حتما شما هم نام رمز ارز nft را شنیده‌اید. NFT یکی از واژگان پر سر و صدای ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر است. NFT یک رمز ارز غیرقابل تعویض و انحصاری است که قابلیت و کاربردهای خاص خود را دارد. اطلاع از دنیای جدید ارزها برای هر فردی در عصر کنونی، مهم و ضروری است. بر این اساس و با توجه به سؤالات بی‌شمار درباره ان اف تی‌، می خواهیم در این مقاله به بررسی NFT، کاربردها، نحوه ساخت، نحوه خرید و فروش و ویژگی‌های آن بپردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

8 مورد
 1. توکن nft چیست؛ گواهی مالکیت برای دارای دیجیتالی!
 2. غیرقابل تعویض بودن به چه معنا است و هنر nft چیست؟
 3. چرا ان اف تی خریدار دارد؟ مسیری برای سرمایه‌گذاری در حوزه دیجیتال!
 4. نحوه کارکرد NFT؛ عصر دیجیتال نیاز به امنیت دارد!
 5. ویژگی‌های NFT؛ کمیاب و باارزش!
 6. ساخت nft چیست و ساخت آن چگونه است؟
 7. نحوه خرید و فروش nft؛ بازار غیر مثلثی و متفاوت با دیگر ارزهای دیجیتالی!
 8. نیم‌نگاهی به آینده توکن nft؛ راهنمایی و مشاوره را از کارشناسان گامالوپ بخواهید!

توکن nft چیست؛ گواهی مالکیت برای دارای دیجیتالی!

NFT یک دارای دیجیتال است که قابلیت سرمایه‌گذاری و افزایش دارد. NFT (Non-Fungible Token) در واقع توکن دیجیتالی و نوعی رمز ارز مانند اتریوم یا بیت کوین است. تفاوت ان اف تی با دیگر رمز ارزها این است که غیرقابل معاوضه است.چرا که در اصل nft یک گواهی مالکیت دیجیتالی غیرتکراری برای هر نوع دارای دیجیتالی است. در ادامه همراه با گامالوپ توضیحات تکمیلی رمز ارز ان اف تی را ارائه و ویژگی‌های اصلی آن را بررسی می‌کنیم.

کاربرد nft

غیرقابل تعویض بودن به چه معنا است و هنر nft چیست؟

قابلیت تعویض یعنی امکان مبادله یک دارای با دارای مشابه بدون افت ارزش آن است. غیرقابل تعویض بودن نشان از ارزش مجزا و منحصربه‌فرد هر دارایی است. به عنوان مثال ارز یک اسکناس 50 هزار تومانی با اسکناس 50 هزار تومانی دیگر یکی است. اگر شما از فردی 50 هزار تومان قرض بگیرید، در زمان پرداخت نیاز نیست همان اسکناس 50 هزار تومانی را پس دهید. بلکه هر اسکناس 50 هزار تومانی همان ارزش را دارد.

برابری ارزش در ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره نیز صادق است. اما در آثار هنری، کالاهای لوکس و رمز ارز nft اینگونه نیست. هر اثر هنری با اثر مشابه آن، یک ارزش را ندارد. بلکه ارزش اثر هنری منحصربه‌فرد است. همین امر برای توکن NFT نیز صادق است. هر توکن nft یک دارای دیجیتالی منحصربه‌فرد به شمار می‌رود. بر این اساس قابلیت تعویض با توکن nft دیگر را ندارد. چرا که یک nft با nft دیگر برابر نیست.

چرا ان اف تی خریدار دارد؟ مسیری برای سرمایه‌گذاری در حوزه دیجیتال!

خرید NFT دلایل متفاوتی دارد. یکی از دلایل به گفته کریس آلیک (مدیر فناوری و خلاقیت فناوری Deutsvh LA) ایجاد پرستیژ و برندسازی در فضای دیجیتال است. برخی از افراد نیز می‌خواهند ارتباط خود را با خالق nft بیشتر کنند. برخی نیز قصد دارند کلکسیونی از کالاهای خاص دیجیتالی داشته باشند.

