخابی بر اساس سلیقه و بودجه!

انتخاب کیس گیمینگ کار سختی نیست. پس از انتخاب قطعات اصلی باید بتوانید قطعات را جایی کنار هم قرار دهید. انتخاب طرح و شکل ظاهری کیس امری سلیقه‌ای است. برخی از گیمرها دوست دارند که کیس دارای نورهای RGB، بدنه شیشه‌ای، قالبی بزرگ و غیره باشد. زیبایی کیس بیش از هر چیزی به انتخاب، تصمیم و بودجه شما بستگی دارد.

قیمت، فاکتوری مهم برای خرید کیس گیمینگ!

قیمت، فاکتوری مهم برای خرید کیس گیمینگ!

پس از بررسی قطعات اصلی کیس گیمینگ، باید به میزان بودجه کلی برای خرید کیس توجه داشته باشید. قیمت کیس گیمینگ در بازار، بر اساس کیفیت و قدرت قطعات، برند، مدل و غیره بسیار متفاوت است. اما می‌توان در یک حالت کلی کیس گیمینگ را بر اساس میزان قیمت آن به سه دسته کامپیوتر گیمینگ ارزان، میان‌رده و بالارده یا حرفه‌ای تقسیم کرد. در ادامه اشاره‌ای به هر کدام از دسته‌بندی انواع کیس بر اساس قیمت خواهیم داشت.

راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ ارزان؛ مناسب برای بازی‌های قدیمی با نرخ فریم بالا!

کیس گیمینگ ارزان قیمت برای گیمرهایی مناسب است که نمی‌خواهند بازی‌های جدید را به صورت مداوم تجربه کنند. یا اینکه به سراغ بازی‌های قدیمی با نرخ فریم بالا می‌روند. در همین راستا برای خرید کیس گیمینگ می‌توانید به سراغ کیس‌هایی با مشخصات پردازنده مرکزی Core i5-10400 با 6 هسته و 12 ترد، مادربرد Intel B560، رم 16 گیگاباتی، هارد SSD مدل Samsung 970 Evo Plus و پاور EVGA 650 BQ بروید.

راهنمای خرید سیستم گیمینگ میان‌رده؛ انتخابی مناسب برای اکثر گیمرها!

در راهنمای خرید کامپیوتر میان‌رده به سراغ قطعاتی بروید که برای اجرای اکثر بازی مناسب باشد. با خرید کیس گیمینگ میان‌رده مناسب، می‌توانید بیشتر بازی‌های جدید را با بالا ترین تنظیمات اجرا کنید و از ساعت‌ها بازی خود لذت ببرید. خرید کارت گرافیک عالی در کنار پردازنده خوب می‌تواند تجربه فوق‌العاده‌ را به شما بدهد. در همین راستا برای خرید کامپیوتر گیمینگ میان‌رده می‌توانید به سراغ پردازنده مرکزی اینتل Core i5-12400F، مادربرد Pro B660-A از شرکت MSI، خنک‌کننده Pure Rock 2 Black، رم 32 گیگابایت، هارد SSD یک ترابایت، کارت گرافیک GeForce RTX، پاور MPG A650GF، بروید.

اگر ارتقا کامپیوتر را در سال‌های آینده پیش‌بینی می‌کنید بهتر است قطعات اصلی مانند پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد و غیره را ارتقا دهید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی در حوزه انتخاب قطعات کیس گیمینگ میان‌رده دارای قابلیت ارتقا و راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با متخصصین مجموعه بزرگ گامالوپ تماس بگیرید.

راهنمای خرید کامپیوتر رده حرفه‌ای؛ قابلیت اجرای تمام بازی‌ها در ساعات متمادی!

اگر محدودیت بودجه برای خرید کیس گیمینگ را ندارید؛ به سراغ کیس‌های گیمینگ حرفه‌ای بروید. از جمله مشخصات اصلی قطعات کیس گیمینگ حرفه‌ای می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم: پردازنده مرکزی AMD Ryzen 9 5950X، سیستم خنک کننده Be Quiet! Dark Rock 4 Pro ، هارد SSD با قابلیت پشتیبانی PCIe 4.0، مادربرد X570 یا Gigabyte’s Aorus Master، 4 رم 16 گیگابایتی، کارت گرافیک GeForce RTX 3090 یا RTX 3070 Ti، RTX 3060 Ti، Radeon RX 6700 XT و منبع تغذیه NZXT C850.

خرید قطعات کیس گیمینگ حرفه‌ای هزینه بسیاری می‌خواهد. اما گاهی با کمی هزینه کمتر و خرید قطعات متناسب نیز می‌توانید بهترین و حرفه‌ای‌ترین کیس را داشته باشید. کافی است با متخصصان مشورت کنید و بهترین قطعات را در کنار هم قرار دهید.

بهترین راه برای خرید کیس گیمینگ؛ از مجموعه گامالوپ مشاوره بخواهید!

در این مقاله چک لیست کاملی از راهنمای خرید کیس گینیمگ را بررسی و نکات مهم و ضروری خرید بهترین کیس گیمینگ را بیان کردیم. همچنین راهنمای خرید کیس گیمینگ میان‌رده، حرفه‌ای و ارزان را شرح دادیم. برندها و مدل‌های متفاوتی برای هر کدام از قطعات کامپیوتر گیمینگ در بازار وجود دارد. انتخاب قطعات و جمع کردن کیس گیمینگ مناسب، بیش از هر چیزی به دریافت اطلاعات درست و دقیق از متخصصین نیاز دارد.

در همین راستا است که پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت راهنمای خرید کامپیوتر، لپ تاپ، کیس، و گوشی گیمینگ ارزان، میان‌رده یا بالا رده با متخصصین مجموعه گامالوپ تماس بگیرید. گامالوپ یکی از مراجع اصلی در حوزه فروش اکانت قانونی، گیفت کارت پلی استیشن، کنسول‌های پلی استیشن، لپ تاپ گیمینگ، دسته بازی، مانیتور گیم، هدفون گیمینگ و دیگر محصولات گیم پلی است. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را با مناسب‌ترین قیمت داشته باشید!