انتخاب یک نمایشگر و مانیتور مناسب برای هر کاربر و گیمری در الویت قرار دارد. تنها با خرید مانیتور باکیفیت است که تجربه خوشایند از بازی و برنامه‌ها معنا پیدا می‌کند. بر این اساس است که اطلاع از فناوری‌های جدید مانند LED، LCD، OLED و QLED بسیار مهم است. دنیای لوازم دییجتال هر روزه پیشرفت داشته و در این میان دو فناوری LED، LCD بیش از پیش مورد توجه است. در همین راستا می‌خواهیم در این مقاله اصلی‌ترین تفاوت مانیتور LED، LCD را بررسی و مناسب‌ترین مانیتور برای گیم را معرفی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

11 مورد
 1. مانیتور LCD چیست؟ تکنولوژی برای ارائه تصویر درخشان!
 2. مانیتور LED چیست؟ جدیدترین فناوری روشن کردن صفحه نمایش!
 3. مهم‌ترین تفاوت مانیتور lcd و led کدام است؟
 4. تفاوت در پنل‌های روشنایی؛ منبع تغذیه نور پس‌زمینه یک تفاوت اساسی است!
 5. تفاوت در مصرف برق؛ مصرف انرژی نیاز به توجه جدی دارد!
 6. تفاوت در زاویه دید؛ مانیتورها در زاویه مورب نباید کیفیت رنگ خود را از دست دهند!
 7. تفاوت در دوام و ماندگاری؛ عمر مفید مانیتورها را بدانید!
 8. تفاوت در انعکاس نور؛ ساعت‌ها بدون احساس خستگی بازی کنید!
 9. تفاوت led و lcd در قیمت؛ هزینه تنها یکی از ملاک‌های خرید است!
 10. برای گیم مانیتور led بهتر است یا lcd؛ از کارشناسان گامالوپ مشاوره بگیرید!
 11. راهنمای بیشتر نحوه تشخیص ال ای دی و ال سی دی را از گامالوپ بخواهید!

مانیتور LCD چیست؟ تکنولوژی برای ارائه تصویر درخشان!

LCD مخفف اصطلاح Liquid Crystal Display است. صفحه نمایش LCD حاوی محلول کریستال مایع است. لایه‌های نازک کریستال مابین الکترود و فیلتر قرار دارند. زمان وارد شدن ولتاژ به کریستال‌ها، مسیر عبور نور باز و بسته می‌شوند. لایه‌های نازک یا همان صفحات در LCD قابلیت ارائه تصویر باکیفیت و درخشان را ایجاد می‌کنند. در ادامه همراه با گامالوپ مانیتور Led را نیز تعریف و تفاوت‌های آن را با مانیتور lcd بررسی می‌کنیم.

مانیتور LED چیست

مانیتور LED چیست؟ جدیدترین فناوری روشن کردن صفحه نمایش!

LED نسل بعدی تکنولوژی ال سی دی است. در مانیتورهای ای ای دی برای روشن کردن صفحه از دیودهای ساطع کننده نور استفاده می‌شود. تکنیک تابش نور در LED با LCD متفاوت است. LED تصاویر مشکی را طبیعی‌تر نمایش داده و کنتراست آن بالاتر است. در واقع LED نور پس زمینه‌ است که برای روشن کردن صفحه نمایش کریستال مایع استفاده می‌شود.

مهم‌ترین تفاوت مانیتور lcd و led کدام است؟

تفاوت‌های مانیتور lcd و led بسیار است. اما اصلی‌ترین تفاوت LED با LCD در تکنولوژی نمایش تصاویر است. نور پس‌زمینه LCD توسط لامپ‌های فلورسنت تأمین می‌شود. اما نور پس‌زمینه LED توسط لامپ‌های LED تأمین می‌شود. همچنین تمام نمایشگرهای LED از کریستال مایع استفاده می‌کنند اما همه نمایشگرهای کریستال مایع توسط LED روشن نمی‌شوند.

تفاوت در فناوری نور پس‌زمینه کیفیت‌های متفاوتی را در ارائه تصاویر ایجاد می‌کند. کیفیت ارائه تصویر برای گیمرها بسیار مهم است. گیمرها با خرید اکانت قانونی PS5 انتظار دارند تمام جزئیات گرافیکی بازی‌ها را به باکیفیت‌ترین حالت ممکن دریافت کنند. همچنین نور مانیتور نباید چشم را خسته و ادامه بازی را برای گیمرها سخت کند. در همین راستا به بررسی دیگر تفاوت‌های مانیتور lcd و led می‌پردازیم تا بتوانید بهترین مانیتور را برای گیم انتخاب کنید.

تفاوت در پنل‌های روشنایی؛ منبع تغذیه نور پس‌زمینه یک تفاوت اساسی است!

بک لایتینگ (Backlighting) یک نور پس‌زمینه یکی از تفاوت‌های اساسی در مانیتورهای ال ای دی و ال سی دی است. پنل‌های روشنایی LCD از یک لامپ فلورسنت کولد کاتد (CCFL) برای منبع تغذیه نور استفاده می‌کند. اما در پنل روشنایی مانیتورهای LED به جای لامپ فلورسنت از led (نوعی دیود ساطع‌کننده نور) استفاده می‌شود.

تفاوت در مصرف برق؛ مصرف انرژی نیاز به توجه جدی دارد!

مصرف انرژی در عصر کنونی یک مسئله جدی است. مصرف برق در مانیتورهای LED در مقایسه با مانیتورهای LCD بسیار کمتر است. بر این حسب یکی از دلایل محبوبیت لامپ و مانیتورهای ال ای دی، میزان مصرف برق است.

