ایرپاد طرفداران بسیاری دارد و توانسته نیازهای اصلی و اساسی مخاطبان خود را پاسخ دهد. هندزفری‌های بلوتوثی یا همان ایرپادها با تمام کیفیتی که دارند ممکن است دچار برخی مشکلات شوند. یکی از مشکلات ایرپادها قطع و وصل شدن صدا در زمان تماس تلفنی و مکالمه است. از آنجا که برای هر مشکلی در دنیای دیجیتال، راه‌حلی یافت می‌شود. برای قطع و وصل شدن ایرپاد نیز راهکارهای وجود دارد.

فهرست محتوا

12 مورد
 1. علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد در زمان مکالمه
 2. 1- اتصال بلوتوث به دستگاه را بررسی کنید؛ ساده‌ترین اقدامات را نادیده نگیرید!
 3. 2- میزان باتری را چک کنید؛ از اصلی‌ترین دلایل مشکلات ایرپاد در اندروید و ios !
 4. 3- دوباره به گوشی خود وصل شوید؛ راهکاری برای حل مشکلات نرم‌افزاری !
 5. 4- از سازگاری ورژن ایرپاد با گوشی مطمئن شوید
 6. 5- ایرپاد را تمیز کنید؛ روشی برای حل مشکل میکروفن ایرپاد!
 7. 6- تنظیمات دستگاه صوتی را بررسی کنید؛ روشی برای قطع و وصل شدن ایرپاد در اندروید!
 8. 7- یک دستگاه را به گوشی خود متصل کنید؛ اتصال گوشی هوشمند را قطع کنید!
 9. 8- فقط از یک ایرپاد در زمان مکالمه استفاده کنید
 10. 9- ایرپادها را ریست کنید؛ روشی مطئن برای خرابی ایرپاد!
 11. 10- تشخیص خودکار گوش را قطع کنید
 12. مناسب‌ترین راهکار قطع و وصل شدن صدای ایرپاد را از متخصصین بخواهید!

اگر شما نیز با مشکل قطع شدن صدا در زمان تماس تلفنی مواجه شد‌ه‌اید با ما در این مقاله همراه باشید. ابتدا سؤال چرا هنگام مکالمه ایرپاد قطع می‌شود را پاسخ می‌دهیم. سپس راهکارهای حل مشکل قطع و وصل شدن ایرپاد در اندروید و ای او اس را بررسی می‌کنیم.

علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد در زمان مکالمه

قطع و وصل شدن صدای ایرپاد در زمان مکالکه دلایل مختلفی دارد. از علت‌های اصلی قطعی صدا در زمان مکالمه می‌توان به تداخل بلوتوث، عدم سازگاری ورژن ایرپاد با گوشی، مشکلات سنسورهای داخلی میکروفون، وجود گرد و غبار در گوشی‌ها، کیفیت سیگنال و غیره اشاره کرد.

شناسایی علت اصلی کار ساده‌ای نیست. بر این اساس همزمان با تلاش برای شناخت علت، برای حل مشکل نیز باید اقدام کنید. در صورت رفع مشکل قطعی صدا پس از به کار بردن راه‌حل می‌توانید علت اصلی را بدانید. بر این اساس در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ 10 راهکار حل مشکل قطع اتصال ایرپاد و گوشی را بررسی می‌کنیم. امیدواریم راهکارهای ارائه شده بتواند مشکل قطعی صدای ایرپاد در زمان مکالمه را برای شما حل کند.

بررسی اتصال بلوتوث به دستگاه اولین اقدام برای رفع قطعی صدای ایرپاد

1- اتصال بلوتوث به دستگاه را بررسی کنید؛ ساده‌ترین اقدامات را نادیده نگیرید!

اولین راهکار برای رفع قطع و وصل شدن ایرپاد در اندروید و ios بررسی اتصال بلوتوث به دستگاه است. برخی از مواقع بنا به دلایل نرم‌افزاری اتصال بلوتوث قطع می‌شود. بر این حسب بهتر است در اولین اقدام، از اتصال بلوتوث ایرپاد به دستگاه مطمئن شوید. پس به بخش تنظیمات گوشی خود وارد شوید و اتصال بلوتوث را چک کنید. در صورت روشن بودن بلوتوث، می‌توانید آن را خاموش و پس از 20 ثانیه دوباره روشن کنید. تا دوباره به ایرپاد وصل شود.

قطعی بلوتوث در سایر دستگاه‌های بلوتوثی مانند دسته بازی، کیبورد و غیره نیز امکان‌پذیر است. بر همین اساس در زمان استفاده از دستگاه‌های بلوتوثی در اولین اقدام اتصال بلوتوث را چک کنید. البته اگر دستگاه را برای گیم خریداری می‌کنید حتما از لوازم و تجهیزات برند و باکیفیت استفاده کنید؛ تا در زمان اجرای بازی‌های هیجان انگیزی مانند FC 24، گاد آف وار، فاینال فانتزی و غیره دچار مشکلات قطع و وصلی دستگاه‌ها نشوید.

