فن خنک‌کننده گوشی یکی از اصلی‌ترین لوازم جانبی برای گیمرها است. گیمرها ساعت‌های طولانی از موبایل خود برای بازی استفاده می‌کنند. داغ شدن گوشی، بازی را سخت و عمر مفید قطعات گوشی را کاهش می‌دهد. بر این اساس است که خرید فن خنک‌کننده گوشی و انتخاب بهترین فن، برای گیمرها یک دغدغه مهم است. در همین راستا می‌خواهیم در این مقاله با بررسی مهم‌ترین نکات خرید فن خنک‌کننده گوشی، سؤال چگونه بهترین فن خنک کننده گوشی را انتخاب کنیم را پاسخ دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

12 مورد
 1. فن خنک‌کننده موبایل چیست و چرا مهم است؟
 2. 1- ابعاد فن تراخنک کننده موبایل؛ کاور خنک کننده گوشی باید با موبایل شما سازگار باشد!
 3. 2- نوع سیستم خنک کننده گوشی؛ فاکتوری تأثیر گذار در بررسی فن خنک کننده گوشی!
 4. 3- وزن سیستم کولینگ موبایل؛ سیستم خنک‌کننده سنگین مشکل ساز است!
 5. 4- تعداد و سرعت چرخش فن؛ فاکتوری مهم و قابل توجه!
 6. 5- مدت اثرگذاری فن خنک‌کننده؛ مهم‌ترین نکته در خرید فن خنک کننده گوشی!
 7. 6- میزان صدای تولیدی؛ صدای بالا مخل تمرکز و آرامش است!
 8. 7- روش نصب فن روی گوشی؛ فاکتوری سلیقه‌ای و مهم!
 9. 8- جنس بدنه فن خنک‌کننده؛ اصلی نکته خرید سیستم کولینگ موبایل!
 10. 9- قابلیت‌های جانبی؛ بیش از هر چیزی به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد!
 11. 10- قیمت فن خنک‌کننده؛ قیمت را از شرکت معتبر دریافت کنید!
 12. مطمئن‌ترین روش خرید فن خنک‌کننده موبایل؛ از کارشناسان گامالوپ مشورت بگیرید!

فن خنک‌کننده موبایل چیست و چرا مهم است؟

اجرای بازی‌های موبایل مانند پابجی، فرت نایت، فری فایر، کلاف دیوتی و غیره، فشار زیادی را به پردازنده و سخت افزار گوشی موبایل وارد می‌کنند. به دلیل بالا بودن فشار پردازنده‌ها و طولانی بودن مدت بازی، در اغلب موراد گوشی موبایل داغ شده و کیفیت روند اجرای بازی را دچار اختلال می‌کند. بر این اساس سیستم خنک‌کننده یا کولینگ موبایل برای خنک کردن تراشه‌ها و قطعات سخت افزاری موبایل تولید و به بازار عرضه شده است.

فن خنک‌کننده موبایل به اجرای روان‌تر بازی و برنامه‌های سنگین کمک کرده و قطعات اصلی موبایل مانند باتری را از آسیب دور می‌کند. در ادامه همراه با گامالوپ 10 نکته مهم برای انتخاب بهترین فن خنک‌کننده را بررسی می‌کنیم تا به راحتی بتوانید بهترین و باکیفیت‌ترین سیستم کولینگ را برای گوشی گیمینگ خود انتخاب کنید.

1- ابعاد فن تراخنک کننده موبایل؛ کاور خنک کننده گوشی باید با موبایل شما سازگار باشد!

اولین نکته‌ای که باید به آن بسیار دقت کنید، ابعاد فن خنک‌کننده است. برخی از انواع فن‌ها قابلیت تنظیم با هر نوع گوشی را دارد. اما بسیاری از فن‌های خنک‌کننده فقط برای ابعاد خاصی طراحی شده‌اند. پس در زمان خرید به ابعاد فن خنک‌کننده و سازگاری آن با گوشی موبایل‌تان توجه کامل داشته باشید.

2- نوع سیستم خنک کننده گوشی؛ فاکتوری تأثیر گذار در بررسی فن خنک کننده گوشی!

سیستم‌های کولینگ گوشی در دو نوع مختلف طراحی شده‌اند. هر دو نوع کار خنک‌کنندگی را انجام می‌دهند. اما به دلیل تفاوت در ویژگی‌ها، قیمت متفاوتی نیز دارند. انواع سیستم خنک‌کننده گوشی شامل:

 • فن خنک‌کننده رادیاتوری
 • و فن خنک‌کننده ساده

در ساخت فن خنک‌کننده رادیاتوری یک تراشه گرماگیر یا هیت سینک استفاده می‌شود. تراشه گرماگیر یک مبدل حرارتی است که دمای تولید شده توسط گوشی را دریافت و در محفظه اطراف هیت سینک پراکنده می‌کند. محفظه نصب شده اطراف هیت سینک پر از مایع یا هوا است. یک فن قوی نیز دمای تراشه گرماگیر را گرفته و تراشه را خنک نگه می‌دارد. در واقع تراشه گرماگیر، گوشی را خنک کرده و فن، تراشه گرماگیر را خنک می‌کند.

