دانگل‌های بلوتوث یکی از وسایل جانبی دیجیتال است که کاربرد بسیاری در دنیای امروزه دارد. کار اصلی دانگل‌های بلوتوثی اتصال دستگاه‌ها به همدیگر است. بنا به استقبال از دانگل‌های بلوتوثی، برند و مدل‌های متفاوتی از دانگل‌ها در بازار وجود دارد. تنوع برند و مدل باعث شده تا انتخاب مناسب‌ترین دانگل بلوتوث، به اطلاعات و شناخت کافی نیاز داشته باشد. بر این حسب می‌خواهیم در این مقاله سؤال بهترین دانگل بلوتوث کدام است را پاسخ داده و مهم‌ترین نکات خرید بهترین نوع دانگل را بررسی کنیم.

فهرست محتوا

11 مورد
 1. دانگل بلوتوث چیست و چه کاربردی دارد؟
 2. انواع دانگل بلوتوث؛ از کارشناسان مشاوره بگیرید!
 3. مهمترین نکات خرید دانگل بلوتوث؛ معیارهای اصلی را بدانید!
 4. 1- به‌روزبودن نسخه بلوتوث؛ آخرین ورژن دانگل را خریداری کنید!
 5. 2- میزان سازگاری دانگل بلوتوث؛ سیستم عامل دستگاه را با دانگل مطابقت دهید!
 6. 3- دامنه فرکانس دانگل بلوتوث؛ فاصله مکانی دستگاه‌ها بر روی برد دانگل اثرگذار است!
 7. 4- گیرنده یا فرستنده بودن دانگل؛ معیاری برای بهترین دانگل بلوتوث کامپیوتر!
 8. 5- قابلیت‌های اتصال؛ برخی از دانگل‌ها نیاز به نصب درایو دارند!
 9. 6- برند و مدل دانگل بلوتوث؛ با توجه به نیاز و انتظارات خود بهترین را انتخاب کنید!
 10. 7- قیمت دانگل بلوتوث؛ از فروشگاه معتبر خرید کنید!
 11. بهترین دانگل بلوتوث برای دسته ps4 و PS5، از کارشناسان گامالوپ مشاوره بگیرید!

دانگل بلوتوث چیست و چه کاربردی دارد؟

دانگل بلوتوث وسیله‌ای به شکل و اندازه فلش مموری کوچک است. کار دانگل این است که دستگاه را به قابلیت بلوتوث مجهز کند. دانگل‌ها وظیفه دریافت و ارسال امواج را دارند. برخی از انواع دانگل‌ها فقط نقش یک گیرنده را بازی می‌کنند. اما برخی دیگر علاوه بر دریافت، قابلیت ارسال امواج را نیز دارند. دانگل‌ها یک رابط کاربردی در دنیای دیجیتال به شمار می‌روند. از مهم‌ترین کاربردهای دانگل بلوتوثی می‌توان به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تجهیز اسپیکر یا سینمای خانگی به بلوتوث
 • اتصال موس و کیبوردهای بلوتوثی به سیستم و لپ تاپ
 • تجهیز دستگاه‌های مختلف به آخرین نسخه بلوتوث
 • اتصال هنذفری‌های بلوتوثی به کنسول‌های پلی استیشن
 • تجهیز کامپیوترهای قدیمی بدون بلوتوث داخلی به وایرلس
 • ایجاد ارتباط میان گوشی‌های هوشمند و تلویزیون‌ها
 • اتصال سیستم‌های صوتی به اسپیکرهای بلوتوثی

کاربرد دانگل‌های بلوتوث بسیار است. اما در حالت کلی می‌توان گفت که دانگل‌های وایرلس، مسیر ارتباطی دستگاه‌های فاقد بلوتوث را فراهم می‌کند. در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ انواع و استانداردهای انتخاب بهترین دانگل بلوتوث را بررسی می‌کنیم.

انواع دانگل بلوتوث

انواع دانگل بلوتوث؛ از کارشناسان مشاوره بگیرید!

دانگل‌ها بر اساس ویژگی و کاربردها دسته‌بندی‌های متفاوتی دارند. دانگل بلوتوثی از نظر کاربرد به دو دسته دانگل خودرو و تلویزیون تقسیم می‌شوند. دانگل تلویزیون یکی از انواع بهترین دانگل بلوتوث برای سینما خانگی محسوب می‌شود. برخی از انواع دانگل‌های خودرو به میکروفون داخلی مجهز بوده و راننده می‌تواند به کمک آن تماس‌های تلفنی خود را نیز پاسخ دهد.

