با وجود اینترنت‌های 5G خرید اینترنت پُرسرعت خانگی برای گیمرها و افرادی که در دنیای دیجیتال فعالیت می‌کنند یکی از اولویت‌های اصلی است. پوشش‌دهی مناسب، سرعت بالاتر و قیمت کم باعث شده تا خرید اینترنت از مخابرات بیش از بسته‌های اینترنتی موبایل رواج داشته باشد. اگر برای خرید خط اینترنتی از مخابرات اقدام کرده باشید، حتما نام VDSL و ADSL  را شنیده‌اید.

فهرست محتوا

12 مورد
 1. ADSL چیست؟ اینترنتی پایه برای گشت و گذار در وب!
 2. تفاوت adsl با adsl2+ در چیست؟ سرعت بالاتر در دانلود و آپلود!
 3. VDSL چیست؟ فناوری جدید در عرصه اینترنت!
 4. تفاوت vdsl و vdsl2؛ قابلیتی برای دسترسی به تمام خدمات آنلاین!
 5. اصلی‌ترین تفاوت های VDSL با ADSL کدام است؟
 6. 1- تفاوت سرعت اینترنت adsl و vdsl؛ فاکتوری مهم و قابل توجه!
 7. 2- تفاوت پینگ adsl و vdsl؛ تفاوتی مهم برای گیمرها و فعالین حوزه آنلاین!
 8. با افزایش فاصله از مرکز مخابراتی، قدرت سیگنال دهی هر دو مودم adsl و vdsl افزایش می‌یابد. اما در حالت کلی تضعیف سیگنال در مودم‌های VDSL سریع‌تر اتفاق می‌افتد. با کاهش سیگنال‌ها تأخیر زمانی در بازی‌های ویدیوئی آنلاین برای گیمرها، متخصصین حوزه دیجیتال و فعالین حوزه آنلاین اتفاق می‌افتد. در هیمن راستا در زمان خرید مودم و خط اینترنت حتما از پوشش‌دهی و فاصله مکانی از مرکز مخابراتی مطلع شوید.
 9. 3-  تفاوت کاربرد اینترنت Vdsl و adsl؛ سرعت فاکتوری مهم برای تفاوت کارکردها!
 10. 4- مناطق تحت پوشش vdsl مخابرات؛ دسترسی به ADSL راحت‌تر است!
 11. 5- تفاوت قیمت اینترنت Vdsl و adsl؛ قیمت ها تقریباً به هم نزدیک است!
 12. بهترین مودم برای گیم کدام است؟ از کارشناسان مجموعه گامالوپ راهنمایی بخواهید!

خط اینترنت VDSL از خطوط جدید اینترنت خانگی است و تبلیغات بسیاری از آن در شبکه‌ها دیده می‌شود. بر این اساس می‌خواهیم در این مقاله ابتدا خطوط Adsl و Vdsl را تعریف و سپس به بررسی اصلی‌ترین تفاوت VDSL با ADSL بپردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ADSL چیست؟ اینترنتی پایه برای گشت و گذار در وب!

ADSL مخفف  Asymmetric Digital Subscriber Lineبوده و خط مشترک دیجیتال نامتقارن است. دسترسی ADSL یکی از رایج‌ترین نوع استفاده از اینترنت در جهان است. خط اینترنت Adsl نیاز اکثر کاربران مصارف خانگی را بر طرف می‌کند. سرعت دانلود ADSL تا 8 مگابیت است. البته سرعت دانلود تحت تأثیر فاصله مکانی از مرکز مخابرات و شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت است.

اتصالات ADSL نیاز به کابل‌‎های فیبر نوری نداشته و با همان خط تلفن امکان اتصال آن فراهم می‌شود. اینترنت ADSL برای گشت و گذارهای معمولی در وب کاربرد دارد. برای امکان دسترسی به سرعت بالاتر باید از اتصالات دیگر زیر مجموعه ADSL با نام adsl2+ استفاده کنید. در ادامه همراه با گامالوپ تفاوت ADSL را با adsl2+ بررسی می‌کنیم.

تفاوت adsl با adsl2+

تفاوت adsl با adsl2+ در چیست؟ سرعت بالاتر در دانلود و آپلود!

