فرق کیبورد گیمینگ با معمولی برای گیمرها و کسانی که نسبت به خرید کیبورد حساسیت‌های خاصی دارند؛ بسیار مهم است. گیمرها به ابزار و تجهیزاتی نیاز دارند که بتوانند ساعت‌ها بدون احساس خستگی از آن‌ها استفاده کنند. همچنین تجهیزات گیم باید قوی و باکیفیت باشند تا تأخیری در روند اجرای بازی ایجاد نکنند.

فهرست محتوا

8 مورد
  1. 1- تفاوت‌های سخت افزاری؛ فرق کیبورد مکانیکال و ممبرین چیست؟
  2. 2- قابلیت نور پشت زمینه یا بک لایت؛ صفحه کلیدی مناسب برای محیط تاریک و کم نور!
  3. 3- طراحی ارگونومیک؛ مهم‌ترین فرق کیبورد گیمینگ با معمولی!
  4. 4- امکان برنامه‌ریزی دکمه‌ها؛ شخصی‌سازی دکمه‌ها زمان را می‌خرد!
  5. 5- پورت‌های ورودی و خروجی؛ امکان اتصال تجهیزات جانبی به کیبورد مهم است!
  6. 6- تفاوت قیمت کیبورد گیمینگ با معمولی؛ قیمت اصلی بازار را از گامالوپ دریافت کنید!
  7. 7- تفاوت ظاهری کیبورد گیمینگ و معمولی
  8. کیبورد گیمینگ برند را از مرجع اصلی گیم خریداری کنید!

بازیکنان حرفه‌ای به خوبی می‌دانند که یک کیبورد گیمینگ خوب چه تأثیی بر عملکرد و سرعت بازی دارد. اما کیبورد گیمینگ چه تفاوت‌هایی با کیبوردهای عادی دارد؟ چرا قیمت کیبورد گیمینگ بالاتر است؟ با گامالوپ در این مقاله همراه باشید تا مقایسه کیبورد گیمینگ با کیبورد معمولی را با بررسی 7 تفاوت اصلی، ارائه کنیم.

1- تفاوت‌های سخت افزاری؛ فرق کیبورد مکانیکال و ممبرین چیست؟

یکی از تفاوت‌های اصلی کیبوردهای گیمینگ و معمولی، تفاوت سخت‌افزاری آن‌ها است. در حالت کلی می‌توان کیبوردها را به دو دسته معمولی یا ممبران و مکانیکی تقسیم کرد. در پشت کلیدهای کیبورد معمولی یا ممبران، سوییچ‌های سیلیکونی به شکل حباب قرار دارد. با فشار به کلید، به برد اصلی سیستم فشار وارد شده و فرمان مورد نظر اجرا می‌شود. سوییچ‌های سیلیکونی قابلیت ارتجاعی داشته و دوباره به جای خود برمی‌گردند.

کیبوردهای مکانیکی از سوییچ‌های فنری ساخته شده‌اند. بر این اساس با کوچکترین فشار کلیدها فرمان مورد نظر را اجرا می‌کنند. سرعت تایپ و اجرای دستورالعمل در کیبوردهای مکانیکی بیشتر از کیبورد ممبران است. سوییچ‌های مکانیکی رنگ‌های مختلفی دارند. کیبورد با سوییچ قرمز میزان فشاری کمتری را خواسته و صدای کمی را تولید می‌کنند. کیبوردهای گیمینگ باکیفیت از نوع مکانیکی بوده و عمر مفید طولانی‌تری دارند. همچنین قابلیت تعمیر داشته و محدودیتی در فشردن همزمان چند کلید ندارند.

البته با توجه به قیمت بالاتر کیبوردهای گیمینگ مکانیکی، در بازار کیبوردهای گیمینگ ممبران نیز یافت می‌شود. اما اصلی‌ترین نوع کیبوردهای گیمینگ از نوع مکانیکی است. چرا که تأخیر ورودی در کیبوردهای گیمینگ 5 تا 10 ثانیه کمتر از کیبوردهای معمولی است. چند ثانیه تأخیر می‌تواند نتایج بازی‌های شوتر و مسابقه‌ای را به کلی تغییر دهد. در ادامه فرق کیبورد گیمینگ با معمولی را بررسی می‌کنیم.

قابلیت نور پشت زمینه یا بک لایت درکیبورد گیمینگ

2- قابلیت نور پشت زمینه یا بک لایت؛ صفحه کلیدی مناسب برای محیط تاریک و کم نور!

برخی از گیمرها دوست دارند در محیط تاریک بازی کنند. بر این اساس کیبوردهای گیمینگ دارای نور پشت زمینه یا بک لایت بوده و جلوه خاصی دارند. نور پس زمینه توسط چراغ‌های کوچک LED تأمین شده و قابلیت شخصی سازی را نیز دارند. کیبوردهای حرفه‌ای گیمینگ صدها افکت نوری دارد.

کیبوردهای حرفه‌ای گیمینگ با امکانات خاصی مانند بک لایت هیجان بازی را دوچندان کرده و مانع از احساس خستگی بازیکنان می‌شوند. با خرید بازی‌های محبوبی مانند گاد آف وار و تجهیزات گیمینگ حرفه‌ای اوقات خوشی را تجربه خواهید کرد. برای خرید بازی گاد اف وار رگناروک و دیگر بازی‌های محبوب می‌توانید به وبسایت گامالوپ مراجعه کنید.