از نظر نوع نصب، دانگل‌های بلوتوثی به دو دسته دانگل بلوتوث USB و دانگل بلوتوث AUX تقسیم می‌شود. دانگل‌ بلوتوثی USB برای دستگاه‌های دارای پورت USB و دانگل AUX برای دستگاه‌های دارای پورت AUX استفاده می‌شوند. از نظر منبع تأمین انرژی نیز دانگل‌های بلوتوثی به دو دسته شارژی و غیرشارژی تقسیم می‌شوند. دانگل شارژی از طریق باتری لیتیوم داخلی و غیرشارژی از طریق برق دستگاه، انرژی خود را تأمین می‌کند.

بنا به نوع نیاز و کاربرد می‌توانید بهترین انواع دانگل را تهیه کنید. توجه داشته باشید که بهترین دانگل بلوتوث برای پخش ماشین با بهترین دانگل بلوتوث تلویزیون ممکن است متفاوت باشد. با دریافت مشاوره از متخصصین می‌توانید با صرف هزینه‌های معقول و به‌صرفه، بهترین و مناسب‌ترین نوع دانگل را خریداری کنید.

مهمترین نکات خرید دانگل بلوتوث؛ معیارهای اصلی را بدانید!

خرید دانگل بلوتوثی مانند هر وسیله دیگری نیاز به اطلاعات و شناخت کافی دارد. بر این اساس در زمان خرید دانگل باید به برخی از نکات و استانداردها آگاهی کافی داشته باشید.

توجه داشته باشید که خرید بهترین دانگل برای گیم با خرید بهترین دانگل برای خودرو متفاوت است. شما می‌توانید علاوه بر دریافت راهنمایی در زمینه خرید اکانت قانونی PS4 و PS5، برای خرید تجهیزات جانبی گیم مانند دانگل بلوتوث نیز از کارشناسان گامالوپ مشاوره دریافت کنید. در ادامه 7 نکته مهم خرید بهترین دانگل بلوتوث را بررسی می‌کنیم. تا بدانید که معیارهای انتخاب بهترین دانگل بلوتوث کدام است.

1- به‌روزبودن نسخه بلوتوث؛ آخرین ورژن دانگل را خریداری کنید!

سرعت، کیفیت و برد دانگل ارتباط مستقیمی با به‌روزبودن نسخه بلوتوث دانگل دارد. ارتباط پرقدرت و سریع به نسخه آپدیت شده و جدید نیاز دارد. به‌روزبودن نسخه بلوتوث دانگل برای گیمرها بسیار مهم است. چرا که بلوتوث قدیمی بر روی تأخیر اجرای بازی اثر داشته و انرژی باتری دستگاه‌های متصل شده را نیز بیش از اندازه مصرف می‌کند. نسخه 5.2 بلوتوث دانگل می‌تواند به خوبی نیاز گیمرها و کاربرانی که کیفیت و سرعت اتصال برایشان مهم است را پاسخ دهد. با استفاده از دانگل با کیفیت می‌توانید بازی مورد انتظار فیفا 24 را اجرا و مسابقات هیجان انگیزی با دوستانتان داشته باشید.

2- میزان سازگاری دانگل بلوتوث؛ سیستم عامل دستگاه را با دانگل مطابقت دهید!

هر کدام از مدل‌های دانگل با دستگاه‌های خاصی سازگاری دارند. در زمان خرید دانگل بلوتوث از طریق برگه راهنما یا اطلاعات روی جعبه، لیست سیستم عامل‌های سازگار را بررسی کنید. پس از اطمینان از منطبق بودن دانگل با سیستم عامل گوشی، لپ تاپ، اسپیکر یا خودرو برای خرید بهترین مدل دانگل اقدام کنید.

گیمرها در زمان خرید دانگل باید توجه داشته باشند که دانگل با سیستم عامل کنسول و مانیتور یا تلویزیون انطباق داشته باشد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه خرید دانگل مناسب گیم و خرید اشتراک های جدید پلاس مانند خرید پلاس اکسترا، از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با متخصصین مجموعه بزرگ گامالوپ تماس بگیرید.

3- دامنه فرکانس دانگل بلوتوث؛ فاصله مکانی دستگاه‌ها بر روی برد دانگل اثرگذار است!

برد یا دامنه فرکانس یکی دیگر از استانداردهای خرید بهترین دانگل بلوتوث است. فاصله مکانی دستگاه‌ها بر میزان فرکانس دانگل اثر گذار است. نسخه بلوتوث بر روی دامنه فرکانس اثر گذار است. بر این اساس در زمان خرید، علاوه بر نسخه حتما به دامنه فرکانس یا میزان برد دانگل توجه داشته باشید.