مهم‌ترین تفاوت adsl با adsl2+ در سرعت دانلود آن است. سرعت دانلود adsl2+ حداکثر به 24 مگابایت بر ثانیه می‌رسد. همچنین سرعت آپلود adsl2+ حداکثر 1 مگابایت در ثانیه است. امروزه اکثر کاربران در صورت استفاده از خطوط ADSL ترجیح می‌دهند که از خط adsl2+ استفاده کنند.

VDSL چیست؟ فناوری جدید در عرصه اینترنت!

VDSL مخفف Very-high-bitrate Digital Subscriber Line بوده و نسل جدیدی از فناوری DSL است. VDSL برای انتقال سیگنال از همان خط مشترک دیجیتال نامتقارن استفاده می‌کند. اما فناوری آن نسبت به ای دی اس ال جدیدتر است. VDSL با استفاده از بازه فرکانسی 25KHZ  تا 12 MHz قابلیت سرعت 55 مگابایت در ثانیه و سرعت 3 مگابایت آپلود را دارد.

دسترسی به اینترنت برای کاربران VDSL از طریق ایجاد مرکز فیبر نوری است. مراکز فیبر نوری از طریق کابل‌های فیبر نوری به ISP یا همان شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت متصل می‌شوند. اتصال به اینترنت‌های VDSL از طریق مودم‌های VDSL امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است که از طریق مودم VDSL می‌توانید به اینترنت ADSL نیز دسترسی داشته باشید.

در صورت علاقه به بازی‌های پلی استیشن و گیم برای خرید پلاس اکسترا و دیگر اشتراک‌های کمپانی سونی می‌توانید با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

تفاوت vdsl و vdsl2؛ قابلیتی برای دسترسی به تمام خدمات آنلاین!

vdsl2 در واقع نسل دوم از خط اینترنت vdsl است. vdsl2 با افزایش بازه فرکانسی 30MHz می‌تواند تا سرعت 100 مگابایت را برای دانلود و آپلود پشتیبانی کند. بر این اساس قابلیت استفاده از خدماتی مانند تلویزیون‌های اینترنتی، کنفرانس‌های آنلاین و VOIP را به راحتی برای کاربران خود فراهم می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که دسترسی به استانداردهای vdsl2 برای کاربرانی ممکن است که در محدوده 1 تا 2 کیلومتری از مرکز مخابراتی قرار دارند.

اصلی‌ترین تفاوت های VDSL با ADSL

اصلی‌ترین تفاوت های VDSL با ADSL کدام است؟

پس از تعریف و بررسی خطوط اینترنتی VDSL و ADSL باید بدانیم که تفاوت VDSL با ADSL چیست و دسترسی به کدام یک از آن‌ها برای گیمرها و افرادی که در بازای‌های آنلاین و دیجیتال فعالیت می‌کنند، اولویت دارد. در ادامه به بررسی 5 تفاوت اصلی VDSL  با ADSL می‌پردازیم.

لازم به ذکر است که گیمرها در کنار خرید تجهیزات گیم و اینترنتی برای دسترسی به بازی‌های، باید برای خرید اکانت نیز اقدام کنند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره در زمینه خرید اکانت قانونی PS4 و PS5 می‌توانید با متخصصین مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

1- تفاوت سرعت اینترنت adsl و vdsl؛ فاکتوری مهم و قابل توجه!

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های خطوط اینترنت adsl و vdsl، تفاوت در سرعت دانلود و آپلود است. سرعت یکی از مهمترین فاکتورها در راهنمای خرید مودم گیمینگ است. سرعت ارسال اطلاعات از اینترنت به کاربر (Downstream) و سرعت ارسال اطلاعات از کاربر به اینترنت (Upstream) در سرویس‌های VDSL بیشتر از ADSL است. حداکثر سرعت VDSL 100 مگابایت در ثانیه و حداکثر سرعت ADSL 24 مگابایت در ثانیه است.

2- تفاوت پینگ adsl و vdsl؛ تفاوتی مهم برای گیمرها و فعالین حوزه آنلاین!

پینگ رابطه مستقیمی با قدرت سیگنال‌دهی خط اینترنت دارد. پینگ مدت زمان ارسال و انتقال پیام از کاربرد و دریافت و پاسخ از سرور است. هرچه مدت زمان ارسال و دریافت کوتاه باشد، پینگ کمتر بوده و هر چه بالاتر باشد پینگ بیشتر است. پینگ یکی از اصطلاحات مهم و مسئله‌ساز برای گیمرها است.

