هارد اکسترنال ابزاری ضروری برای ذخیره و پشتیبان‌گیری از فایل‌های مهم است. با این حال، راحتی هارد اکسترنال نیز با خطراتی همراه است. به عنوان مثال، اگر هارد اکسترنال خود را گم کنیم، تمام اطلاعات ذخیره شده روی آن در معرض خطر قرار می‌گیرد. بنابراین، مهم است که اقدامات بیشتری را برای محافظت از داده‌های خود با قرار دادن رمز عبور روی هارد اکسترنال خود انجام دهیم.

فهرست محتوا

9 مورد
 1. آیا رمز گذاری در سیستم عامل و برندهای مختلف، متفاوت است؟
 2. نحوه رمز گذاشتن روی هارد اکسترنال در سیستم عامل ویندوز
 3. چگونه روی هارد اکسترنال در سیستم عامل مک رمز بگذاریم؟
 4. نحوه دسترسی به داده‌های هارد اکسترنال قفل دار
 5. پاسخ سؤالات تخصصی خود را از مجموعه گامالوپ دریافت کنید!
 6. سوالات متداول:
 7. آیا می‌توانم بدون از دست دادن اطلاعات روی هارد اکسترنال موجود رمز عبور قرار دهم؟
 8. اگر رمز عبور خود را فراموش کنم چه می‌شود؟
 9. آیا امکان حذف رمز عبور از هارد اکسترنال وجود دارد؟

بر همین مبنا در این مقاله سؤال چگونه روی هارد اکسترنال رمز بگذاریم را پاسخ داده و نحوه قرار دادن رمز عبور بر روی هارد اکسترنال را در مراحل ساده به شما آموزش می‌دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

آیا رمز گذاری در سیستم عامل و برندهای مختلف، متفاوت است؟

رمز گذاشتن روی هارد اکسترنال سیلیکون پاور و رمزگذاری هارد اکسترنال وسترن دیجیتال با نحوه رمز گذاری روی هارد اکسترنال my passport در حالت کلی تفاوتی ندارد. همچنین رمز گذاری روی هارد اکسترنال در ویندوز 10 با رمز گذاری روی هارد اکسترنال در ویندوز 11 متفاوت نیست. اما نحوه قرار دادن رمز روی هارد اکسترنال در برخی از مراحل بین سیستم عامل ویندوز و مک متفاوت است. در ادامه همراه با گامالوپ سعی می‌کنیم به صورت مرحله به مرحله، نحوه رمز گذاری در سیستم عامل‌های ویندوز و مک را به صورت جداگانه آموزش دهیم.

نحوه رمز گذاشتن روی هارد اکسترنال در سیستم عامل ویندوز

نحوه رمز گذاشتن روی هارد اکسترنال در سیستم عامل ویندوز

رمز گذاری روی کارت حافظه جانبی کار پیچیده‌ای نیست. فقط کافی است که تمام مراحل را به دقت انجام دهید. برای رمز گذاشتن روی هارد اکسترنال با استفاده از سیستم عامل ویندوز دستورالعمل‌های زیر را به صورت گام به گام انجام دهید:

 1. هارد اکسترنال خود را به کامپیوتر وصل کنید. مطمئن شوید که به درستی متصل است و توسط رایانه شما شناسایی شده است.
 2. برای ایجاد یک پارتیشن محافظت شده با رمز عبور روی هارد اکسترنال، کلید Windows + X را فشار دهید
 3. سپس ابزار “Disk Management” از منو را باز کنید
 4. روی هارد اکسترنال خود کلیک راست کرده و “Shrink Volume” را انتخاب کنید.
 5. مقدار فضایی را که می خواهید به جلد جدید اختصاص دهید را وارد کنید و روی “Shrink” کلیک کنید.
 6. بر روی فضای اختصاص نیافته راست کلیک کرده و “New Simple Volume” را انتخاب کنید.
 7. نهایتاً گزینه “Encrypt this volume” را انتخاب کرده و یک رمز عبور قوی تنظیم کنید.

پس از رمزگذاری روی هارد اکسترنال خود، می‌توانید با خیال راحت برای خرید اکانت PS4 یا PS5، خرید اکانت قانونی FC 24 از سری جدید بازی‌های فیفا، خرید ابزارهای گرافیکی و مهندسی و غیره اقدام کنید.

