پاور بانک یکی از کاربردی‌ترین لوازم جانبی دیجیتال است. با توجه به استقابل گسترده از پاور بانک‌ها، برخی از افراد سودجو اقدام به تولید و عرضه پاور بانک فیک و تقلبی کرده‌اند. بر این اساس است که تشخیص پاور بانک اصلی از تقلبی بسیار مهم است. در همین راستا می‌خواهیم در این مقاله 10 راهکار ساده تشخیص پاور بانک اصلی از تقلبی را بررسی کنیم تا در زمان خرید بتوانید با آگاهی کامل و آرامش خیال، بهترین پاور بانک را انتخاب کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

11 مورد
 1. 1- بررسی کابل شارژ؛ روشی ساده اما قابل تأمل!
 2. 2- کد امنیتی و شماره سریال در سایت؛ راهکاری برای تشخیص پاوربانک تقلبی سامسونگ!
 3. 3- وزن پاور بانک؛ ظرفیت بالاتر برابر است با وزن بیشتر!
 4. 4- ظرفیت واقعی و فیک پاور بانک؛ ظرفیت اسمی و واقعی را بدانید!
 5. 5- اختلاف ظرفیت پاور بانک با میزان شارژدهی
 6. 6- غلط املایی و تایپی؛ راحت‌ترین راهکار بررسی پاوربانک اصلی سامسونگ!
 7. 7- رنگ را بررسی کنید؛ اخبار را پیگیری کنید!
 8. 8- نرم افزار تست پاور بانک؛ راهی مطمئن برای بررسی اصل بودن پاور بانک!
 9. 9- چراغ ال ای دی؛ به نور چراغ توجه داشته باشید!
 10. 10- قیمت پاور بانک؛ قیمت پاور بانک شیائومی 20000 اصلی را از فروشگاه معتبر بخواهید!
 11. پاور بانک اصلی و برند را از فروشگاه معتبر خریداری کنید!

1- بررسی کابل شارژ؛ روشی ساده اما قابل تأمل!

کیفیت و نوع طراحی کابل شارژ پاور بانک یکی از راه‌های تشخیص تقلبی بودن آن است. تشخیص پاور بانک اصلی از تقلبی شیائومی از طریق کابل شارژ راحت است. کابل شیائومی نام برند خود را روی کابل حک نکرده است. اما روی کابل شارژ پاور بانک تقلبی شیائومی نام mi حک شده است.

کیفیت ساخت پاور بانک اصلی بسیار بالا بوده و سوکت آن مقاومت خوبی دارد. بر این اساس کابل شارژ تقلبی به سرعت قابل شناسایی است. در ادامه همراه با مجموعه گامالوپ دیگر راهکارهای تشخیص پاور بانک تقلبی را فیک را بررسی می‌کنیم.

2- کد امنیتی و شماره سریال در سایت؛ راهکاری برای تشخیص پاوربانک تقلبی سامسونگ!

یکی از روش‌های ساده و مطمئن برای تشخیص پاور بانک اصلی از تقلبی بررسی کد امنیتی و شماره سریال است. کافی است به سایت سازنده پاور بانک مراجعه کنید. سپس شماره سریال پاور بانک را وارد نمایید. در صورت اصلی بودن، پاور بانک توسط سایت شناخته شده و اطلاعات آن نمایش داده می‌شود. در غیر این صورت می‌توان فهمید که پاور بانک تقلبی است.

سایت شیائومی کپی بودن کد امنیتی و شماره سریال را نشان می‌دهد. در صورتی که فرد دیگری شماره سریال پاور بانک را وارد کرده باشد، سایت به شما اعلام می‌کند که کاربر دیگری کد امنیتی و شماره سریال را وارد کرده است. در این صورت نیز شما متوجه تقلبی بودن پاور بانک خواهید شد.

وزن پاور بانک؛ ظرفیت بالاتر برابر است با وزن بیشتر!

3- وزن پاور بانک؛ ظرفیت بالاتر برابر است با وزن بیشتر!