بسیاری از افراد نیز برای یک سرمایه‌گذاری مالی، اقدام به خرید ان اف تی‌ها می‌کنند. بسیاری از گیمرها برای کسب درآمد در فضای بازی‌های ان اف تی، اقدام به خرید انواع کارت‌های nft می‌کنند.بر این اساس اهداف خرید انواع ان اف تی متفاوت است. اما آنچه که دیده می‌شود این است که جایگاه ان اف تی‌ها به خصوص در میان گیمرها در حال رشد و پیشرفت است.

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره تخصصی در خصوص بهترین بازی‌های NFT، خرید پلاس اکسترا، خرید گیفت کارت و غیره می‌توانید به وبلاگ سایت گامالوپ مراجعه و اطلاعات کافی را به دست آورید. یا اینکه با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید و سؤالات خود را مطرح کنید.

نحوه کارکرد NFT؛ عصر دیجیتال نیاز به امنیت دارد!

NFT بر پایه شبکه بلاک چین اتریوم ساخته شده است. NFT از اشیاء دیجیتال نامشهود مانند آثار هنری، کلکسیون‌ها، فیلم، کالاها و محصولات ورزشی، موسیقی، کاور بازی‌های ویدیوئی، GIF و غیره ساخته می‌شود. در واقع NFT کالاهای لوکس در دنیای دیجیتال است. توکن‌های NFT در زمینه‌های مختلف کاربرد دارد. از جمله این زمینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنعت بازی: گیمرهای حرفه‌ای از طریق توکن‌های NFT می‌توانند دارایی خود از بازی را به بازی دیگر انتقال دهند. همچنین از توکن‌های NFT برای خرید دورن برنامه‌ای استفاده می‌کنند. بازی‌های NFT یکی از راه‌های کسب درآمد برای گیمرها است
 • ثبت آثار هنری: هنرمندان فعال در حوزه هنرهای دیجیتالی می‌توانند آثار خود را با استفاده از توکن‌های NFT ثبت کنند. ثبت دارای آثار هنری راهی برای ممانعت از کپی کردن اثر است
 • ثبت دارایی فیزیکی: در صورت تمایل می‌توان دارایی‌های غیرمنقول فیزکی مانند ماشین، خانه، ویلا و غیره را بر روی بلاک چین توکن ثبت کرد
 • ثبت دارای دیجیتالی: از طریق توکن‌های NFT می‌توان دارایی دیجیتال مانند نام دامنه، حساب کاربری و غیره را به نام شخص یا مجموعه ثبت کرد.
 • ثبت مدارک یا هویت اشخاص: یکی دیگر از کارکردهای NFT ثبت مدارک شخصی، حقوقی، کاری و غیره است.
 • ثبت آثار کلکسیونی: برخی از کالاهای کلکسیونی بسیار خاص بوده و نیاز به امنیت دیجیتالی دارند.

بنا به آنچه مشهود است در حالی اخیر دامنه کارکرد توکن NFT در زمینه‌های مختلف گسترش داشته و در دهه‌های آینده باید منتظر حضور توکن‌های NFT در جزئیات بیشتری از زندگی روزمره باشیم. لازم به یادآوری است که در صورت علاقه به بازی‌های پلی استیشن، ابتدا باید برای خرید اکانت قانونی اقدام کنید. برای دریافت مشاوره خرید اکانت قانونی ps5 و PS4 با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

ویژگی‌های NFT

ویژگی‌های NFT؛ کمیاب و باارزش!

پس از پاسخ به سؤال NFT چیست باید به بررسی مهم ترین ویژگی های توکن ان اف تی بپردازیم. از جمله اصلی ترین ویژگی های nft می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اعتبار و اصالت: فضای بلاکچین امکان جعل و تقلب ندارد. توکن های nft مبتنی بر فضای بلاک چین اتریوم است. پس ما تون به اعتبار آن اطمینان کرد
 • قابلیت انتقال: توکن nft در بازارهای خاص و منحصر به فرد با قیمت های خاصی که دارد، منتقل می شود
 • حافظ حق مالکیت: مالک دارایی پس از ثبت امکان تغییر ندارد
 • غیر قابل تقسیم: توکن های nft غیرقابل معاوضه و غیر قابل تقسیم است. یعنی به واحد های کوچکتر تقسیم نمی شود
 • کمیاب بودن: خاص بودن nft باعث شده تا تعداد nft ها کم و ارزش آن ها بالا باشد

 NFTبا ویژگی های خاصی که دارد، فضایی امن برای دارایی دیجیتال ایجاد کرده و در سال های اخیر ارز NFT بسیار مورد توجه در موارد مختلف بوده است.

