قابلیت حذف نویز فعال، یکی از ویژگی‌هایی است که امروزه در خرید هدفون و انواع هدست‌ها بسیار مورد توجه است. حذف صداهای اطراف برای افرادی که به موسیقی، بازی و آموزش از طریق صدا علاقه دارند، بسیار مهم است. بر این اساس است که ویژگی نویز کنسلینگ (Noise Cancelling) محبوبیت زیادی یافته است. اما نویز کنسلینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا فناوری Noise Cancelling را تعریف کرده و کابردهای آن را بیان کنیم.

فهرست محتوا

8 مورد
 1. نویز کنسلینگ چیست؟ فناوری برای تجربه کاربری باکیفیت‌تر!
 2. فناوری نویز کنسلینگ چه کاربردی دارد؟ از بالا بردن تمرکز تا سلامت گوش!
 3. انواع فناوری نویز کنسلینگ؛ Noise Cancelling اکتیو پیشرفته‌تر است!
 4. نحوه فعال‌سازی نویز کنسلینگ آیپد
 5. شیوه فعال کردن نویز کنسلینگ شیائومی
 6. نویز کنسلینگ ایرپاد چیست و چگونه فعال می‌شود؟
 7. نویز کنسلینگ هدفون چیست و شیوه اکتیو کردن آن چگونه است؟
 8. با استفاده از فناوری نویز کنسلینگ تجربه لذت بخشی از بازی ها داشته باشید!

نویز کنسلینگ چیست؟ فناوری برای تجربه کاربری باکیفیت‌تر!

نویز کنسلینگ فناوری جدید برای حذف صداهای مزاحم اطراف است. صدای اطراف به خصوص در محیط‌های شلوغ، تمرکز را از ما گرفته و ممکن است اصلاً متوجه نشویم که چه موسیقی را گوش داده‌ایم. اگر در مسیر برگشت به خانه یا در محیط شلوغ به اجرای بازی مورد علاقه یا شنیدن موسیقی محبوبتان اقدام کرده باشید؛ حتما متوجه آزار صداهای مزاحم اطراف شده‌اید.

هدفون، هدست، هنذزفری و ایرپادهای کنونی به فناوری نویز کنسلینگ مجهز شده‌اند تا بتوانید به راحتی و فارغ از حجم صدای اطراف از موسیقی یا بازی خود نهایت لذت را ببرید. در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ کاربردها و شیوه اکتیو نویز کنسلینگ را بررسی می‌کنیم.

فناوری نویز کنسلینگ چه کاربردی دارد؟ از بالا بردن تمرکز تا سلامت گوش!

فناوری نویز کنسلینگ چه کاربردی دارد؟ از بالا بردن تمرکز تا سلامت گوش!

از کاربردهای اصلی فناوری Noise Cancelling می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بردن قدرت تمرکز در زمان گوش دادن به فایل صوتی
 • حفظ سلامت گوش با وجود کم کردن صدای هدفون یا هدست
 • بال بردن کیفیت صدا دریافتی

صداهای اطراف لذت گوش دادن به پادکست، موسیقی و دیگر فایل‌های صوتی را کم می‌کند. بر این اساس با حذف صداهای مزاحم، می‌توانید نهایت لذت را از موسیقی خود ببرید. همچنین فناوری نویز کنسلینگ به کمک شما می‌آید تا چندین برابر قبل، بر روی اجرای بازی محبوب خود تمرکز داشته باشید.  اجرای هیجان‌انگیز و باکیفیت بازی‌های محبوبی مانند گاد آف وار، به حتم نیاز به تجهیزات و فناوری‌های جدید مانند نویز کنسلینگ دارد.

برای دریافت قیمت بازی god of war ragnarok و دیگر بازی‌های سال از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با متخصصین مجموعه بزرگ گامالوپ تماس بگیرید.

انواع فناوری نویز کنسلینگ؛ Noise Cancelling اکتیو پیشرفته‌تر است!

کمپانی و شرکت‌های تولید هندزفری، هدفون، ایرپاد و هدست‌ها برای حذف نویزهای مزاحم از دو روش استفاده می‌کنند:

 • نویز کنسلینگ پسیو
 • نویز کنسلینگ اکتیو

نویز کنسلینگ پسیو نوعی طراحی فیزیکی و سخت‌افزاری برای حذف صداهای مزاحم است. بسیاری از دستگاه‌های موجود در بازار بر این اساس طراحی و تولید شده‌اند. کار نویز کنسلینگ پسیو به صورت ایزوله کردن محیط گوش است. هدفون و هنذزفری‌های پسیو کاملاً گوش را پر کرده و مانع از ورود صداهای مزاحم به گوش می‌شود.

نویز کنسلینگ اکتیو در واقع نوعی فناوری پیشرفته برای خنثی کردن صداهای یکنواخت و مزاحم در اطراف شما است. فناوری Noise Cancelling اکتیو امواج صوتی اطراف را شناسایی کرده و سپس طول موج‌های مزاحم را خنثی می‌کند. در خیابان‌های شلوغ یا در محیط‌هایی با صدای یکنواخت مانند قطار، اتوبوس و غیره می‌توانید از هدفون های مجهز به Noise Cancelling اکتیو استفاده کنید.