روش ساده تشخیص پاوربانک اصلی سامسونگ و شیائومی، وزن آن است. پاور بانک به ازای هر 2500 میلی آمپر 60 گرم وزن دارد. پاور بانک 10000 میلی آمپر 240 گرم است. هرچه ظرفیت پاور بانک بالاتر باشد، وزن آن بیشتر است. اگر وزن پاور بانک بیش از مقدار استاندارد باشد، نشان دهنده فیک بودن پاور بانک است.

لازم به ذکر است که گامالوپ یکی از بزرگترین ارائه دهندگان محصولات و تجهیزات گیم و گیم پلی در ایران است. در صورت علاقه به بازی‌های موبایل می‌توانید با خرید پاور بانک اصل، ساعت‌ها به اجرای بازی محبوب خود بپردازید. شما می‌توانید برای دریافت لیست بهترین بازی‌های اندروید، خرید اکانت قانونی PS5، خرید گیفت کارت پلی استیشن و غیره به وب‌سایت گامالوپ مراجعه کنید.

4- ظرفیت واقعی و فیک پاور بانک؛ ظرفیت اسمی و واقعی را بدانید!

پاور بانک‌ها یک ظرفیت اسمی و یک ظرفیت واقعی دارند. ظرفیت واقعی تقریباً معادل 75 تا 80 درصد ظرفیت اسمی است. اگر اختلاف ظرفیت واقعی و اسمی زیاد باشد، نشان‌دهنده فیک بودن پاور بانک است. به عنوان نمونه پاور بانک شیائومی 20000 اصلی در واقع دارای ظرفیت واقعی آن 16000 میلی آمپر است.

هر 1 آمپر معادل 1000 میلی آمپر است و در یک ساعت شارژ می‌شود. بر این اساس می‌توانید ظرفیت واقعی پاور بانک را سنجیده و ساعت شارژ آن را امتحان کنید. اگر سریع یا خیلی کندتر از حد معمول شارژ شود، نشان دهنده تقلبی بودن پاور بانک است.

5- اختلاف ظرفیت پاور بانک با میزان شارژدهی

با توجه به مقدار ظرفیت واقعی و تعداد ساعت مورد نیاز برای شارژ پاور بانک می‌توان تقلبی بودن پاور بانک را متوجه شد. پاور بانک اصل 20000 میلی آمپر می‌تواند حداقل 4 و حداکثر 5 بار گوشی 4000 میلی آمپر را شارژ کند. اگر کمتر از 4 بار بتوانید با پاور بانک 20000 میلی آمپری گوشی خود را شارژ کنید، پس پاور بانکی که خریداری کرده‌اید تقلبی است.

6- غلط املایی و تایپی؛ راحت‌ترین راهکار بررسی پاوربانک اصلی سامسونگ!

کمپانی‌های مطرح مانند سامسونگ، شیائومی، بیسوس و غیره در حک نام و نشان برند خود غلط تایپی و املائی نخواهند داشت. چرا که نام برند نشان دهنده اعتبار شرکت است. اگر در زمان خرید پاور بانک متوجه غلط املائی در تایپ کلمات و حروف شدید، بدانید که پاور بانک فیک است. توجه داشته باشید که در برخی از مواقع یکی از حروف ممکن است تایپ نشود. مثلاً به جای کلمه Your کلمه You تایپ شده است.

لازم به یادآوری است که در صورت علاقه به بازی‌های محبوب پلی استیشن، برای دسترسی به قابلیت و امکانات بازی‌ها نیاز به خرید گیفت کارت یا اشتراک‌های جدید دارید. برای خرید پلاس اکسترا و پریمیوم می‌توانید به وب‌سایت گامالوپ مراجعه کنید.

7- رنگ را بررسی کنید؛ اخبار را پیگیری کنید!

رنگ برند یا رنگ‌های سازمانی هر کمپانی منحصر بوده و در برخی از موارد نیز هر مدل تنها در یک یا چند رنگ خاص تولید می‌شوند. شیائومی در وبسایت خود اعلام کرده است که پاور بانک 10000 میلی آمپر در دو رنگ مشکی و قرمز تولید شده است.

