هارد اکسترنال حاوی اطلاعات مهمی است. بر این اساس گرفتن بک آپ از هارد بسیار ضروری است. اما در برخی از مواقع ممکن است زمان و شرایط گرفتن نسخه پشتیبان یا بک آپ را از هارد نداشته باشیم. در این مواقع با وجود فرمت شدن هارد ممکن است تمام اطلاعات مهم را از دست دهیم. اما نگران نباشید در دنیای دیجیتال امروزه می‌توان راهکارهایی برای ریکاوری هارد فرمت شده یافت. با گامالوپ در این مقاله همراه باشید تا ببینم که چگونه هارد اکسترنال را ریکاوری کنیم. امیدواریم روش‌های ارائه شده بتواند به شما برای ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده کمک کند.

فهرست محتوا

8 مورد
 1. آیا ریکاوری هارد فرمت شده امکان‌پذیر است؟ 90 درصد اطلاعات قابل بازیابی است!
 2. ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده بعد از اتصال به موبایل
 3. بازیابی هارد اکسترنال فرمت شده با استفاده از نرم‌افزارها
 4. 1- نرم‌‌افزار ریکاوری هارد اکسترنال wd؛ نرم‌افزاری اختصاصی و کاربردی!
 5. 2- disk drill بهترین نرم‌‌افزار ریکاوری هارد اکسترنال؛ ساده‌ترین و رایج‌ترین برنامه ریکاوری هارد!
 6. 3- برنامه بازیابی هارد اکسترنال سلیکون پاور؛ قبل از ریکاوری حتما نیاز به بک آپ دارید!
 7. 4- ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت؛ برنامه‌ای اختصاصی برای کاربران سیگیت!
 8. بهترین روش ریکاوری هارد اکسترنال را از متخصصین و کارشناسان بخواهید!

آیا ریکاوری هارد فرمت شده امکان‌پذیر است؟ 90 درصد اطلاعات قابل بازیابی است!

در پاسخ به سؤال «آیا ریکاوری هارد فرمت شده امکان پذیر است» باید بگوییم که بله؛ در اغلب موراد امکان بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال را داریم. البته یک شرط مهم برای امکان بازیابی اطلاعات را باید بدانید. ریکاوری اطلاعات هارد تنها در صورتی امکان پذیر است که پس از فرمت شدن، بلافاصله هارد را از دستگاه‌ها جدا کرده تا دیگر هیچ اطلاعاتی روی آن ذخیره نشده باشد. فرمت شدن به جای حذف اطلاعات، مسیرهای ذخیره فایل‌ها را حذف می‌کند.

در صورت اتصال هارد به دستگاه پس از فرمت شدن، داده‌های جدید روی هارد ذخیره شده و مسیرهای جدید جایگزین مسیرهای قبلی می‌شود. در این حالت Over Write رخ داده و اطلاعات برای همیشه از دسترس خارج می‌شوند. اما با جدا کردن سریع هارد از دستگاه‌ها، می‌توان مسیرهای اطلاعات را بازیابی کرده و داده‌های ذخیره شده را با همان فرمت قبلی ریکاوری کرد.

ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده بعد از اتصال به موبایل

یکی از مسائل بسیار رایج فرمت شدن هارد اکسترنال پس از اتصال به موبایل یا تلویزیون است. موبایل یا تلویزیون اغلب قادر به خواندن فرمت فایل‌های هارد اکسترنال نیست. بر این اساس به صورت خودکار و در برخی مواقع با کسب اجازه از شما، به تغییر فرمت فایل‌ها اقدام می‌کند. با تغییر فرمت فایل‌ها، اطلاعت هارد اکسترنال فرمت می‌شوند.

بازیابی اطلاعات هاردی که پس از اتصال به موبایل یا تلویزیون فرمت شده است، سخت‌تر است. اما باز هم راهی برای فرمت آن وجود دارد. البته باید بدانید که به هیچ وجه پس از فرمت شدن، روی هارد هیچ اطلاعات جدیدی را وارد نکنید.