گیرنده یا فرستنده بودن دانگل

4- گیرنده یا فرستنده بودن دانگل؛ معیاری برای بهترین دانگل بلوتوث کامپیوتر!

دانگل گیرنده، امواج صدا را از دیگر دستگاه‌ها مانند گوشی، لپ تاپ و غیره دریافت کرده و آن را به خروجی آنالوگ تبدیل می‌کند. سپس امواج تبدیل شده را از طریق سیستم‌های صوتی پخش می‌کند. دانگل فرستنده بر خلاف دانگل گیرنده، صدا را از دستگاه دریافت و برای پخش به دستگاه دوم ارسال می‌کند. دانگل‌های گیرنده و فرستنده همزمان قابلیت دریافت و ارسال امواج را برای پخش دارند.

5- قابلیت‌های اتصال؛ برخی از دانگل‌ها نیاز به نصب درایو دارند!

قابلیت اتصال دانگل یکی دیگر از نکاتی است که در زمان خرید دانگل به آن توجه کافی داشته باشید. برخی از انواع دانگل‌ها دارای قابلیت اتصال خودکار به دیگر دستگاه‌ها بوده و به‌راحتی بدون نیاز به نصب درایو می‌توانند به چند دستگاه متصل شوند. اما برخی دیگر از انواع دانگل‌ها تنها پس از نصب درایو مخصوص می‌توانند به دستگاه‌های دیگر متصل شوند.

شما می‌توانید با خرید بهترین دانگل بلوتوث برای دسته ps4 با قابلیت Play to Play یا اتصال خودکار، از اجرای بهترین بازی‌های پلی استیشن 4 نهایت لذت را ببرید.

6- برند و مدل دانگل بلوتوث؛ با توجه به نیاز و انتظارات خود بهترین را انتخاب کنید!

یکی دیگر از استانداردهای خرید بهترین دانگل بلوتوث توجه به برند و مدل دانگل است. برندها و مدل‌های دانگل بلوتوث در بازار بسیار است. اینکه کدام برند و مدل می‌تواند نیاز شما را پاسخ دهید، بیش از هر چیزی به انتظارات شما بستگی دارد. بهتر است قبل انتخاب برند و مدل، نیازها و انتظارات خود را از خرید دانگل لیست کنید. سپس با توجه به شرایط خود به دنبال مناسب‌ترین مدل دانگل باشید. در این زمینه می‌توانید با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کنید و راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

7- قیمت دانگل بلوتوث؛ از فروشگاه معتبر خرید کنید!

برند، مدل و قابلیت‌های دانگل بر روی قیمت آن بسیار اثرگذار است. دانگل بلوتوث aux بدون نیاز به شارژ، قیمت متفاوتی نسبت به دانگل بلوتوث aux شارژی دارد. برند و مدل‌های متفاوت نیز قیمت‌های مختلفی دارند. اما در حالت کلی تفاوت قیمت انواع دانگل‌ها نسبت به هم زیاد نیست. با خرید از فروشگاه و شرکت‌های معتبر می‌توانید بهترین نوع دانگل را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

بهترین دانگل بلوتوث برای دسته ps4 و PS5، از کارشناسان گامالوپ مشاوره بگیرید!

در این مقاله سؤال بهترین دانگل بلوتوث کدام است را پاسخ داده و استانداردهای خرید بهترین نوع دانگل را بررسی کردیم. دانگل، وسیله‌ای برای ایجاد ارتباط بلوتوثی بین دستگاه‌های مختلف است. دانگل‌ها وظیفه ارسال و دریافت امواج را داشته و امکان پخش امواج را از سیستم‌های مختلف فراهم می‌کنند. معیارهایی مانند دامنه فرکانس، میزان سازگاری با سیستم عامل، آپدیت بودن نسخه بلوتوث، برند و قابلیت‌های اتصال از جمله فاکتورهایی است که در زمان خرید دانگل باید به آن توجه داشته باشید.

دانگل‌ها برند و مدل‌های متفاوتی دارند. برای انتخاب بهترین دانگل برای گیم و دسته PS4 و PS5 می‌توانید با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید. گامالوپ یکی از مراجع اصلی گیم پلی در ایران است. مجموعه گامالوپ در زمینه خرید اکانت قانونی، خرید اشتراک‌های پلاس، خرید گیفت کارت، خرید گوشی گیمینگ، خرید پلی استیشن، خرید لپ تاپ گیمینگ و دیگر محصولات گیم فعالیت می‌کند. همراه با گامالوپ پاسخ سؤالات حوزه گیم را دریافت و مطمئن‌ترین راه خرید محصولات گیم پلی را تجربه کنید.