ویرایش ویدیو می‌تواند یک فرآیند دشوار به نظر برسد. به خصوص اگر با یک ویدیوی بسیار بلند سروکار دارید. شاید ویدیویی ضبط کرده باشید که خیلی بلند است و باید صدای آن را کم کنید. یا شاید بخواهید صدای یک کلیپ خاص را برای تاکید بر سایر عناصر کاهش دهید. دلیل شما هر چه باشد، کاهش حجم یک ویدیو کار ساده‌ای است که می‌تواند به روش‌های مختلف انجام شود.

فهرست محتوا

10 مورد
  1. استفاده از نرم افزارهای ویرایش ویدئو؛ بهترین نرم افزار کاهش حجم فیلم را بشناسید!
  2. استفاده از ویرایشگر ویدیوی آنلاین؛ بهترین ابزارهای کاهش حجم ویدیو آنلاین کدام‌اند؟
  3. استفاده از VLC Media Player؛ نرم افزار كم كردن حجم فیلم در کامپیوتر!
  4. استفاده از HandBrake؛ ابزاری برای تنظیم صدا در چندین ویدیو!
  5. استفاده از Audacity؛ ابزاری رایگان و کاربردی برای کاهش حجم ویدیو!
  6. سؤالات تخصصی حوزه گیم را با کارشناسان مجموعه گامالوپ در میان بگذارید!
  7. سوالات متداول:
  8. آیا می‌توانم حجم یک ویدیو را بدون کاهش کیفیت کاهش دهم؟
  9. چگونه حجم فیلم را کم کنیم در گوشی؟
  10. آیا می‌توانم حجم قسمت خاصی از یک ویدیو را کاهش دهم؟

بر این اساس در این مقاله از گامالوپ روش‌ها و ابزارهای مختلفی را که می‌توانید برای کاهش حجم یک ویدیو استفاده کنید، مورد بحث قرار می دهیم. با معرفی نرم‌افزار ویرایش اولیه تا روش‌های پیشرفته‌تر، بررسی می‌کنیم که چگونه حجم یک ویدیو را کاهش دهیم.

استفاده از نرم افزارهای ویرایش ویدئو؛ بهترین نرم افزار کاهش حجم فیلم را بشناسید!

یکی از راه‌های کاهش حجم فیلم استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش فیلم است. اکثر نرم افزارهای ویرایش ویدیو، از جمله iMovie و Adobe Premiere Pro، عملکردهای اساسی را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد سطح صدا را تنظیم کنید. نرم‌افزارهای iMovie و Adobe Premiere Pro از جمله بهترین نرم افزار كم كردن حجم فيلم بدون افت كيفيت برای کامپیوتر است.

برای استفاده از نرم افزارها برای کاهش حجم ویدیو ابتدا باید ویدیو را به نرم افزار وارد، آهنگ صوتی را انتخاب و از ابزار تنظیم صدا برای کاهش سطح صدا استفاده کنید. هنگامی که از سطوح صدا راضی شدید، می‌توانید ویدیوی ویرایش شده را ارسال کنید. کاهش حجم و ویرایش ویدیو برای استریمرها بسیار مهم است. گیمرها برای استریم بازی‌های محبوب خود نیز به نرم افزارهای ویرایش ویدیو نیاز دارند. فراموش نکنید پس از خرید اکانت قانونی فیفا 24 برای به نمایش گذاشتن اجرای بازی بی‌نظیر خود حتما به نرم افزارهای ویرایش ویدیو نیاز خواهید داشت.

