Call of Duty Mobile یک بازی تیراندازی بسیار رقابتی است. داشتن تنظیمات مناسب می‌تواند برتری قابل توجهی را نسبت به سایر بازیکنان به شما بدهد. تنظیمات مناسب به شما کمک می‌کند تا بازی را روان‌تر انجام دهید، بهتر هدف‌گیری کنید و در کل عملکرد بهتری داشته باشید. در همین راستا می‌خواهیم در این مقاله بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل را با تمرکز بر تنظیمات گرافیک، کنترل‌ها و نکات عملکرد ارائه کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

13 مورد
 1. تنظیمات گرافیکی کالاف دیوتی موبایل
 2. وضوح صفحه نمایش؛ تصویری واضح‌تر دریافت کنید!
 3. تنظیمات کیفیت گرافیک؛ کیفیت بازی به گرافیک دستگاه شما بستگی دارد!
 4.  تنظیمات کنترل‌ها؛ انتخابی از تنظیمات بیسیک تا حرفه‌ای!
 5. تنظیمات حساسیت؛ دقت هدف گیری را تنظیم کنید!
 6. تنظیمات چیدمان دکمه؛ طبق خواسته خود تنظیم کنید!
 7. تنظیمات نرخ فریم؛ نرم فریم را بر روی بالا ترین سطح دستگاه خود قرار دهید!
 8. تنیمات مدیریت نیرو؛ میزان انرژی مصرفی را مدیریت کنید!
 9. بهترین تنظیمات پیش فرض کالاف دیوتی موبایل را تجربه کنید!
 10. بهترین تنظیمات برای اجرای بازی ها را از متخصصین مجموعه گامالوپ بیاموزید!
 11. سوالات متداول:
 12. بهترین تنظیمات گرافیکی برای Call of Duty Mobile چیست؟
 13. بهترین تنظیمات کنترل برای Call of Duty Mobile چیست؟

تنظیمات گرافیکی کالاف دیوتی موبایل

گرافیک یکی از بخش‌های اصلی و مهم هر بازی به شمار می‌رود. بالا بودن کیفیت گرافیک حس و حال بهتری به بازیکنان داده و اجرای بازی را راحت‌تر می‌کند. تنظیمات گرافیکی کالاف دیوتی موبایل به دو بخش جداگانه تنظیمات وضوح تصویر و تنظیمات کیفیت گرافیک تقسیم می‌شود. در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ به بررسی هر کدام از انواع تنظیمات گرافیکی کالاف دیوتی موبایل می‌پردازیم.

وضوح صفحه نمایش؛ تصویری واضح‌تر دریافت کنید!

یکی از مهمترین تنظیمات گرافیکی Call of Duty Mobile وضوح صفحه نمایش است. وضوح صفحه نمایش بالاتر تصویر واضح‌تری را ارائه می‌کند. اما از سوی دیگر فشار بیشتری را بر سخت افزار دستگاه اعمال می کند. برای یافتن بهترین تعادل بین وضوح و عملکرد، بهتر است بالاترین وضوحی را که دستگاهتان می‌تواند به راحتی از عهده آن برآید انتخاب کنید.

تنظیمات کیفیت گرافیک؛ کیفیت بازی به گرافیک دستگاه شما بستگی دارد!

تنظیمات کیفیت گرافیکی در Call of Duty Mobile به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر بازی را طوری تنظیم کنید که با سخت‌افزار دستگاه شما مطابقت داشته باشد. اگر از یک دستگاه رده بالا استفاده می‌کنید، می توانید کیفیت گرافیک را در بالاترین سطح برای بهترین تصاویر بصری تنظیم کنید. اگر دستگاه شما برای اجرای روان بازی مشکل دارد، می‌توانید برای بهبود عملکرد، کیفیت گرافیک را در سطح پایین‌تری تنظیم کنید.

برای تنظیم گرافیک می‌توانید به بخش Setting بروید. سپس به قسمت Audio وارد شوید و نهایتا به بخش Graphics وارد شوید. سپس تنظیمات زیر را انجام دهید:

 • Graphic quality – Low/Medium
 • Frame Rate – Very High (low for low-end devices)
 • Depth of field – Off
 • Anti-Aliasing – Off
 • Real-Time Shadows – On
 • Adjust Screen – Checked
 • Ragdoll – Off
 • Bloom – Off
 • BR Mode Graphic Style – Realistic

با تنظیم گرافیک بازی کالاف دیوتی می‌توانید حتی در مسیر رفت و برگشت به محل کار، از اجرای بازی خود لذت ببرید. البته برای دسترسی به تمام قابلیت و امکانات بازی محبوب کالاف دیوتی باید برای خرید پلی استیشن و خرید اکانت قانونی FC24 یا خرید اکانت PS5 اقدام کنید.

