دیدن فیلم، عکس و بازی در مانیتور و تلویزیون برای همه لذت‌بخش است. بر این اساس یکی از پرتکرارترین سؤالات این است که چگونه گوشی موبایل را به تلویزیون وصل کنیم. بسته به فناوری گوشی و تلویزیون راهکارهای متفاوتی برای اتصال موبایل به تلویزیون وجود دارد. ما در این مقاله سعی می‌کنیم 7 روش اصلی نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل را بررسی و نکات مهم را یادآوری کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

8 مورد
 1. 1- اتصال گوشی به تلویزیون با کابل usb؛ ساده‌ترین روش اتصال!
 2. 2- نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل HDMI؛ بهترین کابل اتصال گوشی به تلویزیون!
 3. 3- نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB Type C به HDMI
 4. 4- اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل Micro USB به HDMI
 5. 5- اتصال گوشی به تلویزیون با کابل mhl؛ هر دو دستگاه باید mhl را پشتیبانی کنند!
 6. 6- اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با کابل لایتینگ به HDMI
 7. 7- اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی؛ راهکاری میانبر و باکیفیت!
 8. گامالوپ بزرگترین مرجع محصولات گیم در ایران

1- اتصال گوشی به تلویزیون با کابل usb؛ ساده‌ترین روش اتصال!

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای اتصال گوشی به تلویزیون استفاده از کابل شارژ USB است. برای اتصال گوشی به تلویزیون با کابل usb مراحل زیر را انجام دهید:

 • به منوی تنظیمات گوشی خود وارد شوید
 • به بخش Developer Options وارد شده و گزینه USB Debugging را فعال کنید
 • یک سمت کابل را به گوشی و سمت دیگر آن را به تلویزیون وصل کنید
 • پس از اتصال، منوی Use USB for را مشاهده می‌کنید. در میان گزینه‌های منو گزینه File Transfer را انتخاب کنید
 • پس شناسایی گوشی، تلویزیون را روی حالت USB قرار دهید
 • در انتها می‌توانید فیلم، عکس و محتوای تصویری گوشی را روی تلویزیون مشاهده کنید

توجه داشته باشید که اتصال گوشی به تلویزیون با کابل usb امکان انتقال بازی روی تلویزیون را به شما نمی‌دهد. بلکه فقط می‌توانید محتوای تصویری گوشی خود را نمایش دهید. برای استفاده از قابلیت‌های دیگر باید گوشی را به حالت میرور (Mirror) یا آینه‌ای به تلویزیون متصل کنید. در ادامه همراه با گامالوپ دیگر روش‌های اتصال موبایل به تلویزیون و نحوه انتقال گوشی به حالت میرور را بررسی می‌کنیم.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل HDMI

2- نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل HDMI؛ بهترین کابل اتصال گوشی به تلویزیون!

اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از کابل hdmi یکی از ساده‌ترین روش‌ها است. کافی است بدانید که گوشی و تلویزیون شما قابلیت تکنولوژی MHL را دارد. با جستجوی مشخصات گوشی و تلویزیون می‌توانید دارابودن قابلیت MHL هر دو دستگاه را بررسی کنید. هنگام خرید کابل HDMI توجه داشته باشید که دو نوع سکوت مینی و میکرو HDMI در بازار وجود دارد. شما متناسب با دو دستگاه خود می‌توانید هر کدام را خریداری کنید.

لازم به ذکر است که در صورت عدم پشتیبانی گوشی یا تلویزیون از قابلیت MHL، نگران نباشید چرا که شما می‌توانید با استفاده از مبدل‌ها کابل hdmi را به تلویزیون و گوشی خود وصل کنید. در ادامه به بررسی هر کدام از مبدل‌ها می‌پردازیم.

3- نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB Type C به HDMI

گوشی‌های چند سال اخیر مجهز به درگاه تایپ C بوده و اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از کابل مبدل را بسیار راحت کرده است. با استفاده از مبدل USB Type C به HDMI به راحتی می‌توانید گوشی را به حالت میرور به تلویزیون وصل کنید. مبدل‌های USB Type C به HDMI انواع متفاوتی دارند. اما کارکرد همه آن‌ها یکی است.

برای اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB Type C به HDMI کافی است که کابل مبدل را به پورت شارژ گوشی وصل کنید. سپس یک سر کابل HDMI را به مبدل و سر دیگر آن را به تلویزیون متصل کنید. با انجام این کار گوشی به تلویزیون وصل می‌شود. حال لازم است که تلویزیون را بر روی ورودی HDMI مورد نظر تنظیم کنید تا صفحه گوشی بر روی تلویزیون نمایش داده شود.

4- اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل Micro USB به HDMI

در صورتی که گوشی شما به درگاه تایپ C مجهز نیست برای اتصال گوشی به تلویزیون باید از مبدل دیگری استفاده کنید. مبدل Micro USB به HDMI بهترین کابل اتصال گوشی به تلویزیون برای موبایل‌های قدیمی‌تر است. اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل Micro USB به HDMI همانند روش اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB Type C به HDMI است.

کافی است که مبدل Micro USB به HDMI را به پورت شارژ گوشی خود وصل کنید. سپس یک سر کابل HDMI را به مبدل و سر دیگر آن را به تلویزیون وصل کنید. سپس تلویزیون را در حالت HDMI تنظیم کنید تا صفحه گوشی در نمایشگر دیده شود.