با افزایش فاصله از مرکز مخابراتی، قدرت سیگنال دهی هر دو مودم adsl و vdsl افزایش می‌یابد. اما در حالت کلی تضعیف سیگنال در مودم‌های VDSL سریع‌تر اتفاق می‌افتد. با کاهش سیگنال‌ها تأخیر زمانی در بازی‌های ویدیوئی آنلاین برای گیمرها، متخصصین حوزه دیجیتال و فعالین حوزه آنلاین اتفاق می‌افتد. در هیمن راستا در زمان خرید مودم و خط اینترنت حتما از پوشش‌دهی و فاصله مکانی از مرکز مخابراتی مطلع شوید.

3-  تفاوت کاربرد اینترنت Vdsl و adsl؛ سرعت فاکتوری مهم برای تفاوت کارکردها!

بالا بودن میزان سرعت دانلود و آپلود برای اینترنت VDSL مزایایی را ایجاد کرده که بر روی کاربرد آن تأثیر گذار است. از مزایای اصلی اینترنت Vdsl می‌توان به اتصال پُرسرعت به برنامه و شبکه‌های آنلاین مانند یویتیوب، استریم، توییچ و غیره اشاره کرد.

همچنین با استفاده از اینترنت Vdsl می‌توان به سرعت و بدون انتظارهای چند ساعته، از برنامه‌های خود بک آپ آنلاین گرفت. بر این اساس اینترنت Vdsl بر پایه فیبر نوری می‌تواند سرعت فعالیت‌ها و اقدامات آنلاین را چند برابر کند. بر این اساس کاربرد آن بیشتر از اینترنت adsl است.

4- مناطق تحت پوشش vdsl مخابرات؛ دسترسی به ADSL راحت‌تر است!

پوشش‌دهی ADSL بیشتر از VDSL است. چرا که اینترنت VDSL نیاز به زیرساخت و تکنولوژی‌های جدید دارد. بر این اساس اغلب شهرها یا مناطق کشور ما تحت پوشش کابل‌های فیبر نوری درنیامده و امکان دسترسی به اینترنت VDSL کمتر از ADSL است. به طبع تعداد شرکت‌های ارائه دهنده خط اینترنتی VDSL نیز در کشور ما کمتر است.

5- تفاوت قیمت اینترنت Vdsl و adsl؛ قیمت ها تقریباً به هم نزدیک است!

جالب است بدانید که با وجود مزایای بیشتر اینترنت‌های VDSL، تفاوت فاحش قیمتی بین مودم VDSL و ADSL وجود ندارد. بهتر است بیش از قیمت، به فاکتورهایی مانند دسترسی و میزان پوشش‌دهی خط اینترنت توجه داشته باشید.

بهترین مودم برای گیم

بهترین مودم برای گیم کدام است؟ از کارشناسان مجموعه گامالوپ راهنمایی بخواهید!

در این مقاله دو خط رایج اینترنتی Adsl و Vdsl را تعریف و اصلی‌ترین تفاوت ADSL با VDSL را بیان کردیم. Adsl و Vdsl هر دو از خطوط اینترنتی شرکت مخابرات بوده و بر پایه خط مشترک دیجیتال نامتقارن کار می‌کند. فناوری VDSL بر اساس کابل‌های فیبر نوری است و سرعت بالاتری را به مخاطبان خود ارائه می‌کند. اما در بیشتر مناطق و شهرهای کشور ما امکان پشتیبانی ندارد.

در پاسخ به سؤال کدام مودم برای گیم بهتر است؛ باید بگوییم که مودم VDSL بسیار پیشرفته‌تر بوده و به خوبی می‌تواند نیاز گیمرها را پاسخ دهد. اما در زمان خرید باید به دسترسی و مناطق تحت پوشش آن بسیار دقت داشته باشید. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید مودم برای گیم با متخصصین مجموعه گامالوپ از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 تماس بگیرید و راهنمایی کامل را دریافت کنید.

گامالوپ یکی از مراجع اصلی معرفی بهترین و جدیدترین بازی‌های سال برای پلتفرم‌های مختلف، فروش کنسول‌های پلی استیشن، خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت پلی استیشن، خرید مانیتور گیم و ادیت، خرید دسته بازی، خرید هدفون گیم و دیگر محصولات گیم در ایران است. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه کنید.