تنظیمات کنترل‌ها در بازی کالاف دیوتی موبایل

 تنظیمات کنترل‌ها؛ انتخابی از تنظیمات بیسیک تا حرفه‌ای!

در بخش تنظیمات کنترل‌ها می‌توانید همه کنترل‌ها را برای مودهای مولتی پلیر، بتل رویال و زامبی‌ها تغییر دهید. توجه کنید که در هر کدام از حالت‌ها بهتر است که گزینه Advanced را انتخاب کنید. چرا که با پیشرفت بازیکنان شما کنترل بیشتری در زمان شلیک خواهید داشت.

پس از انتخاب مود مورد نظر، آیکون gear را بزنید تا به تنظیمات شخصی سازی‌ها دسترسی پیدا کنید. حال می‌توانید به بخش Custom Layout وارد شوید. دکمه HUD را انتخاب کنید. اکنون شما به دو بخش فرعی تنظیمات کنترل، یعنی تنظیمات حساسیت و تنطیمات دکمه‌ها دسترسی دارید. در ادامه به بررسی هر کدام از انواع تنطیمات کنترل می‌پردازیم.

تنظیمات حساسیت؛ دقت هدف گیری را تنظیم کنید!

تنظیمات حساسیت تعیین می‌کند که در پاسخ به حرکات شما چه سرعتی حرکت می‌کند. یافتن تنظیمات حساسیت مناسب برای هدف گیری دقیق در Call of Duty Mobile ضروری است. تنظیم حساسیت بالاتر، هدف گیری سریع را آسان‌تر می‌کند، اما از سوی دیگر هدف‌گیری دقیق را سخت‌تر می‌کند. تنظیم حساسیت کمتر، هدف گیری دقیق را آسان‌تر و هدف‌گیری سریع را سخت‌تر می‌کند. برای تنظیم حساسیت دوربین در بازی چند نفره می‌توانید تنظیمات زیر را انجام دهید:

 • 85Standard sensitivity :
 • 90ADS sensitivity :
 • 88Tactic scope sensitivity :
 • 75Sniper scope sensitivity :

برای کنترل حساسیت ژیروسکوپ در بازی چند نفره کالاف دیوتی موبایل نیز می‌توانید تنطیمات زیر را انجام دهید:

 • 95Third-person sensitivity :
 • 75FPP View turning Sensitivity :
 • 35Optics :
 • 30Tactical scope sensitivity :
 • 253x tactical scope :
 • 204x tactical scope :
 • 20Sniper scope sensitivity :
 • 156x tactical scope :
 • 98x tactical scope :

تنظیمات حساسیت نشانگر شلیک نیز شامل موارد زیر است:

 • 85Standard sensitivity :
 • 90ADS sensitivity :
 • 110Tactic scope sensitivity :
 • 75Sniper scope sensitivity :

لازم به ذکر است که تنظیمات حساسیت بیش از هر چیزی به انتخاب و سلیقه شما بستگی دارد. بر این اساس بهتر است تنظیمات مختلف حساسیت را آزمایش کنید تا بهترین مورد را برای خود بیابید.

در برخی از مواقع بالا بردن مقدار حساسیت بازی می‌توانید پینگ بازی چند نفره را افزایش دهد. بر این اساس بهتر است تنطیمات را در حالت متعادل قرار داد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات در زمینه پینگ می‌توانید مقاله پینگ چیست را مطالعه کنید تا پاسخ سؤال پینگ بالا خوبه یا پایین را به دست آورید.

تنظیمات چیدمان دکمه در کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات چیدمان دکمه؛ طبق خواسته خود تنظیم کنید!

طرح بندی دکمه‌ها در Call of Duty Mobile به شما این امکان را می‌دهد که قرار دادن دکمه‌ها را روی صفحه نمایش سفارشی کنید. یافتن چیدمان دکمه مناسب می‌تواند دسترسی به ویژگی‌های مهم و انجام اقدامات در بازی را آسان‌تر کند. یکی از تنظیمات چیدمان دکمه‌ها به قرار زیر است:

 • انگشت شست چپ روی دکمه خمیده
 • انگشت اشاره چپ برای حرکت/دوی سرعت
 • انگشت وسط چپ برای پریدن و چاقو
 • شست راست برای شلیک
 • انگشت اشاره راست برای نشانه گیری
 • انگشت میانی راست برای بارگیری مجدد/حوزه

لازم به ذکر است که برای یافتن چیدمان مناسب دکمه‌ها می‌توانید طرح‌بندی دکمه‌های مختلف را آزمایش کنید تا بهترین گزینه را پیدا کنید.