فن خنک‌کننده ساده دارای تراشه گرماگیر نیست. بلکه یک فن قدرتمند جریان هوای پرفشار خنک را در پشت گوشی پراکنده می‌کند. تداوم پراکنده شدن جریان هوای خنک در پشت موبایل، از گرم و داغ شدن قطعات گوشی موبایل جلوگیری می‌کند.

در صورت تمایل به بازی‌های پلی استیشن برای خرید اکانت قانونی PS4 و PS5 می‌توانید با مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

بهترین فن خنک کننده گوشی

3- وزن سیستم کولینگ موبایل؛ سیستم خنک‌کننده سنگین مشکل ساز است!

سنگینی موبایل یک مانع بزرگ برای بازی است. چرا که دست شما پس از مدتی خسته شده و روند بازی با اختلال مواجه می‌شود. یک سیستم کولینگ بسیار قوی اما سنگین مشکل‌ساز است. بر این اساس بهتر است در زمان خرید فن خنک‌کننده گوشی به وزن آن توجه کافی داشته باشید.

4- تعداد و سرعت چرخش فن؛ فاکتوری مهم و قابل توجه!

اکثر مدل‌های باکیفیت خنک‌کننده گوشی از یک فن برای کاهش دمای موبایل استفاده می‌کنند. برخی از انواع مدل‌ها نیز از دو یا تعداد بیشتری فن استفاده کرده‌اند. در زمان خرید سیستم کولینگ در کنار تعداد فن به وزن آن نیز توجه کنید. از سوی دیگر سرعت چرخش فن‌های استفاده شده در خنک‌کننده‌ها با هم متفاوت است. سرعت چرخش فن می‌تواند یک عامل اثرگذار بر کارایی سیستم کولینگ موبایل باشد.

5- مدت اثرگذاری فن خنک‌کننده؛ مهم‌ترین نکته در خرید فن خنک کننده گوشی!

دو نکته مهم خرید بهترین فن خنک‌کننده گوشی، میزان و مدت زمان اثر فن خنک‌کننده است. یک فن خنک‌کننده قوی باید بتواند به سرعت گرمای گوشی را کاهش دهد. از سوی دیگر میزان خنک‌کنندگی فن مهم است. فن خنک کننده‌ای که تنها چند درجه حرارت گوشی را کاهش می‌دهد، ارزش خریداری ندارد. یک خنک‌کننده قوی باید بتواند در کوتاه‌ترین زمان 15 تا 30 درجه حرارت گوشی شما را کاهش دهد.

لازم به ذکر است که برای دستیابی به قابلیت و امکانات بازی‌های پلی استیشن نیاز به خرید گیفت کارت و اشتراک‌های جدید کمپانی سونی دارید. برای دریافت مشاوره و خرید اشتراک پلاس اکسترا می‌توانید با مجموعه گامالوپ تماس بگیرید.

6- میزان صدای تولیدی؛ صدای بالا مخل تمرکز و آرامش است!

صدای تولیدی فن می‌تواند یکی از عوامل مختل کننده آرامش و تمرکز گیمر در زمان بازی باشد. برخی از انواع فن‌های خنک‌کننده گوشی با وجود عملکرد قدرتمند و سرعت کاهش دمای بالا، متاسفانه صدای بالایی تولید می‌کنند. تولید صدای فن در طولانی مدت می‌تواند اذیت‌کننده باشد. در هیمن راستا در زمان خرید سیستم کولینگ موبایل میزان صدای تولیدی فن را نیز مد نظر قرار دهید.

7- روش نصب فن روی گوشی؛ فاکتوری سلیقه‌ای و مهم!

یکی دیگر از نکات بسیار مهم خرید فن خنک‌کننده، نحوه نصب فن روی گوشی است. فن‌های خنک‌کننده بر اساس طراحی که دارند به روش‌های گوناگون به گوشی وصل می‌شوند. برخی از انواع فن‌ها توسط دو گیره به اطراف گوشی وصل می‌شوند. برخی با یک آهنربای قوی به پشت گوشی وصل شده؛ برخی دیگر نیز با مکنده‌های قوی به پشت موبایل می‌چسبند.

انتخاب نحوه اتصال فن خنک‌کننده به گوشی امری سلیقه‌ای است. اما در زمان خرید سیستم کولینگ توجه داشته باشید که روش نصب به گونه‌ای باشد که به گوشی شما آسیب نزند و محکم بر روی گوشی قرار گیرد.

