اگر از طرفداران پروپاقرص ندای وظیفه باشید، ممکن است به‌دنبال شناخت تفاوت نسخه های call of duty black ops 6 باشید. پس با ما در این مطلب همراه باشید تا اطلاعات مهم در مورد نسخه دیجیتالی، فیزیکی، Vault و بستۀ GobbleGum در اختیار شما قرار دهیم.

فهرست محتوا

8 مورد
  1. انواع نسخه‌های Call of Duty: Black Ops 6
  2. نسخه BLACK OPS 6: VAULT EDITION
  3. بسته GobbleGum
  4. BLACK OPS 6: DIGITAL EDITIONS
  5. نسخه PC
  6. BLACK OPS 6: PHYSICAL CONSOLE EDITIONS
  7. موضوع و داستان بازی کالاف دیوتی بلک اپس
  8. جمع بندی
تفاوت نسخه های call of duty black ops 6

انواع نسخه‌های Call of Duty: Black Ops 6

هر چند برای کالاف‌بازها مهم نیست که بازی با چه نسخه‌ای عرضه می‌شود و آن‌ها فقط به‌دنبال یک اسلحه هستند تا بتوانند مراحل را یکی پس از دیگری پیروز شوند، اما ما در ادامه در مورد تفاوت نسخه های کالاف دیوتی بلک اوپس 6 صحبت می‌کنیم؛ چراکه ممکن است شما نسخه‌ای تهیه کنید که حالت زامبی مُد نداشته باشد. پس بهتر است همراه گامالوپ و برای خرید اکانت قانونی Call of Duty Black Ops 6 باشید.

نسخه BLACK OPS 6: VAULT EDITION

همانند دیگر سری‌های COD، یکی از پیشرفته‌ترین نسخه‌های کالاف بلک‌اپس 6، VAULT EDITION است. این نسخه علاوه‌بر حالت اصلی، حالت فرعی مانند مبارزه در حالت MultiPlayer و Zombie Mode هم  قرار دارد. در این حالت اسلحه‌های بیشتر وجود دارد و این جز تفاوت نسخه های Call of Duty®: Black Ops 6  است.

دارندگان نسخۀ والت، می‌توانند به‌محض انتشار نسخۀ بتا، وارد COD: Black Ops 6 شوند.  این نسخه به‌صورت فیزیکی و دیجیتالی برای PS5، PC، PS4، و انواع کنسول‌های XBOX عرضه می‌شود. کسانی که نسخۀ Vault تهیه می‌کنند، می‌توانند در حالت Zombie از شخصیت‌های اصلی و فرعی مانند پارک، ادلر، بروتوس و کلاوس  بازی کنند. اما این شخصیت‌ها کی هستند؟

هلن پارک: این شخصیت، پیش از این در یک حملۀ RPG در یک عملیات آسیب دیده بود که حالا بهبود یافته و آمادۀ پیوستن در ندای وظیفۀ بلک اپس 6 است.

تفاوت نسخه های کالاف دیوتی بلک اوپس 6

راسل ادلر: راسل؛ راسل؛ راسل! یکی از مرموزترین شخصیت‌های Black Ops 6 که هنوز مشخص نیست خیانت‌کار است یا خیر. او یکی از رهبران قدرتمند ماموران سیا بود که به‌او لقب هیولای آمریکا داده بوده‌اند. اما حالا مشخص نیست که او بعد از خیانت کجا مخفی شده است.

بروتوس: این شخصیت در Black Ops 4 و Blood of the Dead حضور داشت و حالا پس از غیبت‌های فراوان، در قسمت زامبی‌ها حضور دارد و آمادۀ دستورات شما است.

کلاوس: یکی از مبهم‌ترین شخصیت‌های بلک اوپس 6 در اختیار کلاوس است. او اطمینان می‌دهد که فقط برای کمک در قسمت زامبی‌ها حضور دارد؛ اما باید دید که او چه حرکتی انجام می‌دهد.

بسته GobbleGum

پس از چند نسخه، بالاخره بسته GobbleGum برای نسخۀ ندای وظیفه: بلک اپس 6 ایجاد شده است.  این نسخه آخرین بار برای Call of Duty: Black Ops 3 در دسترس بود. دومین تفاوت نسخه های call of duty black ops 6 این است که بستۀ Gobble Gum فقط دارندگان نسخۀ والت می‌توانند عرضه کنند. اما چگونه؟ اگر به‌دنبال تهیه این بسته هستید، باید اول به‌دنبال خرید اکانت قانونی Call of Duty®: Black Ops 6 نسخۀ Vault باشید و پس از آن، این نسخه را ارتقا دهید.

BLACK OPS 6: DIGITAL EDITIONS

یکی دیگر از نسخه‌های کالاف دیوتی بلک اوپس 6، نسخۀ دیجیتال برای پلتفرم‌های XBOX، PlayStation و PC  است. نسخۀ Vault را می‌توان به‌صورت نسخۀ دیجیتالی تهیه کنید. کسانی که بازی را پیش‌خرید می‌کنند، بعد از عرضۀ بازی و خرید نسخۀ والت، می‌توانند این نسخه را دانلود کنند.