لازم به ذکر است که گیمرها هزینه‌های بسیاری برای اجرای بازی خواهند داشت. مخارجی مانند خرید اکانت قانونی، خرید کنسول یا دستگاه بازی، خرید پلاس اکسترا، خرید تجهیزات گیم و غیره از جمله هزینه‌های اصلی و ضروری است. بر این اساس کم کردن هزینه انرژی‌هایی مانند برق می‌تواند یک نکته مهم برای خرید مانیتور باشد.

تفاوت مانیتور LED و LCD چیست

تفاوت در زاویه دید؛ مانیتورها در زاویه مورب نباید کیفیت رنگ خود را از دست دهند!

تغییر زاویه دید نباید کیفیت و یکپارچگی رنگ و ارائه تصویر را تحت تأثیر قرار دهد. مانیتورهای LCD با تغییر زاویه دید، یکپارچگی رنگ را از دست داده و کنتراست آن افت می‌کند. اما مانیتورهای LED دارای زوایه دید بهتری بوده و مشکلی برای تغییر رنگ و کنتراست در حالت مورب ندارند.

تفاوت در دوام و ماندگاری؛ عمر مفید مانیتورها را بدانید!

هر وسیله و تجهیزاتی عمر مفید خاص خود دارند. کیفیت لوازم و میزان حرارت دستگاه بر روی دوام و ماندگاری آن اثرگذار است. مانیتورها نیز از این امر مستثنی نیستند. دوام و ماندگاری مانیتور بر اساس ساعات کارکرد و میزان درجه حرارت و گرما تعیین می‌شود.

مانیتورهای LCD با 10 ساعت کار مداوم رورانه می‌توانند 16 سال عمر مفید داشته باشند. اما مانیتورهای LED با 10 ساعت کار مداوم روزانه 27 سال عمر مفید خواهند داشت.

تفاوت در انعکاس نور؛ ساعت‌ها بدون احساس خستگی بازی کنید!

انعکاس نور در مانیتورهای LED بهتر از مانیتورهای LCD است. بر این اساس کمتر به چشم آسیب می‌زد. گیمرها می‌توانند ساعت‌ها بدون احساس خشکی یا خستگی به مانیتور نگاه و بازی مورد علاقه خود را اجرا کنند.

لازم به ذکر است که برای دریافت لیست جدیدترین و محبوب‌ترین بازی‌های پلی استیشن، بهترین بازی آنلاین دو نفره اندروید و آی او اس، بهترین بازی‌های ایکس باکس و غیره می‌توانید به بخش وبلاگ سایت گامالوپ مراجعه و مقالات مرتبط را مطالعه کنید.

تفاوت led و lcd در قیمت؛ هزینه تنها یکی از ملاک‌های خرید است!

تفاوت led و lcd در قیمت بر اساس ویژگی و مشخصات فنی مانیتور است. با توجه به کیفیت و ارتقا مشخصات فنی مانیتورهای LED بالا بودن قیمت آن نسبت به مانیتورهای LCD منطقی به نظر می‌رسد. اما قیمت تنها یکی از ملاک‌های خرید است. بر این اساس با وجود بالا بودن قیمت، خرید مانیتورهای LED از مانیتورهای LCD بیشتر است.

برای گیم مانیتور led بهتر است یا lcd؛ از کارشناسان گامالوپ مشاوره بگیرید!

مانیتورهای LED همان مانیتورهای lcd با بک لایتینگ، کیفیت بالاتری را در نور، ارائه تصویر و دقت رنگ دارد. همچنین رنگ‌های درخشان و طبیعی‌تری را به نمایش می‌گذارد. از سوی دیگر عمر مفید طولانی‌تری داشته و مصرف برق کمتری دارد. با توجه به ویژگی‌های مطرح شده، به نظر می‌رسد مانیتورهای led برای گیم مناسب‌تر باشند.

مانیتورهای LED برند و مدل‌های متفاوتی دارند. برای دریافت مشاوره فنی و تخصصی در زمینه راهنمای خرید مانیتور گیم و ادیت می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با کارشناسان مجموعه گامالوپ تماس بگیرید و سؤالات خود را بپرسید.

راهنمای بیشتر نحوه تشخیص ال ای دی و ال سی دی را از گامالوپ بخواهید!

در این مقاله سؤال تفاوت مانیتور LED و LCD چیست را بررسی و پاسخ دادیم که کدام مانیتور برای گیم مناسب‌تر است. اصلی‌ترین تفاوت ماینتورهای ال ای دی و ال سی دی در پنل‌های روشنایی و نور پس‌زمینه است. مانیتورهای ال ای دی، فناوری پیشرفته‌تری داشته و مصرف انرژی کمتری دارند. بر این اساس خرید مانیتورهای led به گیمرها توصیه می‌شود. برای انتخاب بهترین برند و مدل مانیتور LED و تشخیص ال ای دی از ال سی دی، می‌توانید با کارشناسان مجموعه بزرگ گامالوپ ارتباط بگیرید.

گامالوپ یکی از مراجع اصلی معرفی بهترین و جدیدترین بازی‌های سال برای پلتفرم‌های مختلف، فروش کنسول‌های پلی استیشن، خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت پلی استیشن، خرید مانیتور گیم و ادیت، خرید دسته بازی، خرید هدفون گیم و دیگر محصولات گیم در ایران است. شما می‌توانید با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمایی لازم را در زمینه گیم و محصولات گیم دریافت کنید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه کنید.