نحوه فعال‌سازی نویز کنسلینگ آیپد

نحوه فعال‌سازی نویز کنسلینگ آیپد

شما می‌توانید به صورت دستی قابلیت نویز گنلسینگ را در آیپد یا آیفون را فعال کنید. برای فعال سازی Noise Cancelling در آیپد مراحل زیر را طی کنید:

 1. به بخش تنظیمات IOS بروید
 2. هر دو گوشی آیپد را در گوش خود قرار دهید
 3. نوار صدا را فشار دهید
 4. گزینه Noise Cancellation را فعال کنید
 5. حال بین سه حالت Noise Control، Transparency و off یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید

لازم به ذکر است که فناوری نویز کنسلینگ اکتیو تأثیری بر وزن دستگاه ندارد. اما حذف صداهای مزاحم به روش Noise Cancelling به دلیل طراحی سخت‌افزاری آن، باعث افزایش وزن دستگاه می‌شود.

شیوه فعال کردن نویز کنسلینگ شیائومی

شیائومی یکی از برندهای معروف و شناخته شده در جهان است. برای فعال کردن فناوری حذف صداهای مزاحم گوشی‌های برند شیائومی، هدفون‌ها را در گوش خود قرار دهید. سپس به قسمت تنظیمات رابط کاربری وارد شوید و حالت‌های نویز کنسلینگ مود را تغییر دهید. همچنین می‌توانید از طریق برنامه خود هدفون نیز به تنظیمات فعال سازی نویز کنسلینگ دسترسی داشته باشید.

در هدفون‌های باسیم شیائومی برای تنظیمات فناوری Noise Cancelling می‌توانید از طریق دکمه‌های روی سیم استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که فعال‌سازی فنائوری حذف صداهای مزاحم در برند شیائومی برای هر مدل متفاوت است. برای دریافت مشاوره در زمینه صدای نویز مدل‌های مختلف هدفون گیمینگ شیائومی می‌توانید با متخصصان این حوزه ارتباط بگیرید.

با داشتن هدفون گیمینگ باکیفیت و خرید اکانت قانونی PS4 و PS5 به بازی‌های هیجان‌انگیز دنیا دسترسی پیدا کنید و از لحاظ خود لذت ببرید.

نویز کنسلینگ ایرپاد چیست و چگونه فعال می‌شود؟

نویز کنسلینگ ایرپاد مانند دیگر دستگاه‌ها، فناوری برای حذف صداهای مزاحم در محیط‌های شلوغ و پر سروصدا است. برای فعال کردن تکنولوژی حذف صدای اطراف در ایرپاد هر دو گوشی را در گوش خود قرار دهید. سپس سنسور فشاری روی بنده ایرپاد را فشار دهید. دکمه را تا زمانی نگه دارید که صدای بوق را بشنوید. حال می‌توانید بین سه حالت شفاف، فعال  و خاموش یکی را انتخاب کنید. همچنین از طریق تنظیمات تلفن همراه نیز می‌توانید تکنولوژی حذف صداهای مزاحم را فعال کنید.

نویز کنسلینگ هدفون چیست و شیوه اکتیو کردن آن چگونه است؟

اغلب هدفون‌ها در مدل‌های مختلف قابلیت تکنولوژی نویز کنسلینگ را دارند. هدفون‌های نویزکنسلینگ از میکروفون‌های کوچک در قسمت داخلی گوشی‌ها برای پردازش صدا استفاه می‌کنند. فاز مخالف آن، صدا را از طریق درایوهای هدفون پخش می‌کند. در همین زمان نیروهای مخالف، حرکت مولکول هوا را کاهش داده و صدای مزاحم به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. در هدفون‌های بی‌سیم از طریق حسگرهای روی گوشی و در مدل‌های باسیم از طریق دکمه روی گوشی می‌توان فناوری نویزکنسلینگ هدفون را فعال کنید.

با استفاده از فناوری نویز کنسلینگ تجربه لذت بخشی از بازی ها داشته باشید!

در این مقاله سؤال نویز کنسلینگ چیست و چه کاربردی دارد را پاسخ داده و شیوه فعال کردن نویز کنسلینگ در ایرپاد، هوفون، گوشی و آیپد را آموزش دادیم. فناوری نویز کنسلینگ یکی از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای حذف صداهای مزاحم اطراف است. تکنولوژی Noise Cancelling تجربه بسیار لذت بخشی را از اجرای بازی، پخش موسیقی، پادکست، محتوای آموزشی و غیره برای شما فراهم می‌کند.

برای خرید هدفون‌های گیمینگ دارای فناوری نویز کنسلینگ می‌توانید با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. گامالوپ همراه با تیم فنی خود یکی مراجع اصلی گیم و گیم پلی در ایران است. گامالوپ در حوزه خرید انواع گیفت کارهای پلی استیشن، اکانت قانونی PS4 و PS5، خرید کنسول‌های پلی استیشن، خرید هدفون و هدست گیمینگ و دیگر تجهیزات گیم، فعالیت می‌کند.

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان خرید محصولات گیم با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید و پس از دریافت راهنمایی با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه کنید.