گوشی همراه حاوی صدها اطلاعات مهم و ضروری است. اطلاعات بانکی، اکانت کاربری، ایمیل، پیام‌ها، عکس‌های خانوادگی و غیره از مهم‌ترین اطلاعاتی است که در گوشی‌های همراه ما ذخیره می‌شوند. بر این اساس است که امکان هک گوشی به یکی از نگرانی‌های ما در دنیای دیجیتال امروزه تبدیل شده است. در همین راستا می‌خواهیم در این مقاله اصلی‌ترین راه‌های جلوگیری از هک گوشی را بررسی کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

13 مورد
 1. 1- برنامه‌های گوشی را آپدیت کنید؛ اپلیکیشن‌های قدیمی راحت‌تر هک می‌شوند!
 2. 2- سیستم عامل گوشی را به‌روزرسانی کنید؛ روشی مطمئن برای جلوگیری از هک گوشی!
 3. 3- تنظیمات امنیتی را تقویت کنید؛ برنامه جلوگیری از هک گوشی را بشناسید!
 4. 4- به شبکه‌های وای فای امن متصل شوید؛ از وای فای رایگان و عمومی استفاده نکیند!
 5. 5- پسوردها را ذخیره نکنید؛ نکته‌ای مهم و ضروری!
 6. 6- به نوع دسترسی اپلیکیشن‌ها دقت کنید؛ نوع دسترسی را شما انتخاب کنید!
 7. 7- بلوتوث گوشی را به خاموش کنید؛ در مواقع نیاز بلوتوث را روشن کنید!
 8. 8- گوشی را روت یا جیلبریک نکنید؛ امنیت گوشی را در اولویت قرار دهید!
 9. 9- از پسوردهای امن استفاده کنید؛ رمزهای ساده را انتخاب نکنید!
 10. 10- روی هر لینکی کلیک نکیند؛ موراد امنیتی را حفظ کنید!
 11. 11- ایمیل‌های مشکوک را باز نکنید؛ پیام‌های ناشناس را پاسخ ندهید!
 12. 12- از قابلیت قفل از راه دور استفاده کنید؛ برنامه جلوگیری از هک گوشی!
 13. کد فهمیدن هک شدن گوشی؛ در صورت نیاز با متخصصان مشورت کنید!

1- برنامه‌های گوشی را آپدیت کنید؛ اپلیکیشن‌های قدیمی راحت‌تر هک می‌شوند!

اولین راهکار مهم و ضروری برای جلوگیری از هک گوشی، آپدیت کردن برنامه و اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی است. به‌روزرسانی برنامه‌های گوشی بسیار مهم است. اپلیکیشن و برنامه‌های گوشی دسترسی ما به ابزارها را فراهم می‌کنند.

برنامه‌های قدیمی راحت‌تر هک می‌شوند. بهتر است آخرین نسخه برنامه‌ها را روی گوشی خود نصب کنید. اگر برنامه‌ای آپدیت نمی‌شود بهتر است آن را حذف کنید. در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ دیگر راهکارهای جلوگیری از هک گوشی همراه را بررسی می‌کنیم.

آپدیت و به‌روزرسانی سیستم عامل گوشی همراه

2- سیستم عامل گوشی را به‌روزرسانی کنید؛ روشی مطمئن برای جلوگیری از هک گوشی!

آپدیت و به‌روزرسانی سیستم عامل گوشی همراه، یکی از راهکارهای مطمئن رفع باگ و مشکلات موبایل است. پس بهتر است که سیستم عامل گوشی خود را به موقع به‌روزرسانی کنید. باگ و مسائل نسخه‌های قبلی در نسخه آپدیت شده مورد توجه شرکت‌های سازنده قرار گرفته و برطرف می‌شوند.

3- تنظیمات امنیتی را تقویت کنید؛ برنامه جلوگیری از هک گوشی را بشناسید!

سومین راهکار عدم هک گوشی، استفاده از نرم افزار جلوگیری از هک شدن گوشی اندروید و ios است. برنامه Google Authenticator یک لایه امنیتی قابل اعتماد برای گوشی فراهم می‌کند. تقویت تنظیمات امنیتی با استفاده از برنامه جلوگیری از هک گوشی می‌تواند یک لایه امنیتی بر روی حساب‌های کاربری ایجاد کند. تقویت تنظیمات امنیتی امکان ورود غیرمجاز یا هک گوشی را کاهش می‌دهد.

یکی از اطلاعات مهم برای گیمرها بر روی گوشی، رمز اکانت قانونی بازی‌های است. بازی‌های ویدیوئی علاقمندان بسیاری دارد. گیم دنیای گسترده و هیجان‌انگیزی دارد. گیمرها با خرید گیفت کارت پلی استیشن به قابلیت‌های ویژه بازی‌ها دسترسی یافته و می‌توانند لحظات خوشی را با دوستان‌شان داشته باشند.