8- جنس بدنه فن خنک‌کننده؛ اصلی نکته خرید سیستم کولینگ موبایل!

جنس بدنه سیستم خنک‌کننده موبایل یکی از اصلی‌ترین نکاتی است که در زمان خرید باید به آن توجه کافی داشته باشید. چرا که جنس بدنه بر روی کیفیت و دوام فن بسیار اثرگذار است. فن‌های خنک‌کننده گوشی باید از جنسی مقاوم در برابر دما ساخته شده باشند. همچنین جنس بدنه باید به گونه‌ای باشد که به سرعت آسیب نبیند و شکننده نباشد. در زمان خرید حتما به جنس بدنه فن خنک‌کننده موبایل توجه داشته باشید.

لازم به ذکر است که به منظور دریافت اطلاعات دقیق در زمینه محصولات گیم و راهنمای خرید گوشی گیمینگ می‌توانید به بخش وبلاگ سایت گامالوپ مراجعه و مقالات مرتبط را مطالعه کنید.

9- قابلیت‌های جانبی؛ بیش از هر چیزی به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد!

برخی از انواع خنک‌کننده‌ها دارای قابلیت‌های جانبی است. به عنوان مثال تعدای از کولینگ‌های موبایل به LEDهای جذاب مجهز بوده و نورپردازی زیبایی به موبایل می‌دهند. برخی دیگر از انواع خنک‌کننده‌های موبایل دارای پاور بانک است. برخی از فن‌های خنک کننده نمایشگرهایی برای نشان دادن دمای گوشی دارند. انواعی دیگر یک شارژ بی‌سیم محسوب می‌شوند. قابلیت‌های جانبی سیستم خنک‌کننده موبایل می‌تواند کارایی‌های خاص خود را داشته باشد.

قیمت فن خنک‌کننده

10- قیمت فن خنک‌کننده؛ قیمت را از شرکت معتبر دریافت کنید!

فاکتورهای مختلفی مانند جنس بدنه، نوع فن خنک‌کننده، قابلیت‌های جانبی، تعداد فن و غیره بر روی قیمت نهایی فن خنک‌کننده موبایل اثر گذار است. قیمت، یکی از فاکتورهای مهم برای هر نوع خرید محسوب می‌شود. اما لازم است بدانید که قیمت تنها یکی از فاکتورها است. در زمان خرید باید علاوه بر قیمت به دیگر فاکتورها و میزان کارایی و قدرت عملکرد فن خنک‌کننده نیز توجه داشته باشید.

با خرید از مراجع و شرکت‌های معتبر می‌توانید با رقابتی‌ترین قیمت، بهترین کیفیت فن خنک‌کننده موبایل را خریداری کنید. برای دریافت قیمت اصلی فن خنک‌کننده گوشی می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های 06152370253 و 09302227675 با کارشناسان مجموعه گامالوپ تماس بگیرید.

مطمئن‌ترین روش خرید فن خنک‌کننده موبایل؛ از کارشناسان گامالوپ مشورت بگیرید!

در این مقاله با بررسی 10 نکته مهم و اصلی برای خرید سیستم کولینگ موبایل، سؤال چگونه بهترین فن خنک‌کننده گوشی را انتخاب کنیم را پاسخ دادیم. فن خنک‌کننده موبایل یکی از لوازم جانبی بسیاری ضروری برای گیمرها و افرادی است که به صورت مداوم با گوشی موبایل خود کار می‌کنند. مطمئن‌ترین روش برای خرید فن خنک‌کننده گوشی، خرید از شرکت معتبر و مراجع اصلی است. بر این اساس است که گامالوپ را پیشنهاد می‌کنیم.

گامالوپ همراه با تیم فنی خود یکی از مراجع اصلی محصولات گیم در ایران است. مجموعه گامالوپ از سال 1394 تا کنون در زمینه معرفی بهترین بازی‌های سال برای پلتفرم‌های مختلف، فروش کنسول‌های پلی استیشن، خرید اکانت قانونی، خرید گیفت کارت پلی استیشن، خرید گوشی گیمینگ، لپ تاپ گیمینگ، هدفون گیمینگ و دیگر محصولات گیم فعالیت می‌کند.

شما می‌توانید با مشاورین گامالوپ ارتباط بگیرید و راهنمایی لازم را در زمینه خرید فن خنک‌کننده گوشی و دیگر لوازم جانبی گیم دریافت کنید. سپس با خیالی آسوده سیستم کولینگ متناسب با نیاز خود را به بهترین قیمت خریداری کنید. همراه با گامالوپ بهترین‌ها را تجربه می‌کنید.