نسخه PC

دارندگان رایانه‌های شخصی، می‌توانند نسخۀ PC بازی کالاف دیوتی بلک اوپس 6 را تهیه کنند. این نسخه را به‌صورت فیزیکی و دیجیتالی می‌توانید تهیه کنید. اگر PC دارید، باید بدانید که اکتیویژن برای PC هم نسخۀ Vault قرار داده است. ایرانیان نمی‌توانند به‌صورت مستقیم از مایکروسافت و استیم به‌صورت مستقیم برای PC خود بازی کالاف دیوتی Black Ops 6 خریداری کنند. به‌همین دلیل باید از واسطه‌های قابل اعتماد از ایران کمک بگیرند.

همانطور که می‌دانید سازندۀ ویندوز مایکروسافت است؛ پس شما می‌توانید از سایت Microsoft هم این بازی را تهیه کنید. 

BLACK OPS 6: PHYSICAL CONSOLE EDITIONS

تفاوت نسخه های Call of Duty®: Black Ops 6 نسخۀ Physical با Digital، این است که در نسخۀ فیزیکی شما باید یک دیسک تهیه کنید. اما در نسخۀ دیجیتال نیازی به تهیه دیسک نیست و باید آن‌را دانلود کنید. این بازی هم برای نسخۀ فیزیکی و هم دیجیتالی آنلاین است و شما باید به اینترنت متصل باشید.

تفاوت نسخه های call of duty black ops 6

اگر نسخۀ فیزیکی این بازی را تهیه کنید، بازهم به اکانت قانونی برای ورود به بازی نیاز دارید. نسخۀ دیسکی این بازی برای کنسول‌های مختلف مانند PS، XBOX و PC عرضه می‌شود.

موضوع و داستان بازی کالاف دیوتی بلک اپس

تفاوت نسخه های Call of Duty®: Black Ops 6 روی موضوع بازی تاثیری ندارد. بلکه دسترسی شما در نسخه‌های مختلف متفاوت است. همانطور که می‌دانید، COD، یک بازی شوتر اول شخص است.

کالاف بلک اوپس 6، مربوط به سال 1990 است. دو سال پس از پایان جنگ عراق با ایران، صدام حسین تصمیم می‌گیرد بدهی‌های خود را به‌کشورهای عربی نپردازد و به کویت حمله کند.

13 ساعت پس حملۀ عراق، کویت شکست خورد و این کشور به‌دست سربازان عراقی افتاد.  یک‌سال پس از حملۀ عراق به کویت، یعنی در سال 1991 گورباچف استعفا می‌دهد و شوروی سقوط می‌کند. جنگ سرد بین شوروی و آمریکا به‌پایان می‌رسد و در آن زمان تنها قدرت جهانی آمریکا بود. جورج بوش، رئیس‌جمهور آمریکا نیروهای CIA را به کمک کویت می‌فرستد و اینجا ماموریت شما برای جلوگیری از پیشروی‌های صدام آغاز می‌شود.

صدام حسین، بوش، کلینتون و…، از شخصیت‌های سیاسی درون بازی هستند. اما این تمام داستان نیست. شورش در آمریکا، حملۀ 11 سپتامبر در سال 2001، مشخص شدن تکلیف راسل آدلر، حالت مالتی‌پلیر و زامبی مُد، از سورپرایزهای Activison، Raven و Treyarch برای گیمرها است.

جمع بندی

تفاوت نسخه های Call of Duty®: Black Ops 6 به دسترسی شما به‌حالت Zombie Mode، بازی اصلی و شخصیت‌های درون بازی مربوط است. در حالت Vault شما می‌توانید با انواع شخصیت‌ها مانند هلن پارک، راسل ادلر، بروتوس و کلاوس در حالت زامبی بازی کنید.  حالت زامبی با دو نقشۀ متفاوت و جدید ساخته شده است.

در حالت مالتی پلیر (Multi Player) شما در 16 نقشۀ جدید می‌توانید به‌صورت 6 نفر در برابر 6 نفر و دو نفر در بربر 2 نفر بازی کنید. برای بازی در هر سه حالت، شما باید به اینترنت متصل باشید.

اگر شما PS5 دارید و می‌خواهید این بازی را زودتر از بقیه تهیه کنید، باید به‌دنبال خرید اکانت قانونی ps5 باشید و این بازی را به‌صورت آنلاین پیش‌خرید کنید. لازم‌به‌ذکر است که شما نمی‌توانید مستقیم از Steam، XBOX، PlayStation یا مایکروسافت به‌صورت دلاری تهیه کنید. بلکه باید از یک واسطه مانند گامالوپ کمک بگیرید. بعد از خرید بازی، یک ایمیل و رمزعبور در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید بازی را تهیه کنید.