ساخت nft چیست و ساخت آن چگونه است؟

یک دفتر کل بدون تغییر ذخیره NFT و فرآیند تبدیل شدن آن به شبکه بلاک چین اترویم انجام می‌شود. سپس بعد از فروش NFT، درصد کارمزد خود را برداشت می‌کند. استخراج NFT کار ساده‌ای نیست. هزینه‌های استخراج در کنار هزینه بلاک چین و کارمزد بالای دفتر کل، اغلب نگرانی‌هایی از هزینه بالای ساخت NFT ایجاد می‌کرد.

اما در سال‌های اخیر با تلاش برخی از برنامه‌نویسان می‌توان بدون پرداخت هزینه‌های آموزش ساخت NFT، میزان NFT را ضرب کنید. پلتفرم‌های در دسترس مانند Rarible، Opensea و Mintable امکانی را برای ساخت و فروش NFT فراهم کرده‌اند. پلتفرم ها تغییر گسترده‌ای را در هزینه ساخت NFT و فروش آن ایجاد کردند. برای دریافت اطلاعات آموزشی ساخت nft با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات در زمینه بهترین بازی های ان اف تی می‌توانید مقاله لینک شده بهترین بازی‌های NFT کدام‌اند را مطالعه کنید.

نحوه خرید و فروش nft؛ بازار غیر مثلثی و متفاوت با دیگر ارزهای دیجیتالی!

بازار توکن غیر مثلثی در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه است. بر خلاف بازار دیگر ارزهای دیجیتالی، توکن NFT در صرافی‌های ارز دیجیتال عرضه نمی‌شود. بازارهای اصلی خرید و فروش nft شامل موارد زیر است:

 • Open Sea
 • Nify Gateway
 • Super Rare
 • Rarible
 • Atomic Market
 • Tofu NFT

بازار جایی است که دارایی دیجیتالی به مزایده گذاشته می‌شود. افراد پیشنهادات خود را برای خرید nft ارائه می‌دهند. با توجه به چگونگی تنظیم بازار، فرآیند خرید و فروش کامل nft انجام می‌شود. در اغلب موارد nft به تعداد محدود در بازار به حراج گذاشته می‌شود. گاهی نیز nft‌ها بدون محدودیت برای خرید مستقیم در بازار قرار داده می‌شوند.

نیم‌نگاهی به آینده توکن nft؛ راهنمایی و مشاوره را از کارشناسان گامالوپ بخواهید!

در این مقاله سؤال NFT چیست را پاسخ ، ویژگی‌های آن را لیست، بازارهای اصلی خرید و فروش nft را معرفی و کاربرد آن در دنیای امروزه را بررسی کردیم. NFT یکی از رمز ارزهای جدید، منحصربه‌فرد و غیرقابل معاوضه است که بر روی بلاک چین اتریوم قرار دارد.

شیفتگی ما انسان‌ها برای فعالیت در دنیای متاورس هر روزه افزایش می‌یابد. در همین راستا و با توجه به گسترش کارکرد ان اف تی‌ها در صنعت بازی، هنر، دارایی‌های دیجیتال، دارایی‌های فیزیکی و غیره، به نظر می‌رسد که استقبال از توکن و ارز دیجتال NFT هر روز در حال رشد و پیشرفت باشد.

بر این اساس در صورت تصمیم برای قدم گذاشتن در راه کسب درآمد از بهترین بازی‌های NFT، می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. گامالوپ یکی از مراجع اصلی معرفی بهترین بازی‌های سال برای پلتفرم‌های مختلف، فروش کنسول‌های پلی استیشن، خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت پلی استیشن، خرید تجهیزات گیم و غیره در ایران است. شما می‌توانید با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمایی لازم را در زمینه گیم و محصولات گیم پلی را دریافت کنید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه کنید.