مشکل فرمت شدن هارد پس از اتصال به تلویزیون یا موبایل برای گیمرها بسیار اتفاق می‌افتد. چرا که قصد دارند به اجرای بازی روی تلویزیون یا مانتیور خود بپردازند و با مشکل فرمت شدن مواجه می‌شوند. طبق اطلاعات به دست آمده از اخبار بازی، امکان بازیابی اطلاعات هارد پس از اتصال به موبایل با استفاده از برخی نرم افزارها امکان‌پذیر است. در ادامه به معرفی بهترین برنامه و نرم‌افزارهای ریکاوری هارد فرمت شده می‌پردازیم.

بازیابی هارد اکسترنال فرمت شده

بازیابی هارد اکسترنال فرمت شده با استفاده از نرم‌افزارها

یکی از بهترین روش‌های ریکاوری هارد فرمت شده، استفاده از نرم‌افزارهای رایج در بازار است. نرم‌افزار و برنامه‌های متعددی برای بازیابی اطلاعات روی هارد وجود دارد. اما برخی از آن‌ها کارایی بیشتری دارند. در این مقاله سعی می‌کنیم برخی از مهم‌ترین و بهترین نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال فرمت شده را به شما معرفی کنیم.

پس از ریکاوری هارد دقت کنید که از اطلاعات بازیابی شده نسخه پشتیبان دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات در حوزه امکان دریافت نسخه پشتیبان از بازی‌ها می‌توانید با کارشناسان و متخصصین گامالوپ ارتباط بگیرید. مجموعه گامالوپ شما را برای خرید اکانت قانونی فیفا 24 و دیگر بازی‌های مورد انتظار و محبوب راهنمایی کرده و سؤالات تخصصی شما را پاسخ می‌دهند.

1- نرم‌‌افزار ریکاوری هارد اکسترنال wd؛ نرم‌افزاری اختصاصی و کاربردی!

نرم افزار wd backup یکی از نرم افزارهای اختصاصی شرکت وسترن دیجیتال است که برای هارد اکسترنال خود طراحی کرده است. با استفاده از نرم افزار wd backup می‌توانید از هارد اکسترنال wd نسخه بک آپ را تهیه و در زمان فرمت شدن از آن استفاده کنید.

نرم افزار wd backup فقط مختص به هارد wd بوده که با نسخه‌های پشتیبان امکان ریکاوری را فراهم می‌کند. در صورتی که با استفاده از نرم افزار wd backup نسخه پشتیبان دریافت نکرده باشید، امکان ریکاوری با این نرم‌افزار سخت‌تر است. در این صورت بهتر است از نرم‌افزارهای رایج مانند disk drill استفاده کنید.

2- disk drill بهترین نرم‌‌افزار ریکاوری هارد اکسترنال؛ ساده‌ترین و رایج‌ترین برنامه ریکاوری هارد!

نرم افزار disk drill یکی از رایج ترین و ساده ترین انواع نرم افزارها برای ریکاوری اطلاعات فرمت شده هارد اکسترنال است. توجه داشته باشید که نسخه کرک شده disk drill را دانلود کنید. چرا که نسخه رایگان آن امکان بازیابی 500 مکابایت از اطلاعات را دارد. برای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال توسط نرم افزار disk drill مراحل زیر را انجام دهید:

 • نرم افزار disk drill را دانلود کرده و پس از نصب بدون اجرا از آن خارج شوید
 • هارد اکسترنال را با استفاده از کابل به لپ تاپ متصل کنید
 • حال برنامه disk drill را اجرا کنید
 • در لیست برنامه های شناسایی شده، نام هارد خود را یافته و آن را انتخاب کنید
 • گزینه Search for lost data را کلیک کنید
 • اجازه دسترسی کامل به دیسک سیستم را مشاهده و آن را صادر کنید
 • پس از شروع فرآیند ریکاوری منتظر بمانید تا اطلاعات به صورت کامل ریکاوری شوند. ای مرحله ممکن است بسیار طولانی باشد پس عجله نکنید
 • پس از اتمام فرآیند ریکاوری اولیه، لیست فایل های ریکاوری شده برای شما نمایش داده ی شود. هر کدام از فایل ها را که می خواهید علامت بزنید تا بازیابی شوند
 • پس انتخاب فایل ها، گزینه Rwcover را بزنید
 • در نهایت در محلی غیر از هارد اکسترنال خود، فایلی برای ذخیره داده ها ایجاد کنید

