بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای و مبتدی بازی با کیبورد و موس را بیش از بازی با دسته می‌پسندند. کنسول‌های ایکس باکس وان امکان استفاده از صفحه کلید و موس را برای گیمرها فراهم کرده بودند. حال ایکس باکس سری ایکس و اس نیز قابلیت پشتیبانی از کیبورد و موس را در اجرای برخی از بازی‌ها دارد.

فهرست محتوا

5 مورد
 1. آیا خرید موس و کیبورد مخصوص ایکس باکس لازم است؟
 2. آیا موس و کیبورد تمام بازی‌های ایکس باکس سری را پشتیبانی می‌کنند؟
 3. نحوه اتصال موس و کیبورد به ایکس باکس سری اس و ایکس
 4. مزایا و معایب بازی با ماوس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس/اس
 5. کیبورد و موس گیمینگ را از مراجع اصلی گیم خریداری کنید!

استفاده از کیبورد و موس برای اجرای بازی‌های ایکس باکس سری ایکس و اس بسیار ساده است اما شرایط خاص خود را دارد. بر این اساس در این مقاله به آموزش بازی با ماوس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس و اس خواهیم پرداخت. همچنین محدودیت‌ها و مزایای استفاده از کیبورد و موس را بررسی می‌کنیم.

آیا خرید موس و کیبورد مخصوص ایکس باکس لازم است؟

خبر خوب این است که خرید موس و کیبورد مخصوص ایکس باکس سری ایکس و اس نیاز نیست. در واقع شما با موس و کیبورد باسیم یا بلوتوثی گیمینگ می‌توانید به اجرای بازی‌های محبوب خود مانند وارزون دو بپردازید. البته لازم است بدانید که نمی‌توان تمام کارها را با کیبورد یا موس انجام دهید. چرا که موس فقط در داخل بازی و نرم‌افزارها قابل استفاده است. بر این اساس در بخش Home باید از دسته بازی استفاده کنید.

از سوی دیگر باید بدانید که در زمان استفاده از کیبورد و موس با یک ورودی مشترک، ممکن است با مشکل پاسخ‌دهی کنسول به دستگاه‌های ورودی مواجه شوید. در این صورت بهتر است از کیبورد و موس بی‌سیم گیمینگ با ورودی‌های جداگانه استفاده کنید.

در ادامه همراه با گامالوپ آموزش بازی با ماوس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس/اس را ارائه می‌کنیم.

آیا موس و کیبورد تمام بازی‌های ایکس باکس سری را پشتیبانی می‌کنند

آیا موس و کیبورد تمام بازی‌های ایکس باکس سری را پشتیبانی می‌کنند؟

قابلیت استفاده از کیبورد و موس در کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، به پشتیبانی شرکت سازنده بازی‌ها بستگی دارد. برخی از ویدیو گیم‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که بازیکن را در میانه بازی به استفاده از دسته بازی مجبور می‌کنند. اما بازی‌هایی مانند واروزن 2، Arma Reforger، The Medium، Atlas و Gears 5 قابلیت استفاده از کیبورد و موس را دارد.

تعداد بسیاری از بازی‌ها بدون محدودیت امکان استفاده از کیبورد و موس را بر روی کنسول‌های ایکس باکس شرکت مایکروسافت فراهم می‌کنند. برخی از آن‌ها به صورت محدودتر کیبورد و موس را پشتیبانی می‌کنند. اما برخی از بازی‌ها نیز به صورت کامل امکان استفاده از کیبورد و موس را ندارند.

