سرعت در بازی آنلاین حرف اول را می‌زند. بر این اساس است که شناخت از اصطلاح پینگ و کاهش آن برای گیمرها مهم است. گیمرها سؤالات بسیاری درباره پینگ دارند. مجموعه گامالوپ با انوع سؤالات گیمرها درباره مسئله پینگ مواجه می‌شود.

فهرست محتوا

11 مورد
 1. پینگ چیست؟ تأخیر زمانی در ارسال و دریافت پیام!
 2. 8 راهکار ساده برای اموزش کاهش پینگ در بازی آنلاین
 3. 1- کاهش تعداد اتصال‌ها به وای فای؛ اولین راهکار برای کاهش پینگ بازی!
 4. 2- به مودم نزدیک‌تر شوید؛ ترفند کاهش پینگ رایگان!
 5. 3- برنامه‌های اجرا شده در پس زمینه سیستم را ببندید
 6. 4- از کابل Lan استفاده کنید؛ پاسخی برای سؤال چگونه پینگ پابجی را کاهش دهیم!
 7. 5- از سرورهای منطقه‌ای استفاده کنید؛ راهکاری برای کاهش پینگ بازی!
 8. 6- از سرورهای اختصاصی کاهش پینگ استفاده کنید!
 9. 7- در صورت قدیمی بودن مودم، برای خرید مودم تازه اقدام کنید!
 10. 8- با شرکت یا اپراتور ارائه‌دهنده اینترنت خود تماس بگیرید!
 11. مشاوره تخصصی کاهش پینگ را از متخصصین مجموعه گامالوپ بخواهید!

بازیکنان ‌اغلب می‌پرسند که چگونه پینگ پابجی را کاهش دهیم؟ چگونه با تنظیمات مودم پینگ را کاهش دهیم؟ چگونه پینگ اینترنت گوشی را کاهش دهیم؟ چگونه پینگ کالاف را کاهش دهیم؟ و ترفند کاهش پینگ رایگان چیست؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا به صورت کامل سؤال پینگ چیست و چگونه پینگ بازی را کاهش دهیم را بررسی کنیم.

پینگ چیست؟ تأخیر زمانی در ارسال و دریافت پیام!

پینگ (Ping) مدت زمان ارسال و انتقال پیام از کاربر و دریافت پاسخ از سرور است. پیامی که ما ارسال می‌کنیم باید به سرور برسد و سرور دوباره به ما پاسخ دهد. هر چه مدت زمان این ارسال و دریافت پیام کوتاه‌تر باشد، پینگ کمتر و هرچه مدت زمان بیشترباشد، پینگ بازی بالاتر است. پینگ بالا، سرعت بازی را گرفته و بسیار آزار دهنده است.

تصور کنید در بازی کالاف دیوتی شما به حریف شلیک کرده‌اید اما سرور پیام شما را دیر دریافت می‌کند، پس از مدتی گیج و مبهوت بازی را نگاه می‌کنید و می‌بینید که تیر شما به هدف نخورده و در عوض کشته شده‌اید. این اتفاق برای گیمرها بسیار ناخوشایند است و هیجان بازی از بین می‌رود. در همین راستا است که کاهش پینگ برای گیمرها مهم است. حال در ادامه همراه با گامالوپ راهکارهای ساده و کاربردی برای کاهش پینگ را بررسی می‌کنیم.

8 راهکار ساده برای اموزش کاهش پینگ در بازی آنلاین

شرکت‌های سازنده بازی‌ها، سرورهایی را برای اتصال کاربران در مناطق جغرافیای خاص تعبیه می‌کنند. فاصله مکانی کمتر بین کاربر و سرور بر روی کاهش پینگ اثر گذار است. اما در صورت دور بودن فاصله نیز راهکارهایی ساده و کاربردی برای کاهش پینگ بازی وجود دارد. 8 راهکار مؤثر برای کاهش پینگ را در ادامه بررسی می‌کنیم.

کاهش تعداد اتصال‌ها به وای فای برای بهبود پینگ

1- کاهش تعداد اتصال‌ها به وای فای؛ اولین راهکار برای کاهش پینگ بازی!