عرضه پاور بانک شیائومی 10000 میلی آمپر در رنگ‌های دیگر نشان دهنده تقلبی بودن پاور بانک است. بر این اساس با مراجعه به وب‌سایت شرکت سازنده یا اخبار حوزه دیجیتال می‌توانید اطلاعات لازم درباره رنگ مدل پاور بانک مد نظر را به دست آورید و فیک بودن آن را راحت‌تر تشخیص دهید.

8- نرم افزار تست پاور بانک؛ راهی مطمئن برای بررسی اصل بودن پاور بانک!

یکی دیگر از راه‌های مطمئن تشخیص اصل یا فیک بودن پاور بانک شیائومی، استفاده از برنامه Ampere است. پس از دانلود و نصب برنامه Ampere، پاور بانک را به گوشی خود وصل کنید. اگر برنامه، اطلاعات باتری پاور بانک را به صورت نارنجی نمایش داد، نشان دهنده تقلبی بودن پاور بانک است. همچنین در برنامه Ampere میزان آمپر شارژ پاور بانک نمایش داده می‌شود. آمپر روی بدنه پاور بانک را با آمپر برنامه چک کنید. اختلاف دو عدد نشان دهنده تقلبی بودن پاور بانک است.

لازم به ذکر است که با مراجعه به وبسایت گامالوپ می‌توانید برای خرید اکانت قانونی call of duty modern warfare 2 اقدام کنید. شما می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمای لازم را برای خرید اکانت برترین و محبوب‌ترین بازی‌های سال دریافت کنید.

تشخیص پاور بانک اصلی از تقلبی

9- چراغ ال ای دی؛ به نور چراغ توجه داشته باشید!

بررسی چراغ یکی دیگر از راحت‌ترین روش‌های تشخیص پاور بانک اصلی از تقلبی است. چراغ ال ای دی در پاور بانک اصل شفاف و مات است. اما نور چراغ ال ای دی در پاور بانک‌های فیک، ضعیف و براق است. در صورتی که پارو بانک چراغ ال ای دی نداشت، پس حتما تقلبی است. بر این اساس در زمان خرید حتما پاور بانک را امتحان و چراغ آن را بررسی کنید.

10- قیمت پاور بانک؛ قیمت پاور بانک شیائومی 20000 اصلی را از فروشگاه معتبر بخواهید!

قیمت یکی از مهم‌ترین ملاک‌های خرید لوازم جانبی دیجیتال است. اما لازم است بدانید که تنهاترین ملاک نیست. چرا که علاوه بر قیمت باید به کیفیت ساخت، اعتبار برند، مدل پاور بانک، اعتبار فروشگاه و دیگر موارد نیز توجه کنید. مواردی مانند میزان ظرفیت، برند و مدل، بر قیمت پاور بانک اثر گذار است.

توجه داشته باشید که قیمت بسیار کم و بسیار بالا می‌تواند هر دو گول زننده باشد. در همین راستا پیشنهاد می‌کنیم قبل از قیمت حتما به اعتبار فروشگاه توجه داشته باشید. فروشگاه معتبر هرگز اعتبار خود را با فروش محصولات جانبی فیک و تقلبی از بین نخواهد برد. بلکه با ارائه محصول برند و باکیفیت به بهترین قیمت، سعی در حفظ مشتریان وفادار خود خواهد داشت.

پاور بانک اصلی و برند را از فروشگاه معتبر خریداری کنید!

در این مقاله 10 راهکار ساده و کاربردی برای تشخیص پاور بانک اصلی از تقلبی را بررسی کردیم. خرید پاور بانک اصل با وجود عرضه پاور بانک‌های تقلبی در بازار کمی سخت است. بر همین مبنا پیشنهاد می‌کنیم برای خرید پاور بانک اصل از فروشگاه‌های معتبر اقدام کنید. یکی از فروشگاه معتبر در زمینه تجهیزات و لوازم جانبی دیجیتال، مجموعه گامالوپ است.

گامالوپ از سال 1394 تاکنون همراه با تیم فنی یکی از مراجع اصلی فروش محصولات و تجهیزات گیم و گیم پلی در ایران است. شما می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمای فنی لازم را در زمینه خرید محصولات و تجهیزات جانبی گیم دریافت کنید. همراه با گامالوپ بهترین‌‌ها را با مناسب‌ترین قیمت تجربه کنید.