پاک کردن کش Cache یکی از راهکارهای مفید برای بالا بردن سرعت لوازم دیجیتال است. کنسول‌های پلی استیشن نیز از این امر مستثنی نیست. پاک کردن کش می تواند سرعت اجرای بازی و برنامه‌ها را بالا برده و کیفیت عملکرد کنسول را بهبود دهد. بر این اساس می‌خواهیم در این مقاله با گامالوپ همراه باشید تا راهنمای پاک کردن Cache پلی استیشن 5 را ارائه و مزایای پاک کردن کش را بررسی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

4 مورد
 1. کش Cache پلی استیشن 5 چیست؟ مسیری برای دسترسی راحت به داده‌های روزمره!
 2. مزایای پاک کردن کش پلی استیشن 5؛ عملکرد کنسول PS5 را بهبود دهید!
 3. نحوه پاک کردن Cache پلی استیشن 5؛ سریع‌ترین مسیر را امتحان کنید!
 4. آموزش‌های تخصصی حوزه گیم را از مجموعه گامالوپ دریافت کنید!

کش Cache پلی استیشن 5 چیست؟ مسیری برای دسترسی راحت به داده‌های روزمره!

کش Cache حافظه پنهان دستگاه است. حافظه پنهان مجموعه‌ای از داده‌هایی که کنسول برای سرعت دادن به فرآیند تکراری و روزمره در خود ذخیره می‌کند. تا شما به راحتی در دفعات بعدی بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. حافظه کش به شما کمک می‌کند که نیازی به بارگذای هر باره عملیات معمولی نداشته باشید.

کش پلی استیشن دسترسی شما به اقدامات روزمره مانند اجرای هر روزه بازی فیفا23 را راحت می‌کند. اما نگهداری طولانی مدت داده‌ها نیز، عملکرد کلی کنسول‌های پلی استیشن را تحت تأثیر قرار داده و سرعت را کاهش می‌دهد. بر این اساس است که پاک کردن Cache پلی استیشن 5 لازم است.

مزایای پاک کردن کش پلی استیشن 5

مزایای پاک کردن کش پلی استیشن 5؛ عملکرد کنسول PS5 را بهبود دهید!

در طی زمان، داده‌های غیرضروری نیز در حافظه کش پلی استیشن ذخیره می‌شوند. داده‌های غیرضروری عملکرد کنسول‌های پلی استیشن 5 را دچار اختلال کرده و سرعت بارگذاری دیگر داده‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر چندین بازیکن از کنسول پلی استیشن 5 استفاده کند، داده‌هایی که ممکن است برای دیگر بازیکنان نیاز نباشد نیز ذخیره می‌شود.

در طول زمان با افزایش تعداد داده‌های غیرض،روری سرعت کنسول کاهش و عمر مفید آن کمتر می‌شود. با توجه به اهمیت نگهداری صحیح از کنسول‌های پلی استیشن خالی کردن کش یکی از اقدامات لازم و ضروری است. با نگهداری صحیح و درست از کنسول پلی استیشن شما تا چندین سال می‌توانید به بازی‌های محبوب خود مانند اف سی 24 دسترسی داشته باشید و از کیفیت بالای کنسول خود لذت ببرید.

نحوه پاک کردن Cache پلی استیشن 5؛ سریع‌ترین مسیر را امتحان کنید!

پس از بررسی اهمیت و ضرورت خالی کردن کش پلی استیشن، باید به ارائه راهنمای پاک کردن Cache پلی استیشن 5 بپردازیم. برای پاک کردن حافظه پنهان پلی استیشن 5 مراحل زیر را انجام دهید:

 • پلی استیشن 5 را خاموش کنید. (از خاموش بودن کامل پلی استیشن 5 مطمئن شوید)
 • دکمه پاور کنسول را چند ثانیه نگه دارید تا دوباره صدا دهد
 • دسته بازی را از طریق کابل USB به کنسول متصل کنید
 • دکمه PS روی کنترلر را فشار دهید
 • با استفاده از D-Pad گزینه Clear Cache and Rebuild Database را انتخاب کنید
 • گزینه Clear System Software Cache را انتخاب کنید
 • حال گزینه OK را انتخاب کرده و منظر باشید تا کش کنسول خالی شود.

پس از خالی کردن حافظه پنهان با خرید گیفت کارت پلی استیشن می‌توانید به قابلیت‌های ویژه بازی‌ها دسترسی داشته باشید و با بهترین سرعت بازی‌های محبوب خود را اجرا کنید.

آموزش‌های تخصصی حوزه گیم را از مجموعه گامالوپ دریافت کنید!

در این مقاله راهنمای پاک کردن Cache پلی استیشن 5 را ارائه و مزایای پاک کردن کش کنسول را بررسی کردیم. کش یک حافظه پنهان است که دسترسی به عملیات روزمره را راحت می‌کند. اما پر بودن حافظه Cache برای مدت طولانی می‌تواند بر روی عملکرد و سرعت کنسول‌های پلی استیشن اثر بگذارد. بر این اساس خالی کردن کش کنسول بسیار مهم است.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در حوزه گیم یا داشتن سؤالات تخصصی گیم و گیم پلی می‌توانید با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید. گامالوپ همراه با تیم فنی یکی از مراجع اصلی فروش محصولات و تجهیزات گیم و گیم پلی در ایران است. گامالوپ در زمینه خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت پلی استیشن، خرید کنسول، کامپیوتر و لپ تاپ گیمینگ، کیبورد گیمینگ، هدفون و هندزفری گیمینگ و دیگر تجهیزات و محصولات گیم فعالیت می‌کند. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه می‌کنید.