تنظیمات نرخ فریم؛ نرم فریم را بر روی بالا ترین سطح دستگاه خود قرار دهید!

نرخ فریم در Call of Duty Mobile تعیین می‌کند که در هر ثانیه چند تصویر روی صفحه نمایش داده می‌شود. نرخ فریم بالاتر بازی را روان‌تر نشان می‌دهد، اما فشار بیشتری بر سخت‌افزار دستگاه شما وارد می‌کند. برای یافتن بهترین تعادل بین نرمی و عملکرد، بهتر است نرخ فریم را روی بالاترین سطحی که دستگاهتان می‌تواند به راحتی از عهده آن برآید، تنظیم کنید.

تنیمات مدیریت نیرو؛ میزان انرژی مصرفی را مدیریت کنید!

مدیریت انرژی در Call of Duty Mobile به شما این امکان را می‌دهد تا میزان مصرف انرژی دستگاه خود را در حین اجرای بازی کنترل کنید. اگر از دستگاهی با باتری ضعیف استفاده می‌کنید، می‌توانید مدیریت انرژی را روی سطح پایین‌تری برای حفظ عمر باتری تنظیم کنید. اگر از دستگاهی با باتری قوی استفاده می‌کنید، می‌توانید مدیریت انرژی را در سطح بالاتری برای بهبود عملکرد تنظیم کنید.

بهترین تنظیمات پیش فرض کالاف دیوتی موبایل را تجربه کنید!

در ابتدای اجرای بازی کالاف دیوتی روی موبایل خود می‌توانید از تنظیمات بیسیک بتل رویال کالاف دیوتی موبایل، بیسیک مولتی پلیر و پیش فرض زامبی‌ها استفاده کنید. در این حالت می‌توانید با انتخاب برخی از گزینه‌ها تنظیمات مناسبی برای بازی داشته باشید. برخی از تنظیمات بیسیک یا پیش فرض کالاف دیوتی موبایل شامل:

 • انتخاب گزینه Aim Assist دقت بیشتری حسن تیراندازی
 • گزینه Quick Run برای تنظیمات دویدن در کالاف دیوتی موبایل
 • گزینه Joystick Auto-Sprint برای دویدن اتوماتیک
 • و گزینه Tab to ADS برای شلیک کاربردی است

با استفاده از تنطیمات بیسیک می‌توانید مراحل اولیه کالاف دیوتی موبایل را طی و خود را برای مراحل پیچیده‌تر آماده کنید.

در صورت علاقه به بازی‌های موبایل و پلی استیشن می‌توانید برای خرید بازی‌ها با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید. کارشناسان گامالوپ شما را در خرید god of ragnarok، فاینال فانتزی، مجموعه بتمن و دیگر بازی‌های محبوب دنیا راهنمایی کرده و سؤالات تخصصی شما را پاسخ می‌دهند.

بهترین تنظیمات برای اجرای بازی ها را از متخصصین مجموعه گامالوپ بیاموزید!

در این مقاله راهنمای کاملی برای بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل ارائه کردیم. هر کدام از بازی‌ها تنظیمات خاص خود را داشته و حتی تنظیمات بازی یک نفره و چند نفره با هم متفاوت است. بر این اساس با داشتن آگاهی و اطلاعات کافی می‌توانید بهترین تنظیمات را برای اجرای بازی‌های محبوب خود داشته باشید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره در زمینه بهترین تنظیمات بازی‌ها می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

گامالوپ همراه با تیم فنی خود از سال 1394 تاکنون یکی از مراجع اصلی گیم در ایران بوده و در زمینه خرید گیفت کارت، خرید اکانت قانونی، خرید پلی استیشن، خرید تجهیزات و محصولات گیمینگ فعالیت می‌کند. همراه با گامالوپ می‌توانید بهترین محصولات و تجهیزات گیمینگ را به بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید و از پشتیبانی فنی تیم گامالوپ بهره‌مند شوید.

سوالات متداول:

بهترین تنظیمات گرافیکی برای Call of Duty Mobile چیست؟

بهترین تنظیمات گرافیکی Call of Duty Mobile به سخت افزار دستگاه شما بستگی دارد. بهتر است رزولوشن صفحه را به بالاترین سطحی که دستگاهتان می‌تواند به راحتی از عهده آن برآید تنظیم کنید. سپس کیفیت گرافیک را نیز روی بالاترین سطحی که دستگاهتان می‌تواند تحمل کند تنظیم کنید.

بهترین تنظیمات کنترل برای Call of Duty Mobile چیست؟

بهترین تنظیمات کنترل برای Call of Duty Mobile به شما و نوع انتخابتان بستگی دارد