2- میزان باتری را چک کنید؛ از اصلی‌ترین دلایل مشکلات ایرپاد در اندروید و ios !

میزان شارژ باتری تأثیری مستقیم بر کیفیت صدا و اتصال بلوتوث ایرپاد به گوشی دارد. به گونه‌ای که می‌توان گفت علت قطع و وصل شدن ایرپاد شیائومی، سامسونگ، ال جی، آیفون و غیره می‌تواند کم شدن شارژ باتری باشد. در صورت کم شدن شارژ باتری، گوشی هندزفری را در کیس قرار دهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن شارژ شود و بتوانید با کیفیت بالا از آن استفاده کنید.

3- دوباره به گوشی خود وصل شوید؛ راهکاری برای حل مشکلات نرم‌افزاری !

قطع اتصال و متصل شدن دوباره می‌تواند برخی از مشکلات ایرپاد در اندروید و ios را حل کند. بر این اساس مراحل زیر را برای قطع ارتباط و متصل شدن دوباره انجام دهید:

 • اتصال ایرپاد و گوشی را قطع کنید
 • هندزفری‌ها را در داخل کیس قرار دهید
 • درب کیس را ببندید و چند ثانیه صبر کنید
 • درب کیس را باز کرده و دکمه تنظیم پشت کیس را فشار دهید
 • تا روشن شدن چراغ چشمک‌زن سفید صبر کنید
 • نهایتاً دوباره ایرپاد را به گوشی متصل کنید

متصل شدن دوباره ایرپاد به گوشی می‌تواند برخی از مشکلات نرم‌افزاری را حل و کیفیت صدای ایرپاد را اضافه کند. با بالا بردن کیفیت ایرپاد می‌توانید موسیقی مورد علاقه خود را گوش داده و بازی‌های محبوب خود را نیز اجرا کنید. خبر خوب اینکه بسیاری از بازی‌های ویدیوئی پلی استیشن مانند کالاف دیوتی بر روی اندروید پورت شده و قابل دسترس برای گوشی است.

در صورت علاقه به بازی‌های پلی استیشن می‌توانید برای دریافت مشاوره و خرید بهترین بازی‌های جهان با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. همچنین می‌توانید قیمت بازی کالاف دیوتی، قیمت بازی god of war ragnarok و دیگر بازی‌های محبوب دنیا را از مجموعه گامالوپ دریافت کنید.

4- از سازگاری ورژن ایرپاد با گوشی مطمئن شوید

هر کدام از ایرپادها ورژن سازگار خود را می‌خواهند. به عنوان مثال ایرپاد پرو با ios 13.2 و Mac OS 10.15 سازگار است. ایرپاد 2 با ios 12.2 یا Mac OS 10.14 سازگار بوده و ایرپاد 3 به ios 15.1 یا Mac OS 12 نیاز دارد. بر این اساس در زمان اتصال ایرپاد به گوشی حتما سازگاری ایرپاد با ورژن گوشی را چک کنید.

5- ایرپاد را تمیز کنید؛ روشی برای حل مشکل میکروفن ایرپاد!

در برخی از موارد علت قطع و وصل شدن ایرپاد سامسونگ، شیائومی، آیفون و غیره به دلیل وجود گردوغبار یا جرم و آلودگی در هندزفری باشد. بر این اساس تمیز کردن گوشی ایرپاد می‌تواند یکی از راهکارهای حل مشکل میکروفن ایرپاد اندروید باشد. تمیز کردن میکروفون، مشکل قطعی صدای ایرپاد در زمان مکالمه را حل می‌کند.

6- تنظیمات دستگاه صوتی را بررسی کنید؛ روشی برای قطع و وصل شدن ایرپاد در اندروید!

پس از یکبار تنظیم دستگاه صوتی، ایرپاد می‌تواند به صورت خودکار دستگاه خروجی صدا را تشخیص داده و به آن متصل شود. اما در برخی از موارد ممکن است ایرپاد خروجی صدا را شناسایی نکند. در صورت قطعی صدا در زمان مکالمه تلفنی مطمئن شوید که ایرپاد را از میان گزینه‌های صوتی درست انتخاب کرده‌اید. در صورت عدم اطمینان، روی نماد بلندگو ضربه بزنید تا امکان تغییر منبع صدا را داشته باشید.

در صورت گوش دادن به موسیقی یا اجرای بازی نیز می‌توانید تنظیمات دستگاه صوتی را چک کنید. کافی است بر روی آیکون ایرپاد که در پایین Trak نمایش داده می‌شود، ضربه بزنید. حال از بین گزینه‌های لیست شده، ایرپاد خود را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که هندزفری‌های گیمینگ با قابلیت‌های خاص برای گیمرها طراحی شده‌اند. تا بتوانید به راحتی و باکیفیت بالا صداها را با جزئیات بالا دریافت کنید. در صورت علاقه به بازی‌های پلی استیشن می‌توانید با خرید پلاس اکسترا به قابلیت‌ و امکانات ویژه بازی‌ها دسترسی داشته باشید و از اجرای بازی‌های محبوب خود لذت ببرید.