استفاده از ویرایشگر ویدیوی آنلاین

استفاده از ویرایشگر ویدیوی آنلاین

استفاده از ویرایشگر ویدیوی آنلاین؛ بهترین ابزارهای کاهش حجم ویدیو آنلاین کدام‌اند؟

روش دیگر برای کاهش حجم ویدیو استفاده از ویرایشگر ویدیوی آنلاین مانند Kapwing یا Clipchamp است. ویرایشگرهای ویدیوی آنلاین ابزارهای ساده و کاربرپسندی را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد سطح صدا را به راحتی تنظیم کنید. برای استفاده از این روش، باید ویدیو را در ویرایشگر آنلاین آپلود، آهنگ صوتی مورد نظر را انتخاب و از ابزار تنظیم صدا برای کاهش صدا استفاده کنید. پس از اتمام فرآیند، می‌توانید ویدیوی ویرایش شده را دانلود کنید.

لازم به ذکر است که استفاده از ویرایشگرهای آنلاین کاهش حجم ویدیو می‌تواند برای گیمرها و علاقمندان به استریم بسیار کاربردی باشد. پس از خرید اکانت PS4 و PS5 با دسترسی به انواع بازی‌های پرطرفدار پلی استیشن می‌توانید از روند و فرآیند بازی‌های خود فیلم تهیه کنید و فیلم‌های ضبط شده را پس از ویرایش، در شبکه‌های اجتماعی با دیگر گیمرها به اشتراک بگذارید. در برخی از موارد به اشتراک‌گذاری فیلم‌ها می‌تواند راهکاری عالی برای کسب درآمد از طریق بازی باشد.

استفاده از VLC Media Player؛ نرم افزار كم كردن حجم فیلم در کامپیوتر!

VLC Media Player ابزار دیگری است که می‌توانید از آن برای کاهش حجم ویدیو استفاده کنید. VLC Media Player یک پخش کننده رسانه رایگان و همه کاره است که می‌تواند برای تنظیم سطح صدا نیز استفاده شود. برای استفاده از روش کاهش حجم ویدیو با استفاده از ابزار VLC Media Player، ابتدا لازم است که ابزار VLC Media Player را دانلود و نصب کنید. پس از تکمیل مراحل نصب می‌توانید ویدیو را در پلیر باز و از ابزار تنظیم صدا برای کاهش سطح صدا استفاده کنید.

لازم به ذکر است که با استفاده از ابزار VLC Media Player می‌توانید برای افزایش حجم ویدیو در صورت نیاز نیز استفاده کنید. در بسیاری از مواقع با کاهش یا افزایش حجم ویدیو می‌توان پینگ بازی‌ها را تا حد بسیاری کاهش داد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات در زمینه پینگ و روش‌های کاهش پینگ بازی‌ها می‌توانید مقاله پینگ چیست را مطالعه فرمایید.

استفاده از HandBrake؛ ابزاری برای تنظیم صدا در چندین ویدیو!

HandBrake یک مبدل ویدیوی رایگان و منبع باز است که به کاربران امکان تنظیم سطح صدا را نیز می‌دهد. ابزار HandBrake خوشبختانه با سیستم عامل‌های ویندوز و مک سازگاری داشته و به ویژه در مواردی که نیاز به تنظیم سطح صدا برای چندین ویدیو دارید مفید است. برای استفاده از ابزار بسیار کاربردی HandBrake ابتدا باید HandBrake را دانلود و نصب کنید. پس از تکمیل فرآنید نصب، می‌توانید ویدیو را به نرم افزار وارد و از ابزار تنظیم صدا برای کاهش سطح صدا استفاده کنید. در نهایت نیز می‌توانید ویدیوی ویرایش شده را انتقال دهید.

در صورت علاقه به استریم می‌توانید به طور همزمان برای خرید بازی god of war ragnarok، بازی call of duty modern warfar 2، بازی FIFA 23 و دیگر بازی‌های مورد علاقه خود اقدام کنید و به صورت همزمان به ویرایش فیلم‌های آن با استفاده از ابزار HandBrake بپردازید. سپس فیلم‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند استریم و یوتیوب به اشتراک بگذارید.

Audacity یک ویرایشگر صوتی رایگان

استفاده از Audacity؛ ابزاری رایگان و کاربردی برای کاهش حجم ویدیو!

