گوشی همراه ممکن است به هر دلیلی قفل شود. فراموشی الگوی رمز، ارور تنظیمات، باگ تلفن همراه و غیره از جمله دلایل عمده قفل شدن گوشی است. قفل شدن گوشی بسیار نگران‌کننده است. اما راهکارهای ساده‌ای دارد. یکی از راهکارها ریست کردن گوشی است. اگر گوشی سامسونگ شما قفل شده با ما در این مقاله همراه شوید تا 4 راهکار اصلی برای ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده ارائه ‌کنیم.

فهرست محتوا

7 مورد
 1. اطلاعات گوشی را حفظ کنید؛ قبل از ریست کردن حتما بکاپ بگیرید!
 2. 1- ریست کارخانه گوشی سامسونگ قفل شده؛ ساده‌ترین روش را امتحان کنید!
 3. 2- ریست کردن گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات؛ راهکاری کاربردی و مناسب!
 4. 3- ریست گوشی سامسونگ بدون پاک شدن اطلاعات
 5. 4- ریست گوشی سامسونگ با کد؛ راهی بدون بازگشت برای برگشت به تنظیمات کارخانه!
 6. نحوه ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده قدیمی
 7. پاسخ سؤالات خود در حوزه گیم و تجهیزات گیم پلی را از مجموعه گامالوپ دریافت کنید!

اطلاعات گوشی را حفظ کنید؛ قبل از ریست کردن حتما بکاپ بگیرید!

گرفتن بکاپ از اطلاعات مهم یکی از اقداماتی است که قبل از ریست کردن گوشی باید انجام دهید. البته به شرطی که گوشی امکان دسترسی به مدیریت فایل‌ها را به شما بدهد. اگر اجازه دسترسی به مدیریت فایل را ندارید از طریق اکانت گوگل یا سامسونگ، از اطلاعات مهم‌تان بکاپ بگیرید.

در زمان ریست فکتوری اطلاعات حافظه داخلی موبایل پاک می‌شود. پس تا جایی که می‌توانید از مهم‌ترین اطلاعات خود بکاپ داشته باشید. پس از گرفتن بکاپ کار ریست فکتوری را شروع کنید. 4 روش برای ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده وجود دارد. در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ به آموزش هر کدام از روش‌ها می‌پردازیم.

1- ریست کارخانه گوشی سامسونگ قفل شده؛ ساده‌ترین روش را امتحان کنید!

اگر از اطلاعات خود بکاپ تهیه کرده‌اید یا اینکه اطلاعات مهمی ندارید و پاک شده آن برایتان مهم نیست می‌توانید از روش ریست کارخانه استفاده کنید. ریست کارخانه در واقع ریست فکتوری سامسونگ بدون رمز جیمیل بوده و یکی از ساده‌ترین روش‌ها است. در روش ریست کارخانه با استفاده از کلیدهای موبایل می‌توانید گوشی را ریست کنید. برای انجام مراحل ریست کارخانه گوشی سامسونگ مراحل زیر را انجام دهید:

 • به بخش ریکاوری مود گوشی سامسونگ بروید
 • کلیدهای Volume UP، Power و Home را تاز زمان ویبره گوشی، نگه دارید
 • با استفاده از کلیدهای Volume UP و Volume Down روی گزینه Reset Factory قرار بگیرید و دکمه Power را فشار دهید
 • پنج دقیقه صبر کنید تا فرآیند ریست کردن انجام شود
 • و در نهایت روی گزینه Reboot System Now قرار بگیرید و کلید Power را فشار دهید تا گوشی ری‌استارت شود

ریست فکتوری سامسونگ با دکمه‌های تلفن همراه یکی از راحت‌ترین و اولین راهکارهایی است که برای ریست کردن گوشی انتخاب می‌شود. در صورتی که با ریست کارخانه نتوانستید قفل گوشی را باز کنید از روش‌های دیگر کمک بگیرید.

ریست کردن گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات

2- ریست کردن گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات؛ راهکاری کاربردی و مناسب!

با توجه به پیشرفت‌های که در سال‌های اخیر سیستم عامل اندروید داشته، می‌توانید از طریق تنظیمات، گوشی سامسونگ را ریست کنید. در صورتی که اندروید شما 10 یا 11 است برای ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده از طریق تنطیمات مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش تنظیمات گوشی وارد شوید
 • گزینه General Management را انتخاب کنید
 • گزینه Reset را انتخاب کنید
 • حال گزینه Factory data reset را انتخاب کنید
 • اجازه دهید مراحل ریست کردن تمام شود

لازم به ذکر است که پس از انجام مراحل ریست کردن از طریق تنظیمات، اطلاعات حافظه داخلی گوشی پاک می‌شود. پس از ریست کردن، گوشی را دوباره راه‌اندازی کنید. سپس می‌توانید به اجرای برنامه یا بهترین بازی‌های خود بپردازید. در صورت علاقه به دنیای بازی‌های ویدیوئی برای خرید کنسول، خرید اشتراک پلاس اکسترا، خرید گوشی گیمینگ و غیره با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