7- یک دستگاه را به گوشی خود متصل کنید؛ اتصال گوشی هوشمند را قطع کنید!

بسیاری از کاربران در پاسخ به سؤال چرا هنگام مکالمه ایرپاد قطع می‌شود؛ ممکن است به دلایل بسیار ریز و ساده توجه نداشته باشند. یکی از علت‌های ساده قطعی صدای ایرپاد در زمان مکالمه می‌تواند جفت شدن همزمان ساعت هوشمند و ایرپاد به گوشی باشد. علاوه بر ساعت هوشمند، اتصال همزمان دستگاه‌های دیگر و ایرپاد به گوشی، می‌تواند در انتقال صدا اختلال ایجاد کند. پس اتصال ساعت هوشمند یا دستگاه‌های دیگر را قطع کنید تا مشکل قطعی صدا در زمان مکالمه حل شود.

8- فقط از یک ایرپاد در زمان مکالمه استفاده کنید

یکی از راهکارهای قطعی صدا در زمان مکالمه، استفاده از یکی از گوشی‌های ایرپاد است. همچنین می‌توانید ایرپاد را به گونه‌ای تنظیم کنید که فقط از یک میکروفون استفاده کنید. یکی از ایرپادها را داخل کیس خود قرار دهید و با یکی از آن‌ها مکالمات تلفنی خود را انجام دهید.

یکی از راه‌حل‌های مشکل قطعی صدا در زمان تماس تلفنی، ریست کردن ایرپاد است

9- ایرپادها را ریست کنید؛ روشی مطئن برای خرابی ایرپاد!

یکی از راه‌حل‌های مشکل قطعی صدا در زمان تماس تلفنی، ریست کردن ایرپاد است. برای ریست کردن ایرپاد اقدامات زیر را انجام دهید:

 • ایرپادها را در کیس گذاشته و درب آن را ببندید
 • چند ثانیه صبر کنید و درب کیس را باز کنید
 • به بخش تنظیمات گوشی خود بروید و به بخش بلوتوث وارد شوید
 • در لیست دستگاه‌های شناسایی شده، ایرپاد خود را جستجو و آن را انتخاب کنید
 • گزینه Ignore this device را انتخاب کنید
 • دکمه پشت کیس را برای چند ثانیه نگه دارید تا چراغ سفید روشن شود
 • نهایتاً صبر کنید تا ایرپاد به گوشی وصل شود

لازم به ذکر است که ریست کردن یا بازگشت به تنظیمات کارخانه می‌تواند دیگر مشکلات کیفیت صدا یا اتصال ایرپاد را نیز حل کند. پس از ریست کردن لازم است که دوباره اتصال و شناسایی ایرپادها انجام شود تا در دفعات بعدی گوشی به صورت خودکار به ایرپاد متصل شود.

10- تشخیص خودکار گوش را قطع کنید

تشخیص خودکار گوش یکی از قابلیت‌های جذاب و کاربردی ایرپاد است. قابلیت تشخیص خودکار گوش، می‌تواند تشخیص دهد که هندزفری در گوش قرار دارد. اما این قابلیت، گاهی باعث قطع و وصلی صدای ایرپاد در زمان مکالمه تلفنی می‌شود. با غیرفعال کردن قابلیت تشخیص خودکار گوش می‌توانید مشکل قطعی صدا را حل کنید.

برای غیرفعال کردن قابلیت تشخیص خودکار گوش به بخش Setting وارد شوید. به قسمت بلوتوث وارد شوید. ایرپاد خود را شناسایی کنید. نهایتاً گزینه Automatic Ear Detection را غیرفعال کنید.

مناسب‌ترین راهکار قطع و وصل شدن صدای ایرپاد را از متخصصین بخواهید!

در این مقاله سؤال چرا هنگام مکالمه ایرپاد قطع می‌شود را پاسخ داده و 10 راهکار مؤثر حل مشکل قطع و وصل شدن ایرپاد در اندروید و ios را بررسی کردیم. در صورت عدم رفع مشکل قطعی صدای ایرپاد در زمان مکالمه می‌توانید با متخصصین این حوزه تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره، بهترین و مناسب‌ترین راهکار را دریافت کنید.

البته توجه داشته باشید که اولین قدم برای دریافت صدای باکیفیت و بدون اختلال، خرید ایرپاد برند و باکیفیت است. ایرپادها انواع مختلفی دارند و در برند و مدل‌های متفاوتی به بازار عرضه شده‌اند. در صورت تمایل به خرید ایرپاد گیمینگ می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

گامالوپ یکی از مراجع اصلی گیم و گیم‌پلی در ایران است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه خرید بهترین هندزفری بلوتوثی گیمینگ، انواع محصولات گیم، اکانت قانونی بازی‌ها، انواع تجهیزات گیمینگ و غیره، از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با متخصصین مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه می‌کنید.