توجه داشته باشید که محل ذخیره اطلاعات ریکاوری شده حتما باید غیر هارد باشد. چرا که در این صورت هارد دچار Over Write شده و اطلاعات را از دست می دهید. همچنین توصیه می کنیم در صورت عدم مهارت کافی در استفاده از نرم افزارها یا در صورت آسیب فیزیکی هارد، فرآیند بازیابی اطلاعات را به متخصصین ایت حوزه بسپارید. متخصصین با دانش خود راحت تر و بهتر می توانند اطلاعات هارد را بازیابی کنند.

برنامه بازیابی هارد اکسترنال سلیکون پاور

3- برنامه بازیابی هارد اکسترنال سلیکون پاور؛ قبل از ریکاوری حتما نیاز به بک آپ دارید!

نرم افزار SP Widget یکی از نرم افزارهای اختصاصی برند سلیکون پاور است که برای کاربران این برند طراحی و برنامه‌نویسی شده است. در صورت داشتن هارد سلیکون پاور می‌توانید برنامه SP Widget را دانلود و از اطلاعات هارد خود بکاپ بگیرید.

توجه داشته باشید که تنها در صورت داشتن بکاپ از طریق برنامه SP Widget می‌توانید با استفاده از همین برنامه اطلاعات خود را ریکاوری کنید. در غیر صورت بهتر است با استفاده از برنامه disk drill اطلاعات خود را بازیابی کنید. پس از بازیابی اطلاعات هارد می‌توانید بازی محبوب و پرطرفدار کالاف دیوتی مدرن وارفار را خریداری و از اجرای بازی با دوستان‌تان لذت ببرید.

4- ریکاوری هارد اکسترنال سیگیت؛ برنامه‌ای اختصاصی برای کاربران سیگیت!

برند سیگیت (Seagate) نیز برای هارد خود برنامه اختصاصی را طراحی کرده است. نرم افزار سیگیت قابلیت‌های بسیاری داشته و اغلب نیاز کاربران خود را تأمین می‌کند. یکی از قابلیت‌های آن بازیابی اطلاعات هارد است. در صورتی که از هارد سیگیت بک آپ تهیه کرده باشید می‌توانید از این نرم‌افزار برای بازیابی اطلاعات استفاده کنید. در غیر صورت بهتر است به سراغ نرم‌افزارهای دیگر مانند disk drill بروید.

با ریکاوری اطلاعات هارد با خیالی آسوده می‌توانید برای خرید اکانت قانونی PS5 اقدام کنید و بهترین بازی‌های سال را داشته باشید. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه بهترین روش ریکاوری حتما با کارشناسان  متخخصان این حوزه مشورت کنید. چرا که ممکن است یک اشتباه کوچک تمام اطلاعات مهم هارد را از بین ببرد.

بهترین روش ریکاوری هارد اکسترنال را از متخصصین و کارشناسان بخواهید!

در این مقاله سؤال «چگونه هارد اکسترنال را ریکاوری کنیم» را پاسخ داده و نرم افزارهای رایج و اختصاصی ریکاوری هارد را معرفی کردیم. بازیابی اطلاعات فرمت شده هارد اکسترنال یکی از اقدامات تخصصی است و نیاز به دانش و مهارت دارد. بر این اساس توصیه می‌کنیم در صورت نیاز برای یافتن بهترین روش ریکاوری هارد اسکترنال، حتما با مشاورین و متخصصین این حوزه تماس بگیرید.

در صورت نیاز به دریافت راهنمایی در زمینه تهیه بک آپ از اطلاعات بازی‌های ویدیوئی می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. گامالوپ یکی از مراجع اصلی فروش محصولات و تجهیزات گیم و گیم پلی در ایران است. شما می‌توانید از طریق شماره تماس‌های 06152370253 و 09302227675 با کارشناسان گامالوپ ارتباط بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه کنید.