برخی از بازی‌ها مانند کالاف دیوتی، پابجی، فورتنایت و غیره سرعت اینترنت بالایی را می‌خواهند. اگر همزمان با شما چند نفر دیگر از طریق گوشی، لپ‌تاپ، تبلت و غیره به وای فای وصل شده باشند، بر روی سرعت بازی شما اثر گذار خواهد بود. بالا بودن تعداد اتصال دستگاه‌ها به وای فای می‌تواند باعث ایجاد لگ در بازی شود. بر این اساس برای بهبود پینگ بازی می‌توانید دستگاه‌های متصل به Wifi را قطع کنید.

2- به مودم نزدیک‌تر شوید؛ ترفند کاهش پینگ رایگان!

کم کردن فاصله مکانی به روتر می‌تواند بر روی قدرت دریافت سیگنال از وای فای و کاهش پینگ، اثر گذار باشد. وجود موانعی مانند دیوار، پله و غیره می‌تواند قدرت دریافت سیگنال را کم کند. با نزدیک شدن به روتر می‌توانید تا حدودی پینگ بازی را کاهش دهید.

اگر به بازی‌های محبوب پلی استیشن علاقه دارید باید ابتدا برای ایجاد حساب کاربری و خرید اکانت اقدام کنید. برای خرید اکانت ps4 و دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

3- برنامه‌های اجرا شده در پس زمینه سیستم را ببندید

برخی از برنامه‌های اجرا شده روی سیستم یا موبایل مانند یوتیوب، استریم، تورنت و غیره می‌تواند پهنای باند اینترنت را اشغال کند. برنامه‌های بسته نشده بخشی از قدرت سیگنال‌های دریافتی را استفاده می‌کنند. پس تا جایی که می‌توانید تعداد برنامه‌های پس زمینه را کم یا تمام آن‌ها را ببندید.

4- از کابل Lan استفاده کنید؛ پاسخی برای سؤال چگونه پینگ پابجی را کاهش دهیم!

اتصال مستقیم به موردم یا روتر بر روی سرعت دریافت سیگنال‌ها بسیار اثر گذار است. اگر از طریق وای فای وصل شده‌اید می‌توانید اتصال وای فای را قطع و مستقیاً از طریق کابل زرد رنگ Lan به مودم وصل شوید. به یاد داشته باشید پس از اتصال کابل Lan، مودم را یک بار خاموش و روشن کنید تا دوباره راه اندازی شود.

لازم به ذکر است که در صورت علاقه به بازی‌های پلی استیشن برای دریافت امکانات و قابلیت‌های ویژه بازی‌ها باید اقدام به خرید گیفت کارت و اشترا‎ک‌های جدید کمپانی سونی کنید. با خرید اشتراک پلاس اکسترا می‌توانید از بازی آنلاین با دوستانتان نهایت لذت را ببرید.

5- از سرورهای منطقه‌ای استفاده کنید؛ راهکاری برای کاهش پینگ بازی!

یکی از راهکارها برای کاهش پینگ استفاده از سرورهای منطقه‌ای است. اکثر شرکت‌های سازنده بازی‌ها سرورهایی را در مناطق جغرافیایی خاص برای دسترسی راحت‌تر گیمرها به سرور، تعبیه می‌کنند. سیاست ایجاد سرورهای اختصاصی به منظور کاهش پینگ است. در صورت تمایل می‌توانید از سرورهای منطقه‌ای برای بازی‌های خود استفاده کنید.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در خصوص انتخاب سرور مناسب می‌توانید از طریق شماره تماس‌های 06152370253 و 09302227675 با متخصصین مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید. کارشناسان گامالوپ علاوه بر ارائه راهنمایی خرید بازی‌های محبوب مانند اکانت قانونی FC 24، شما را برای حل مسائل فنی گیم نیز راهنمایی می‌کنند.

برای کاهش پینگ بازی از سرورهای اختصاصی استفاده کنید

6- از سرورهای اختصاصی کاهش پینگ استفاده کنید!

