کنسول PS4 با وجود عرضه دستگاه نسل نهمی سونی (Sony) هنوز هم بین گیمرها محبوبیت زیادی دارد. در کشور ما بنا به دلایل خاص که یکی از آن‌ها بالا بودن قیمت بازی‌ها است، کاربران از دستگاه هک شده و کپی خور استفاده می‌کند. اما دلایل خاصی وجود دارد که موجب می‌شود مخاطبان تصمیم بگیرند کنسول خود را به حال اصلی تغییر دهند. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله نحوه خارج کردن پلی استیشن 4 از حالت کپی خور را به شما آموزش دهیم. در ادامه با گامالوپ همراه باشید.

فهرست محتوا

2 مورد
  1. روش اول: چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟
  2. روش دوم: آموزش نحوه خارج کردن PS4 از حالت کپی خور

کنسول PS4 هنوز هم جزو محبوب‌ترین دستگاه‌های مخصوص بازی در کشور ما به حساب می‌آید و کاربران زیادی دارد. برخی از کاربران به خاطر قیمت سرسام آور بازی‌ها یا علت‌های دیگر تصمیم می‌گیرند که به سراغ نسخه کپی خور این دستگاه بروند. گرچه این نوع کنسول‌ها به بازیکنان این اجازه را می‌دهند که با کمترین هزینه تعداد بسیار زیادی از آثار را تجربه کنند، اما این شرایط معایب خاص خود را نیز دارد. مثلا اگر PS4 کپی خور داشته باشید، نمی‌توانید آثار نصب شده خود را به روز رسانی کنید یا به تجربه بازی‌های آنلاین بپردازید. گاهی نیز غیر اخلاقی بودن این امر ممکن است کاربران را تحت تاثیر قرار دهد. در مجموع هر یک از این دلایل گاهی مخاطب را به این فکر فرو می‌برد که به دنبال پاسخ این سوال بگردد: چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟ ما در ادامه این مقاله به شما نحوه خارج کردن پلی استیشن 4 از حالت کپی خور را در دو روش آموزش می‌دهیم.

پیش از رفتن به سراغ ادامه این آموزش بد نیست اشاره کنیم که شما می‌توانید برای خرید اکانت قانونی PS4 به فروشگاه گامالوپ مراجعه کنید و از بهترین قیمت‌ها بهره‌مند شوید.

روش اول: چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟

وارد بخش تنظیمات شوید.

چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟

پس از ورود به این بخش، به سراغ گزینه آخر که با نام Initialisation مشخص شده است، بروید.

چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟

سپس روی گزینه Initialise PS4 کلیک کنید.

چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟

گزینه Full را انتخاب کنید تا تمام فابل‌ها پاک شوند. فراموش نکنید که این فرآیند ممکن است چندین ساعت طول بکشد. پس باید صبور باشید.

چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟

روش دوم: آموزش نحوه خارج کردن PS4 از حالت کپی خور

در روش دوم ابتدا باید وارد حالت Safe Mode شوید. برای این کار، ابتدا باید کنسول را خاموش کنید. سپس دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا دو بار صدای بوق را بشنوید. حالا باید کنترلر را با کابل USB به دستگاه وصل کرده و از حالت Safe Mode استفاده کنید.

چگونه PS4 را از حالت کپی خور خارج کنیم؟

پس از وارد شدن در حالت Safe Mode، روی گزینه Initialise PS4 کلیک کنید. با انتخاب این گزینه، تمامی اطلاعات کنسول به جز سیستم عامل آن حذف خواهد شد.

این بود آموزش خارج کردن PS4 از حالت کپی خور. نظر شما درباره استفاده از کنسول‌های کپی خور چیست؟ آیا این آموزش توانست به شما کمک کند؟ نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.