یکی از مهم‌ترین سوال‌ها برای گیمرها این است که تفاوت ریجن های PS5 در چیست؟ آیا ریجن‌های پلی استیشن 5 از نظر کیفیت با هم فرق دارند؟ این سوالات ذهن بسیاری از کاربران را مشغول کرده و به همین دلیل  می‌خواهیم در این مقاله تفاوت های ریجن های PS5 را بررسی کنیم و بدانیم که بهترین ریجن برای ایران کدام است. پس تا انتهای مقاله با گامالوپ همراه باشید.

فهرست محتوا

4 مورد
 1.  آیا کیفیت ریجن های پلی استیشن 5 با هم متفاوت است؟
 2. کدهای مختلف پلی استیشن 5 چه فرقی دارند؟
 3. تفاوت اصلی ریجن های پلی استیشن 5 در چیست؟
 4. کدام ریجن ps5 برای ایران بهتر است؟ از کارشناسان گامالوپ مشورت بگیرید!

 آیا کیفیت ریجن های پلی استیشن 5 با هم متفاوت است؟

بحث حول محور ریجن‌های پلی استیشن از مدت‌ها پیش در میان کاربران وجود داشته است. کنسول‌های نسل ششم سونی تحت ریجن‌های مختلفی عرضه شدند و این موضوع در آن سال‌ها بسیاری از افراد را سردرگم کرده بود. با این وجود پس از عرضه کنسول PS3 و رسیدن به نسل سوم، این تفاوت‌ها رنگ باختند و دیگر اهمیت خاصی نداشتند. اما در کشور همچنان تصور بر این بود که برخی از ریجن‌ها موجب ایجاد محدودیت‌هایی می‌شوند.

در حال حاضر نیز برخی از فروشندگان به شکل عجیبی اصرار بر این دارند که ریجن های PS5 از نظر کیفیت با هم متفاوت‌اند و سعی می‌کنند از این راه برای افزایش قیمت برخی از محصولات استفاده کنند. اما در واقع ریجن های ps5 از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و صرفا کدهایی است که محل تولید دستگاه را مشخص می‌کنند.

کدهای مختلف پلی استیشن 5 چه فرقی دارند؟

تفاوت های ریجن های PS5

سونی برای موقعیت جغرافیایی مختلف در PS5 از کدهای مختلفی استفاده کرده است. اما این کدها فقط یک سری عدد است و تفاوتی بین دستگاه‌ها با کدهای متفاوت وجود ندارد. در ادامه می‌توانید کدهای مربوط به مناطق مختلف را مشاهده کنید.

 • 00 : ژاپن
 • 02 : اقیانوسیه (نیوزلند و استرالیا)
 • 08 : آسیای مرکزی، هندوستان، روسیه، اوکراین
 • 14 : آمریکای لاتین، مکزیک، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی
 • 15 : آمریکای شمالی (کانادا، ایالات متحده)
 • 16 : اروپا، خاورمیانه، آفریقا
 • 18 : کره جنوبی

نحوه خواندن این کدها نیز به این صورت است: CFI-10XX. در واقع به جای XX عدد دو رقمی مشخص شده در بالا جایگذاری می‌شود. حرف A یا B هم در انتها قرار می‌گیرند. حرف A نشان از آن دارد که دستگاه استاندارد است و حرف B مربوط به نسخه دیجیتالی محصول می‌شود. نسخه‌های موجود در ایران به صورت معمول دارای کد CFI-1016A است؛ یعنی کنسول استاندارد که با توجه به کد 16، مربوط به خاورمیانه است.

در انتها باید اشاره کنیم که ریجن اکانت قانونی، ارتباطی به ریجن کنسول ندارد. شما می‌توانید برای خرید اکانت قانونی PS5 با بهترین قیمت‌ها، به فروشگاه گامالوپ مراجعه کنید.

تفاوت اصلی ریجن های پلی استیشن 5 در چیست؟

تفاوت های ریجن های PS5

تفاوت سری های ps5 در کیفیت ساخت نیست. همچنین نسخه استاندارد پلی استیشن 5 تفاوتی با هم ندارند. اما در نسخه دیجیتال PS5، اکانت بازی‌ها، اشتراک‌ها و غیره، تفاوت وجود دارد. در واقع سازگاری بازی‌ها و نوع رسانه‌ها با توجه به نوع ریجن، متفاوت است.

محتوای دیجیتال بازی دارای محدودیت‌هایی بر اساس منطقه جغرافیایی است. یعنی قیمت بازی، میزان مالیات و حتی خرید اشتراک پلاس و نوع دسترسی به بازی بر اساس ریجن پلی استیشن متفاوت است. به عبارتی تفاوت ریجن آسیا و اروپا ps5 در نحوه دسترسی به امکانات بازی است. بر این اساس لازم است که برای خرید ps5 ریجن امریکا یا خرید ps5 ریجن اروپا با کارشناسان این حوزه مشورت کنید.

کدام ریجن ps5 برای ایران بهتر است؟ از کارشناسان گامالوپ مشورت بگیرید!

در این مقاله تفاوت های ریجن های PS5 را بررسی کردیم. در زمان خرید ریجن، کشور انتخابی شما نوع دسترسی به امکانات و قابلیت‌های بازی را مشخص می‌کند. البته باید بدانید که ایران در لیست تحریم شرکت سونی قرار دارد و گیمرهای ایرانی امکان انتخاب ریجن ایران را ندارند. بر این اساس بهتر است که با همراهی کارشناسان مجموعه گامالوپ برای خرید و  شناخت فرق ریجن های ps5 اقدام کنید.

کارشناسان گامالوپ نحوه تشخیص ریجن ps5 را به شما آموخته و قیمت ps5 ریجن ۲ اروپا، قیمت ps5 ریجن اروپا، قیمت ریجن آسیا و غیره را به شما اعلام می‌کنند. کارشناسان مجموعه بزرگ گامالوپ اطلاعات لازم در رابطه با نحوه دسترسی به بازی و رسانه‌ها، هزینه بازی‌ها، نحوه دسترسی راحت به ریجن و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهند. همراه با گامالوپ انتخابی درست داشته باشید.