3- طراحی ارگونومیک؛ مهم‌ترین فرق کیبورد گیمینگ با معمولی!

طراحی ساخت کیبوردهای گیمنگ ارگونومیک بوده و مناسب گیم و گیمر طراحی می‌شوند. به عنوان مثال فاصله میان کلیدها، میزان فشار مورد نیاز، چیدمان دکمه‌ها، اندازه و سایز کیبورد، وزن کیبورد و دیگر موارد در حالت کلی برای تجربه گیم در نظر گرفته و طراحی می‌شوند. به گونه‌ای که با دریافت بیشترین لذت، کمترین آسیب به ساختار بدن گیمر وارد شود. بر این حسب طراحی ارگونومیک یکی از تفاوت‌های اصلی کیبوردهای گیمینگ و معمولی است.

4- امکان برنامه‌ریزی دکمه‌ها؛ شخصی‌سازی دکمه‌ها زمان را می‌خرد!

در مقایسه کیبورد گیمینگ با کیبورد معمولی به تفاوت شخصی‌سازی کلیدها توجه خاصی می‌شود. دکمه کیبورد گیمینگ قابلیت شخصی‌سازی دارد. یعنی گیمر می‌تواند برای هر کدام از کلیدها با توجه به برنامه‌هایی خاص یک یا چندین دستور تعریف کند.

شخصی‌سازی کلیدها به گیمر کمک می‌کند که در زمان کوتاه تری برنده بازی مشهور و محبوب کالاف دیوتی مدرن وارفار باشد. چرا که سرعت و عکس‌العمل بازی را بالا برده و زمان‌های اضافه برای یافتن کلیدها را ذخیره می‌کند. با فشردن یک دکمه بازیکنان چندین دستور را اجرا کرده و نیازی به یافتن کلیدهای خاص ندارند.

امکان اتصال تجهیزات جانبی به کیبورد گیمینگ

5- پورت‌های ورودی و خروجی؛ امکان اتصال تجهیزات جانبی به کیبورد مهم است!

در بررسی فرق کیبورد گیمینگ با معمولی به پورت‌های ورودی و خروجی کیبورد می‌رسیم. یکی از تفاوت‌های اصلی کیبورد گیمینگ این است که صفحه کلیدهای گیمینگ به پورت USB و جک هندزفری مجهز است. یعنی شما به راحتی می‌توانید موبایل یا دیگر لوازم جانبی گیم را به کیبورد متصل کنید با خرید اکانت قانونی EA Sports FC 24 از بازی خود با دوستانتان نهایت لذت را ببرید.

6- تفاوت قیمت کیبورد گیمینگ با معمولی؛ قیمت اصلی بازار را از گامالوپ دریافت کنید!

قابلیت و امکانات بیشتر با قیمت بالاتر همراه است. صفحه کلیدهای گیمینگ نیز از این امر مستثنی نیستند. با وجود امکانات و قابلیت‌های ویژه، منطقی به نظر می‌رسد که قیمت کیبورد گیمینگ بیشتر از صفحه کلید معمولی باشد. اما در زمان خرید باید توجه داشته باشید که از مراجع معتبر اقدام به خرید کیبورد گیمینگ کنید. تا با قیمت واقعی بازار بتوانید بهترین برند و مدل کیبورد را خریداری کنید.

7- تفاوت ظاهری کیبورد گیمینگ و معمولی

تفاوت‌های ظاهری مانند نوع چیدمان کلیدها، رنگ‌بندی، طرح‌های خاص، اندازه و غیره، کیبورد گیمینگ را از کیوردهای معمولی، متمایز می‌کند. برند و مدل‌های متفاوتی از انواع صفحه کلیدهای گیمینگ در بازار موجود است. هر کدام از مدل‌ها نیز ظاهر خاص خود را دارند. در زمان خرید علاوه بر ظاهر باید به نکات مهم دیگری نیز توجه داشته باشید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای خرید باکیفیت‌ترین کیبورد گیمینگ با بهترین قیمت می‌توانید با متخصصین مجموعه گامالوپ از طریق شماره تماس‌های 06152370253 و 09302227675 ارتباط بگیرید.

کیبورد گیمینگ برند را از مرجع اصلی گیم خریداری کنید!

در این مقاله مقایسه کیبورد گیمینگ با کیبورد معمولی را با بررسی 7 تفاوت اصلی ارائه کردیم. کیبوردهای گیمینگ با طراحی ارگونومیک و سوییچ‌های مکانیکال، یکی از بهترین انواع کیبوردها برای انجام امور اداری و تایپی علاوه بر اجرای بازی است. با توجه به تنوع برند و مدل‌های صفحه کلید گیمینگ، بهتر است قبل از خرید با متخصصین مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمای لازم را دریافت کنید.

گامالوپ همراه با تیم تخصصی خود یکی از مجموعه‌های اصلی فروش محصولات و تجهیزات گیم  و گیم پلی در ایران است. گامالوپ از سال 1394 تا کنون در زمینه خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت پلی استیشن، خرید کنسول، کامپیوتر و لپ تاپ گیمینگ، کیبورد گیمینگ، هدفون و هندزفری گیمینگ و دیگر تجهیزات و محصولات گیم فعالیت می‌کند. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را با بهترین قیمت تجربه کنید.