4- به شبکه‌های وای فای امن متصل شوید؛ از وای فای رایگان و عمومی استفاده نکیند!

یکی از دلایل هک گوشی اتصال به شکبه اینترنت عمومی و رایگان است. استفاده از وای فای عمومی بسیار وسوسه‌انگیر است. اما می‌تواند مسیر هک گوشی را ایجاد کند. شبکه‌های اینترنتی عمومی و رایگان استانداردهای امنیتی پایینی دارد. بر این اساس بهتر است برای اتصال به اینترنت، از شبکه‌های وای فای امن استفاده کنید.

5- پسوردها را ذخیره نکنید؛ نکته‌ای مهم و ضروری!

ذخیره اطلاعات کاربری یک راه میان‌بر و بسیار ساده برای ورود به سایت و اکانت‌های کاربری است. اما ذخیره پسوردها مانند پسوردهای بانکی می‌تواند راهی برای هک گوشی توسط هکرها فراهم کند. بهتر است هر بار که به اپلیکیشن بانکی خود وارد می‌شوید، پسورد و رمز عبور خود را وارد کنید. چرا که هکرها به راحتی از رمزهای ذخیره شده برای ورود به اطلاعات شخصی شما استفاده می‌کنند.

6- به نوع دسترسی اپلیکیشن‌ها دقت کنید؛ نوع دسترسی را شما انتخاب کنید!

هر کدام از اپلیکیشن‌ها دسترسی‌هایی برای برنامه‌های خود دارند. اپلیکیشن موظف است که نوع دسترسی را بیان و از شما مجوز دسترسی را دریافت کند. اپلیکیشن‌هایی که بدون مجوز به حساب بانکی یا اطلاعات شما دسترسی دارند، می‌توانند راهی برای هک گوشی فراهم کنند.

به عنوان نمونه شما اپلیکیشنی برای خرید و اجرای بازی بر روی گوشی نصب می‌کنید. اپلیکیشن از شما مجوز دسترسی به تصاویر یا لیست مخاطبین را دریافت می‌کند. دسترسی به لیست مخاطبین ربطی به خرید بازی ندارد. در این صورت باید به دسترسی اپلیکیشن شک کنید. بهترین روش برای خرید و اجرای بازی‌های محبوب، دریافت مشاوره از متخصصین و مراجع اصلی گیم است.

کارشناسان و متخصصین مراجع اصلی گیم شما را برای خرید بازی‌های محبوب همراهی کرده و روش‌های معتبر خرید بازی‌ها را معرفی می‌کنند. برای خرید اکانت قانونی call of duty modern warfare 2 می‌توانید با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. دریافت مشاوره بهترین راه برای شناخت و جلوگیری از دسترسی اپلیکیشن‌های مشکوک به گوشی همراه است.

7- بلوتوث گوشی را به خاموش کنید؛ در مواقع نیاز بلوتوث را روشن کنید!

یکی از راه‌های هک گوشی، روشن بدون مداوم و بدون دلیل بلوتوث است. اتصال بلوتوث گوشی به دستگاه و گجت‌های دیگر می‌تواند ریسک هک گوشی را بالا ببرد. بر این اساس توصیه می‌کنیم که تا حد امکان پس از انتقال برنامه‌ها از طریق وایرلس، بلوتوث خود را خاموش کنید. یا اینکه بلوتوث خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که به صورت خودکار به دستگاه‌های دیگر متصل نشود.

توجه داشته باشید که بلوتوث تجهیزات گیمینگ مانند دسته پلی استیشن، کیبورد و هندزفری را نیز در مواقع نیاز روشن کنید. مراقبت از اتصالات بلوتوث به عمر مفید دستگاه اضافه می‌کند. در این صورت شما می‌توانید همراه با دوستانتان باکیفیت بالا به اجرای بازی‌های محبوب و مورد انتظار مانند اف سی 24 بپردازید و از اجرای آن با وجود دسته و کیبوردهای سالم و باکیفیت لذت ببرید.

8- گوشی را روت یا جیلبریک نکنید؛ امنیت گوشی را در اولویت قرار دهید!

روت گوشی اندروید و جیلبریک گوشی‌های آیفون برای کاربران گوشی‌های همراه بسیار هیجان‌انگیز است. چرا که امکان استفاده از قابلیت‌های بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کند. اما لازم است بدانید که روت یا جیلبریک می‌تواند امنیت گوشی را به شدت کاهش دهد. گوشی‌های جیلبریک و روت شده در برابر هک بسیار آسیب‌پذیر بوده و ریسک هک شدن را بالا می‌برد.