اگر نیاز به استخراج و ویرایش آهنگ‌های صوتی از فایل‌های ویدئویی دارید، می‌توانید از Audacity استفاده کنید. Audacity یک ویرایشگر صوتی رایگان و منبع باز است که به شما امکان می‌دهد کارهای مختلف ویرایش صدا از جمله تنظیم سطح صدا را انجام دهید. برای استفاده از این روش، باید Audacity را دانلود و نصب کنید. سپس ویدیو را در نرم افزار وارد، آهنگ صوتی را استخراج و از ابزار تنظیم صدا برای کاهش صدا استفاده کنید. در نهایت نیز صدای ویرایش شده را ارسال کنید.

توجه داشته باشید که هنگام کاهش حجم یک ویدیو، تعادل سطح صدا و حفظ کیفیت ویدیو ضروری است. اگر صدا را بیش از حد پایین بیاورید، ممکن است بر کیفیت کلی ویدیو تأثیر بگذارد. بنابراین لازم است تعادل بین صدا و کیفیت ویدیو را رعایت کنید.

سؤالات تخصصی حوزه گیم را با کارشناسان مجموعه گامالوپ در میان بگذارید!

در این مقاله به منظور پاسخگویی به سؤال «چگونه حجم یک ویدیو را کاهش دهیم» به بررسی 5 دسته از برترین و بهترین انواع ابزارها و نرم افزارها برای کاهش حجم ویوید بدون افت کیفیت، پرداخیتم. کاهش حجم یک ویدیو کار پیچیده‌ای نیست. با ابزارها و نرم افزارهای مختلف می‌توانید به راحتی میزان حجم یک ویدیو را تنظیم کنید و به نتایج دلخواه برسید. بسته به سطح تخصص و پیچیدگی ویدیو، می‌توانید از نرم‌افزارهای ویرایش ویدیو، ویرایشگرهای ویدیوی آنلاین، VLC Media Player، HandBrake و Audacity استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، هنگام کاهش حجم یک ویدیو، تعادل سطح صدا و حفظ کیفیت ضروری است. از کاهش بیش از حد صدا برای جلوگیری از تأثیرگذاری بر کیفیت کلی ویدیو خودداری کنید. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ از طریق شماره تماس‌های 06152370253 و 09302227675 ارتباط بگیرید.

گامالوپ یکی از مراجع اصلی و تخصصی گیم در ایران است و از سال 1394 تاکنون همراه با تیم تخصصی خود در زمینه خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت پلی استیشن، خرید کنسول، خرید انواع تجهیزات گیمینگ و غیره فعالیت می‌کند. همراه با گامالوپ، بهترین محصولات و تجهیزات گیمینگ را با کیفیت بالا و رقابتی‌ترین قیمت تهیه کنید. مجموعه تخصصی گامالوپ با شما همراه است تا نهایت لذت را از بازی‌های مورد علاقه خود ببرید.

سوالات متداول:

آیا می‌توانم حجم یک ویدیو را بدون کاهش کیفیت کاهش دهم؟

بله، به شرطی که زیاده روی نکنید می‌توانید حجم یک ویدیو را بدون تأثیر بر کیفیت ویدیو کاهش دهید. اکثر نرم‌افزارها و ابزارهای ویرایش ویدیو به شما امکان می‌دهند سطح صدا را با حفظ کیفیت ویدیو تنظیم کنید.

چگونه حجم فیلم را کم کنیم در گوشی؟

با استفاده از برنامه‌های ویرایش ویدیوی مختلف مانند iMovie و Adobe Premiere Rush، می‌توانید برای کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت اندروید و گوشی اقدام کنید.

آیا می‌توانم حجم قسمت خاصی از یک ویدیو را کاهش دهم؟

بله، می‌توانید با استفاده از یک نرم‌افزار ویرایش ویدیو که از تقسیم و ویرایش صدا پشتیبانی می‌کند، حجم یک قسمت خاص از یک ویدیو را کاهش دهید.