گرفتن اسکرین شات در حین بازی یکی از روش‌های بسیار سریع و عالی برای به اشتراک‌گذاری بازی با دوستان و دیگر گیمرها است. در همین راستا در این مقاله آموزش می‌دهیم که چگونه از صفحه پلی استیشن 5 اسکرین شات بگیریم. همچنین ساده‌ترین راه برای دستیابی به اسکرین شات‌های گرفته شده و به اشتراک‌گذاری آن با دیگران را بررسی می‌کنیم. پس تا انتها با گامالوپ همراه باشید.

فهرست محتوا

5 مورد
  1. با دکمه Create آشنا شوید؛ قابلیتی کاربردی با دسترسی آسان!
  2. نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه پلی استیشن 5
  3. شیوه دسترسی به اسکرین شات‌های گرفته شده از صفحه PS5
  4. نحوه به اشتراک‌گذاری اسکرین شات‌های گرفته شده از صفحه پلی استیشن 5
  5. محصولات و تجهیزات گیمینگ را از گامالوپ بخواهید؛ قبل از خرید مشاوره بگیرید!

با دکمه Create آشنا شوید؛ قابلیتی کاربردی با دسترسی آسان!

دکمه Create یکی از دکمه‌های کوچک کنترلر دوال سنس پلی استیشن 5 است که کاربردهای بسیاری دارد. دکمه Create در سمت چپ کنترلر دوال سنس قرار دارد و با خطوط عمودی مشخص شده است. از جمله عملکردهای مفید دکمه Create می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گرفتن اسکرین شات از صفحه PS5 در کوتاه‌ترین زمان
  • نمایش اسکرین شات‌ها
  • ذخیره گیم پلی
  • ضبط ویدیو
  • و آغاز کردن استریم

لازم به ذکر است که با استفاده از دکمه Create می‌توانید طول مدت ضبط ویدیوی خود را نیز تعیین کنید. در ادامه همراه با گامالوپ نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه PS5 با استفاده از دکمه Create را آموزش می‌دهیم.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه پلی استیشن 5

گرفتن اسکرین شات از صفحه پلی استیشن 5 با استفاده از دکمه Create فقط چند ثانیه طول می‌کشد. کافی است که روی صفحه‌ای که قصد عکس گرفتن از آن را دارید قرار بگیرید. سپس دکمه Create را تا زمان باز شدن اطلاع رسانی در قسمت بالای سمت راست صفحه، نگه دارید. پس از دیدن اطلاع رسانی اسکرین شات از صفحه مورد نظر شما گرفته شده است.

با خرید اکانت قانونی PS5 شما به بازی‌های محبوب سال مانند اکانت قانونی FC24 دسترسی خواهید داشت و می‌توانید تجربه لذت بخش بازی خود را با دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید.

شیوه دسترسی به اسکرین شات‌های گرفته شده از صفحه PS5

شیوه دسترسی به اسکرین شات‌های گرفته شده از صفحه PS5

دسترسی به اسکرین شات‌ها نیز بسیار ساده است. کافی است دکمه Play Station را فشار دهید. حال به سراغ کارت New Screenshot در سمت راست صفحه بروید. به کمک دکمه X این کارت را انتخاب کنید. به این صورت به آخرین اسکرین شات خود دسترسی دارید.

در صورت تمایل به مشاهده تمام عکس یا فیلم‌های اخیر می‌توانید با فشار دادن دکمه X گزینه Go to Media Gallery را انتخاب کنید. در این بخش شما به تمام اسکرین شات‌های خود دسترسی دارید. برای کپی کردن عکس‌های خود روی درایو USB کافی است که پس از فشار دادن دکمه X آیکون ellipsis را انتخاب کنید تا اجازه کپی کردن را داشته باشید.

با خرید گیفت کارت پلی استیشن می‌توانید به بخش گسترده قابلیت‌های ویژه بازی‌ها دسترسی داشته باشید و از اجرای بازی خود لذت ببرید. پس از آیتم‌های ویژه بازی‌ها اسکرین شات تهیه کنید و با دیگر گیمرهای جهان به اشتراک بگذارید.

نحوه به اشتراک‌گذاری اسکرین شات‌های گرفته شده از صفحه پلی استیشن 5

اشتراک‌گذاری اسکرین شا‌ت‌ها نیز از طریق دکمه X امکان‌پذیر است. کافی است دکمه X را فشار دهید و عکس‌های انتخابی خود را در سرویس Play Station Network به اشتراک بگذارید. در صورت تمایل به انتخاب چند عکس به بخش Media Gallery بروید. دکمه X را فشار دهید. آیکون Checkmark را انتخاب کنید. حال عکس‌های گروهی خود را انتخاب کنید. همچنین از طریق می‌توانید عکس‌های انتخابی خود را پاک یا کپی کنید.

یکی از بازی‌های پرهیجان جدید، بازی فیفا است. شما می‌توانید نتایج بازی و مسابقات فیفا را با گیمرها به اشتراک بگذارید و از طریق اشتراک‌گذاری بازی‌ها در شبکه‌های اجتماعی کسب درآمد کنید. برای خرید فیفا ۲۳ و دیگر بازی‌های محبوب سال می‌توانید از طریق شماره تماس‌های 06152370253 و 09302227675 با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

محصولات و تجهیزات گیمینگ را از گامالوپ بخواهید؛ قبل از خرید مشاوره بگیرید!

در این مقاله سؤال «چگونه از صفحه پلی استیشن 5 اسکرین شات بگیریم» را پاسخ دادیم. همچنین نحوه دسترسی به اسکرین شات‌ها و اشتراک‌گذاری آن‌ها را آموزش دادیم. ساده‌ترین روش گرفتن اسکرین شات از صفحه پلی استیشن 5، استفاده از دکمه Create است. با استفاده از این دکمه می‌توان از صفحات PS5 اسکرین شات گرفت، فیلم ضبط کرد و به عکس‌ و فیلم‌ها دسترسی داشت.

پلی استیشن 5 یکی از جدیدترین نسل‌های کنسول PSN است که طرفداران بسیاری دارد. شما می‌توانید از طریق مجموعه گامالوپ برای خرید کنسول‌های پلی استیشن، خرید گیفت کارت، خرید اکانت قانونی PS5 و PS4، تجهیزات جانبی گیم و غیره اقدام کنید. گامالوپ یکی از مراجع اصلی گیم در ایران بوده و شما را برای خرید مطمئن با بهترین قیمت راهنمایی می‌کند. توصیه می‌کنیم که قبل از خرید با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید و پس از دریافت راهنمایی، متناسب با نیاز و خواسته خود بهترین محصول گیم و گیم پلی را تهیه کنید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه می‌کنید.