برخی از سرورها برای کاهش پینگ ایجاد شده‌اند. البته در اغلب موارد این دسته از سرورها برای کاهش پینگ سرورهای خارج از کشور است. برای کاهش پینگ داخلی نیز از سرورهای داخلی استفاده می‌شود. در برخی موارد قبل از خرید سرور کاهش پینگ، به کاربر اجازه می‌دهد تا اثربخشی سرور را امتحان کند. سپس در صورت رضایت می‌توانید سرور را خریداری کنید.

اما پیشنهاد ما این است که ابتدا راهکارهای دیگر را امتحان کنید. اگر نتیجه مطلوبی دریافت نکردید برای خرید سرور اقدام کنید. البته می‌توانید قبل از خرید سرور با کارشناسات مجموعه گامالوپ برای خرید بهترین سرور کاهش پینگ مشورت کنید.

7- در صورت قدیمی بودن مودم، برای خرید مودم تازه اقدام کنید!

یکی از دلایل پینگ بازی‌ها در برخی از مواقع، قدیمی یا خراب بودن مودم است. قدیمی بودن روتر بر روی قدرت دریافت و ارسال سیگنال‌ها اثر گذار است. برای کاهش پینگ می‌توانید اقدام به خرید مودم تازه کنید. برای دریافت اطلاعات کافی در زمینه خرید مودم می‌توانید مقاله لینک شده راهنمای خرید مودم گیمینگ را مطالعه کنید. برای پاسخ به سؤال چگونه با تنظیمات مودم پینگ را کاهش دهیم؟ نیز می‌توانید با کارشناسان گامالوپ تماس بگیرید.

8- با شرکت یا اپراتور ارائه‌دهنده اینترنت خود تماس بگیرید!

یکی دیگر از راهکارهای کاهش پینگ، تنطیم دوباره اینترنت است. با اپراتور اینترنت خود تماس بگیرید و از او بخواهید دلیل پینگ را بررسی کند. برخی اپراتورها می‌توانند سرویس‌های مختص بازی را به شما ارائه دهند. ممکن است پس از بررسی دلیل پینگ بتوانید از سرویس‌های ویژه بازی و کاهش پینگ استفاده کنید.

امیدورایم با استفاده از راهکارهای ارائه شده بتوانید مشکل پینگ بازی را حل کنید. سپس با اتصال کنترلر به PC از بازی‌های آنلاین و رقابتی نهایت لذت را ببرید. برای دریافت اطلاعات در زمینه اتصال گیم پد به پی سی، می‌توانید مقاله لینک شده چگونه کنترلر PS5 را به پی‌سی متصل کنیم را مطالعه کنید.

مشاوره تخصصی کاهش پینگ را از متخصصین مجموعه گامالوپ بخواهید!

در این مقاله سؤال پینگ چیست و چگونه پینگ بازی را کاهش دهیم را بررسی شده و هشت راهکار ساده و کاربردی برای کاهش پینگ بازی ارائه کردیم. پینگ تأخیر زمانی در دریافت و ارسال پیام از سرور بوده و برای گیمرها بسیار آزاردهنده است. چرا که سرعت در بازی‌های رقابتی و آنلاین حرف اول را می‌زند. راهکارهای ارائه شده در دسته کاربردی‌ترین راهکارها برای کاهش پینگ بازی قرار دارند. اما درصورت نیاز به دریافت مشاوره تخصصی می‌توانید با کارشناسان مجموعه گامالوپ ارتباط بگیرید.

گامالوپ یکی از مراجع اصلی گیم پلی در ایران است. مجموعه گامالوپ هراه با تیم فنی خود از سال 94 تاکنون در زمینه خرید گیفت کارت پلی استیشن، اکانت قانونی، کنسول‌های بازی، لپ‌تاپ گیمینگ، مودم گیمینگ، مانیتور گیم و ادیت و غیره فعالیت می‌کند. همراه با گامالوپ مسائل و مشکلات گیم را حل کرده و از بازی خود نهایت لذت را ببرید.