9- از پسوردهای امن استفاده کنید؛ رمزهای ساده را انتخاب نکنید!

رمزهایی مانند اثرانگشت و چهره یکی از راه‌های قفل گوشی است. اما جالب است بدانید که رمزهای بیومتریک مانند اثر انگشت و چهره، راحت‌تر از پسوردهای دیگر هک می‌شوند. بهتر است برای بالا بردن امنیت پسوردها از گذرواژه‌های قدیمی و پین‌ها استفاده کنید.

همچنین بهتر است که هر چند وقت یکبار، رمز ورود خود به گوشی را تغییر دهید. قابلیت Smart Lock گوشی را غیرفعال کنید. یا اینکه قابلیت Lockdown Mode گوشی‌های اندروید را فعالی کنید تا رمزگذاری‌های ناامن را غیرفعال کند.

استفاده از پسوردهای امن برای تمام لوازم دیجیتال مهم است. یکی از پسوردهای بسیار مهم، پسورد اکانت بازی و حساب کاربری پلی استیشن، ایکس باکس، استیم و غیره است. بر این اساس ضروری است که از پسوردهای امن و مطمئن استفاده کنید. با خرید پلی استیشن و ساخت اکانت کاربری می‌توانید برای خرید اکانت قانونی PS5 و PS4 اقدام کنید و به بازی‌های محبوب دنیا دسترسی داشته باشید.

عدم کلیک روی هر لینک ناشناس از طریق پیام

10- روی هر لینکی کلیک نکیند؛ موراد امنیتی را حفظ کنید!

یکی از راه‌های هک گوشی، کلیک بر روی لینک‌های ناشناسی است که از طریق پیامک یا ایمیل برای شما فرستاده می‌شود. یکی از توصیه‌های مهم این است که به هیچ وجه، لینک‌های دریافتی از شماره‌های ناشناس یا ایمیل‌های مشکوک را کلیک نکیند. باز کردن لینک می‌تواند راه ورودی هک به گوشی شما را برای هکرها فراهم کند. هکرها با ورود به گوشی می‌توانند به اکثر بخش‌های گوشی شما دسترسی پیدا کنند.

11- ایمیل‌های مشکوک را باز نکنید؛ پیام‌های ناشناس را پاسخ ندهید!

ایمیل مشکوک یکی دیگر از مسیرهای هک گوشی همراه است. ایمیل‌های مشکوک می‌تواند به آدرس IP، ISP، لوکیشن و دیگر اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. البته پوشه Spam بسیاری از ایمیل‌های ناشناس را فیلتر می‌کند. اما در هر صورت هکرها برای ورود به صندوق ورودی ایمیل تلاش خود را می‌‎کنند. پس برای جلوگیری از هک گوشی، پیام‌های ناشناس و ایمیل‌های مشکوک را باز نکنید.

12- از قابلیت قفل از راه دور استفاده کنید؛ برنامه جلوگیری از هک گوشی!

قابلیت‌هایی مانند Find My iPhone اپل و Find My Device اندروید برای ردیابی گوشی از راه دور طراحی شده است. ردیابی گوشی از راه دور در زمان گم یا دزدیده شدن گوشی، می‌تواند بسیار کارساز باشد. یکی دیگر از قابلیت‌های فعال کردن Find My iPhone گوشی اپل و Find My Device اندروید، قفل از راه دور گوشی است. زمانی که به گوشی خود دسترسی ندارید می‌توانید از راه دور گوشی را قفل کرده یا حتی تمام اطلاعات خود را حذف کنید.

کد فهمیدن هک شدن گوشی؛ در صورت نیاز با متخصصان مشورت کنید!

در این مقاله 12 راهکار برای جلوگیری از هک گوشی را بررسی کردیم. حفظ امنیت تلفن‌های همراه مهم است. اطلاعات بانکی، کاربری، پسوردها و غیره از جمله اطلاعات مهم شخصی است که نباید اجازه داد هکرها و دیگران به آن دسترسی داشته باشند. با وارد کردن برخی از کدها یا استفاده از برنامه‌ها، می‌توانید وضعیت هک شدن یا نشدن گوشی خود را بفهمید. کدهایی مانند *#61#، *#62#، *#67#، *#06# و غیره از جمله کدهایی است که برای فهمیدن هک و نوع آن استفاده می‌شود.

البته توجه داشته باشید که ممکن است استفاده از کدها، به گوشی همراه شما آسیب بزند یا تنظیمات گوشی را مختل کند. بر این اساس توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از کد لغو هک گوشی یا کد فهمیدن هک گوشی، با متخصصین این حوزه مشورت کنید.