تلویزیون‌ یکی از نمایشگر بسیار عالی برای کنسول‌های پلی استیشن است. با خرید کنسول و خرید اکانت PS4 می‌توانید به بهترین بازی‌های جهان دسترسی داشته باشید و اوقات خوشی را با خانواده و دوستان‌تان سپری کنید.

5- اتصال گوشی به تلویزیون با کابل mhl؛ هر دو دستگاه باید mhl را پشتیبانی کنند!

کابل‌های MHL یکی دیگر از انواع مبدل‌ها برای اتصال گوشی به تلویزیون است. البته قبل از خرید کابل mhl توجه داشته باشید که هر دو دستگاه شما از تکنولوژی mhl پشتیبانی کند. با استفاده از کابل mhl می‌توانید محتوای گوشی را با کیفیت بالا به تلویزیون انتقال دهید. اتصال گوشی به تلویریون با کابل mhl مانند مبدل‌های Micro USB به HDMI و USB Type C به HDMI است. کافی است که کابل MHL را به گوشی وصل کنید. سپس کابل HDMI را به تلویزیون و آداپتور mhl وصل کنید تا صفحه گوشی شما در نمایشگر تلویزیون دیده شود.

اجرای بازی بر روی تلویزیون به دلیل بزرگ بودن صفحه نمایش آن، بسیار لذت‌بخش است. بر این اساس است که اتصال گوشی یا کنسول به تلویزیون برای گیمرها یک دغدغه مهم است. پس از اتصال گوشی به تلویزیون با خرید اشتراک پلاس اکسترا می‌توانید به جدیدترین قابلیت‌های کمپانی سونی دسترسی داشته و نهایت لذت را از بازی‌های خود ببرید.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با کابل لایتینگ به HDMI

6- اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با کابل لایتینگ به HDMI

برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون نیاز به مبدل‌هایی با نام کابل لاتینگ به HDMI دارید. مبدل لاتینگ به HDMI یکی از مبدل‌هایی است که با کیفیت مطلوب، محتوای گوشی آیفون را بر روی تلویزیون نمایش می‌دهد. کابل‌های لایتینگ انواع مختلفی دارند. برخی ساده و برخی از آن‌ها دو درگاه دارند. کابل‌های دو درگاهه هم برای اتصال به تلویزیون و هم اتصال کابل شارژ به برق استفاده می‌شوند. تا در زمان نمایش گوشی بر روی تلویزیون بتوانید شارژ گوشی را تأمین کنید.

برای اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با کابل Lightening Digital AV کافی است که یک سر کابل HDMI را به تلویزیون و سر دیگر آن را به مبدل متصل کنید. پس از تنظیم تلویزیون بر روی حالت HDMI می‌توانید محتوای گوشی را بر روی صفحه نمایش ببینید. آیفون 5 و مدل‌های بالاتر می‌توانند از طریق مبدل Lightening Digital AV به HDMI به تمام برنامه و بازی‌های گوشی خود از طریق تلویزیون دسترسی داشته باشند.

7- اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی؛ راهکاری میانبر و باکیفیت!

بیشتر تلویزیون‌های قدیمی پورت HDMI ندارند. بر این اساس نحوه اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی بدون کابل یکی از سؤالات پرتکرار است. برای اتصال گوشی به تلویزیون‌های قدیمی نیاز به دانگل HDMI دارید که بتواند از تکنولوژی میراکست پشتیبانی کند. میراکست از طریق وای فای امکان اتصال را فراهم می‌کند. با استفاده از دانگل HDMI به راحتی می‌توانید بدون کابل اتصال گوشی به تلویزیون قدیمی را امکان‌پذیر کنید.

یکی دیگر از دغدغه‌های مهم افراد نحوه اتصال هدست یا اپرپاد به گوشی است. برای دریافت اطلاعات کافی در رابطه با نحوه اتصال ایرپاد به گوشی می‌توانید مقاله لینک شده چگونه ایرپاد را به گوشی وصل کنیم را مطالعه کنید.

گامالوپ بزرگترین مرجع محصولات گیم در ایران

در این مقاله 7 روش اصلی نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل را بررسی و نکات مهم را یادآوری کردیم. اتصال گوشی به تلویزیون برای گیمرها و افرادی که به صورت مداوم با گوشی کار می‌کنند بسیار مهم است. در زمان اتصال گوشی به تلویزیون باید دقت داشته باشید که هر دو دستگاه با روش انتخابی شما سازگاری داشته باشند.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در زمینه استفاده از تکنولوژی‌های مختلف برای گیم می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با متخصصین مجموعه بزرگ گامالوپ تماس بگیرید.

گامالوپ یکی از بزرگترین مراجع اصلی گیم پلی در ایران است. مجموعه گامالوپ در زمینه خرید اکانت قانونی، معرفی بهترین بازی‌های سال برای پلتفرم‌های مختلف، خرید اشتراک‌های پلاس، خرید گیفت کارت، خرید گوشی گیمینگ، خرید پلی استیشن، خرید لپ تاپ گیمینگ و دیگر محصولات گیم فعالیت می‌کند. همراه با گامالوپ پاسخ سؤالات حوزه گیم را دریافت و مطمئن‌ترین راه خرید محصولات گیم پلی را تجربه کنید.