چگونه روی هارد اکسترنال در سیستم عامل مک رمز بگذاریم؟

رمز گذاشتن روی هارد جانبی در سیستم عامل مک تفاوت چندانی با سیستم عامل ویندوز ندارد. به منظور ایجاد رمز روی هارد جانبی در سیستم عامل مک، مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

 1. هارد اکسترنال را به سیستم خود وصل کنید و از شناسایی آن توسط کامپیوتر مطمئن شوید
 2. کلیدهای Command + Space را فشار دهید
 3. سپس “Disk Utility” را در نوار جستجو تایپ کنید
 4. هارد اکسترنال خود را از قسمت سمت چپ انتخاب کرده و روی «Partition» کلیک کنید
 5. برای ایجاد یک پارتیشن جدید روی دکمه “+” کلیک کنید.
 6. اندازه پارتیشن را تنظیم کنید و “Mac OS Extended (Journaled, Encrypted)” را به عنوان فرمت انتخاب کنید
 7. یک رمز عبور قوی برای پارتیشن وارد کنید و روی گزینه “اعمال” کلیک کنید.

لازم به ذکر است که با داشتن هارد اکسترنال قفل دار با خیالی آسوده‌تر می‌توانید برای خرید اکانت قانونی بازی‌های محبوب خود اقدام کنید و از اجرای آن همراه با دوستانتان لذت ببرید. به منظور دریافت راهنمایی و مشاوره در زمینه خرید اکانت قانونی Marvel’s Spider-Man 2 و دیگر بازی‌های محبوب و مورد انتظار سال می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

نحوه دسترسی به داده‌های هارد اکسترنال قفل دار

نحوه دسترسی به داده‌های هارد اکسترنال قفل دار

هنگامی که یک حجم رمزگذاری شده ایجاد کردید، باید با وارد کردن رمز عبوری که تنظیم کرده‌اید به آن دسترسی داشته باشید. کاربران سیستم عامل ویندوز برای دسترسی به داده‌های هارد جانبی خود ابتدا باید File Explorer را باز کرده و روی حجم رمزگذاری شده دوبار کلیک کنید. سپس رمز عبور را وارد کرده و روی “OK” کلیک کنید. کاربران سیستم عامل مک نیز ابتدا لازم است که Finder را باز کرده و روی پارتیشن رمزگذاری شده دوبار کلیک کنید. حال رمز عبور را وارد و روی “باز کردن قفل” کلیک کنید.

لازم به ذکر است که گیمرها در زمان خرید هارد اکسترنال باید به سازگاری کنسول خود با هارد توجه داشته باشند. کنسول‌های پلی استیشن با هر نوع هارد اکسترنالی سازگاری ندارند. بر این اساس برای دریافت اطلاعات در زمینه خرید تجهیزات گیمینگ، خرید بازی Call Of Duty: Modern Warfare III-Cross-Bundle، خرید گیفت کارت پلی استیشن و دیگر محصولات گیم می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ از طریق شماره تماس‌های 06152370253 و 09302227675 ارتباط بگیرید.

پاسخ سؤالات تخصصی خود را از مجموعه گامالوپ دریافت کنید!

در این مقاله سؤال «چگونه روی هارد اکسترنال رمز بگذاریم؟» را پاسخ داده و نحوه رمزگذاری روی هارد جانبی را در سیستم عامل‌های ویندوز و مک به صورت جداگانه آموزش دادیم. قرار دادن رمز عبور بر روی هارد اکسترنال یک راه موثر برای محافظت از اطلاعات حساس شما در برابر دسترسی غیرمجاز است. با دنبال کردن مراحل ذکر شده در این مقاله، می‌توانید یک حجم رمزگذاری شده روی هارد اکسترنال خود ایجاد کنید و اطلاعات خود را ایمن نگه دارید.

در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. گامالوپ یکی از مراجع اصلی و تخصصی گیم در ایران است. شما می‌توانید سؤالات تخصصی حوزه گیم، تجهیزات و محصولات گیمینگ را با تیم متخصصین گامالوپ درمیان بگذارید و راهنمای فنی لازم را دریافت کنید. همراه با مجموعه گامالوپ از اجرای بازی‌های خود نهایت لذت را ببرید.

سوالات متداول:

آیا می‌توانم بدون از دست دادن اطلاعات روی هارد اکسترنال موجود رمز عبور قرار دهم؟

متأسفانه، نمی‌توانید بدون از دست دادن اطلاعات، رمز عبور را روی هارد دیسک خارجی موجود قرار دهید. شما باید یک حجم رمزگذاری شده جدید ایجاد کنید و داده‌های خود را به حجم جدید منتقل کنید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کنم چه می‌شود؟

اگر رمز عبور خود را فراموش کنید، نمی توانید به حجم رمزگذاری شده خود دسترسی پیدا کنید. بنابراین، مهم است که رمز عبور خود را در مکانی امن ذخیره کنید یا از یک مدیر رمز عبور برای پیگیری رمزهای عبور خود استفاده کنید.

آیا امکان حذف رمز عبور از هارد اکسترنال وجود دارد؟

بله، حذف رمز عبور از هارد اکسترنال با فرمت کردن حجم رمزگذاری شده امکان پذیر است. با این حال، با این کار تمام داده‌های ذخیره شده روی حجم نیز حذف می‌شود.