3- ریست گوشی سامسونگ بدون پاک شدن اطلاعات

در برخی از موارد پس از ریست کردن گوشی سامسونگ می‌توان برخی اطلاعات مانند اپ‌های نصب شده، لیست مخاطبین و حساب کاربری را بدون گرفتن بکاپ حفظ کرد. برای ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده بدون پاک شدن اطلاعات می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • به بخش تنظیمات گوشی وارد شوید
 • گزینه Backup and reset را انتخاب کنید
 • از منوی باز شده گزینه Reset Settings را انتخاب کنید
 • سپس دوباره گزینه Reset Settings را انتخاب کنید
 • اجازه دهید مراحل ریست کردن بدون پاک شدن برخی از اطلاعات انجام شود

پس از برگشت گوشی به تنظیمات کارخانه، دوباره گوشی را راه‌اندازی و تنظیم کنید. سپس دوباره می‌توانید بازی‌های محبوب خود مانند پابجی موبایل، کالاف دیوتی موبایل و غیره را نصب کنید. برای دسترسی به ورژن‌های اصلی بازی‌های محبوب سال نیاز به خرید کنسول پلی استیشن و خرید اکانت قانونی PS4 و PS5 دارید. برای خرید اکانت و کنسول پلی استیشن می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با متخصصین مجموعه بزرگ گامالوپ تماس بگیرید.

ریست گوشی سامسونگ با کد

4- ریست گوشی سامسونگ با کد؛ راهی بدون بازگشت برای برگشت به تنظیمات کارخانه!

یکی دیگر از روش های ریست گوشی سامسونگ با کد است. در صورت دسترسی به بخش تنظیمات می توانید از کد بازگشت به تنطیمات کارخانه گوشی سامسونگ استفاده کنید. کد فلش گوشی سامسونگ #3855*2767* است. کد ریست کارخانه اندروید برند سامسنوگ را در گوشی خود وارد کنید. حال بدون هیچ اقدامی منتظر باشید تا ریست گوشی سامسونگ انجام شود.

توجه داشته باشید که نمی توان فرآیند ریست کردن گوشی سامسونگ را پس از وارد کردن کد متوقف کرد. کد #3855*2767* برای مدل های جدیدتر سامسونگ استفاده شده و تمام برنامه ها، تنظیمات و داده های شما را حدف می کند. بر این اساس قبل از وارد کردن کد از طریق مطمئنی، از اطلاعات مهم خود بکاپ تهیه کنید.

دو کد دیگر برای بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی سامسونگ وجود دارد. هر کدام از این کد ها ممکن است روی دیگر گوشی های اندرویدی کاربرد باشند. کد *#*#7780*#*# دومین کد ریست کردن گوشی سامسونگ است. سومین کد #2778*2767* است که برای گوشی های قدیمی تر استفاده می شود. در برخی موارد کد #2778*2767* به جای ریست کردن، گوشی را ری استارت می کند.

نحوه ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده قدیمی

ریست کردن گوشی‌های قدیمی سامسنوگ با گوشی‌هایی سامسونگ با سیستم عامل اندروید کمی متفاوت است. برای ریست کردن گوشی سامسونگ قفا شده قدیمی مراحل زیر را انجام دهید:

 • به قسمت تنظیمات گوشی خود وارد شوید
 • گزینه Backup & Reset را انتخاب کنید
 • در منوی باز شده گزینه Reset Device را انتخاب کنید
 • در نهایت گزینه Erase Everything را انتخاب کنید

لازم به یادآوری است که در صورت نمایشی پیغامی مبنی بر حذف تمام اطلاعات، آن را تأیید کنید تا مراحل ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده قدیمی آغاز شود. در صورت رد پیام ریست انجام نمی‌شود. پس از بازگشت با تنظیمات کارخانه می‎توانید گوشی را دوباه تنظیم کنید.

در صورت تکرار مداوم قفل شدن گوشی حتما با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت کنید. در صورت نیاز به گوشی جدید، قبل از خرید اطلاعات کافی درباره مدل و مشخصات فنی را از متخصصین دریافت کنید. شما می‌توانید به خرید گوشی‌های باکیفیت و قدرتمند گیمینگ نیز فکر کنید. البته قبل از خرید حتما راهنمای خرید گوشی گیمینگ را مطالعه کنید. تا اطلاعات و آگاهی کافی در رابطه با مشخصات انواع گوشی‌های گیمینگ را به دست آورید.

پاسخ سؤالات خود در حوزه گیم و تجهیزات گیم پلی را از مجموعه گامالوپ دریافت کنید!

ریست کردن یا بازگشت به تنطیمات کارخانه یکی از روش‌های کاربردی برای رفع مشکل قفل شدن گوشی سامسونگ است. در این مقاله 4 راهکار اصلی برای ریست کردن گوشی سامسونگ قفل شده را ارائه دادیم. ریست کردن معمولاً اطلاعات حافظه داخلی موبایل را پاک می‌کند. بر این اساس بهتر است قبل از انجام فرآیند ریست فکتوری، اطلاعات مهم خود را ذخیره کنید.

در صورت نیاز به خرید گوشی قدرتمند و باکیفیت برای اجرای برنامه‌های سنگین یا بازی‌ها می‌توانید با کارشناسان و متخصصان گامالوپ ارتباط بگیرید. گامالوپ یکی از مراجع اصلی گیم در ایران است که از سال 1394 تاکنون همراه با تیم فنی خود در حوزه گیم و گیم پلی فعالیت می‌کند. شما می‌توانید در زمینه خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت، خرید پلی استیشن، خرید گوشی گیمینگ، خرید لپ تاپ گیمینگ و غیره با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را در عرصه بازی تجربه کنید.