به منظور دریافت مشاوره در زمینه خرید بازی‌های بدون محدودیت ایکس باکس و خرید گاد اف وار رگناروک از بازی‌های محبوب پلی استیشن، می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

نحوه اتصال موس و کیبورد به ایکس باکس سری اس و ایکس

پس از دریافت مشاوره و خرید بازی‌ها باید بدانیم که چگونه کیبورد را به ایکس باکس 360 وصل کنیم. برای اتصال موس و کیبورد به ایکس باکس سری ایکس و اس مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا از طریق پورت USB کیبورد و موس را به کنسول متصل کنید
 • ابتدا دکمه Xbox را بر روی دسته فشار دهید
 • به بخش System & Profile بروید
 • بر روی گزینه Setting کلیک کنید
 • به بخش Connections & Devices وارد شوید
 • روی گزینه Mouse کلیک کنید.
 • با تغییر دکمه‌های Primary و Secondary به تنظیمات موس دسترسی خواهید داشت

اتصال کیبورد نیز به روش اتصال موس به ایکس باکس سری ایکس و اس انجام می‌شود. پس از ورود به بخش Connections & Devices بر روی گزینه کیبورد کلیک کنید و تنظیمات مدنظر خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که در برخی از بازی‌ها، تنظیمات کیبورد و موس روی خود بازی انجام می‌شود.

پس از اتصال موس و کیبورد می‌توانید بازی‌های محبوب خود را به بهترین شیوه ممکن اجرایی کنید. لازم به ذکر است که برای دسترسی به قابلیت‌های ویژه بازی‌های ایکس باکس باید اقدام به خرید گیفت کارت و برای دسترسی به امکانات و قابلیت‌های شرکت سونی اقدام به خرید پلاس اکسترا و پریمیوم کنید.

مزایا و معایب بازی با ماوس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس/اس

مزایا و معایب بازی با ماوس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس/اس

یکی از مزایای اصلی کیبورد و موس نوشتن پیام‌ها در زمان ارتباط با دیگر بازیکنان است. تایپ پیام از طریق کیبورد سریع‌تر بوده و رد و بدل کردن پیام‌ها و تصمیم‌گیری در بازی‌های مسابقه‌ای سرعت بالاتری دارد. همچنین کنترل و مدیریت پیشخوان کنسول با کیبورد و موس راحت‌تر است.

از جمله محدودیت و معایب بازی با ماوس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس و اس، می‌توان به اشغال فضا اشاره کرد. برای اتصال کیبورد و موس دو درگاه USB کنسول اشغال می‌شود. البته شما می‌توانید برای حل مشکل محدود شدن درگاه‌های کنسول ایکس باکس از USB Hub استفاده کنید.

از دیگر محدودیت‌های استفاده از کیبورد و موس می‌توان به عدم امکان بازی با بازیکنانی که از دسته استفاده می‌کنند، اشاره کرد. شما نمی‌توانید با دیگر بازیکنان ایکس باکس از دسته بازی استفاده می‌کنند، بازی کنید. البته به بازیکنان رایانه شخصی متصل می‌شوید. با دریافت لیست مهم‌ترین و بهترین بازی‌های ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس می‌توانید از بازی با دوستانتان لذت ببرید.

کیبورد و موس گیمینگ را از مراجع اصلی گیم خریداری کنید!

در این مقاله آموزش بازی با ماوس و کیبورد در ایکس باکس سری ایکس و اس را ارائه داده و مزایا و معایب استفاده از کیبورد و موس را بررسی کردیم. با استفاده از کیبورد و موس گیمیگ می‌توانید به راحتی بازی‌های محبوب خود را اجرا و پیام‌های خود را با سرعت بیشتری برای دیگر بازیکنان و هم تیمی‌های خود تایپ کنید. توجه داشته باشید که برخی از بازی‌ها محدودیت‌هایی برای استفاده از کیبورد و موس دارد.

با دریافت مشاوره از متخصصین می‌توانید بهترین راهنمایی را برای خرید و استفاده از کیبورد و موس گیمینگ دریافت کنید. کارشناسان گامالوپ شما را برای خرید بهترین و مناسب‌ترین کیبورد و موس گیمینگ راهنمایی می‌کنند. گامالوپ همراه با تیم فنی خود یکی از مراجع اصلی گیم و گیم پلی در ایران است.

از طریق شماره تماس‌های 06152370253 و 09302227675 می‌توانید با تیم تخصصی گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمایی‌های لازم را برای خرید کنسول و بازی‌های پلی استیشن و ایکس باکس دریافت کنید. با گامالوپ محصولات و تجهیزات گیم را با کیفیت بالا به بهترین قیمت خریداری کنید.