بازی The Callisto Protocol یک بازی سوم شخص به سبک وحشت و بقا است که توسط استودیوی بازی‌سازی Striking Distance در حال ساخت است. این بازی با توجه به اینکه هنوز عرضه نشده اما طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی این بازی بپردازیم.

فهرست محتوا

4 مورد
  1. داستان بازی The Callisto Protocol
  2. تاریخ انتشار بازی The Callisto Protocol
  3. بازی The Callisto Protocol برای چه پلتفرم‌هایی عرضه می‌شود؟
  4. گرافیک و کیفیت بازی The Callisto Protocol

داستان بازی The Callisto Protocol

داستان بازی The Callisto Protocol

با توجه به تریلر و تیزرهای منتشر شده از بازی کالیستو پروتکل، داستان این بازی مربوط به 300 سال آینده است. در این بازی شما کنترل کاراکتر یک زندانی ماجراجو و البته عصبی را در دست خواهید داشت.

شخصیت بازی در سال 2320 میلادی به کره مشتری (تا سال 2320 هیچ انسانی به این کره نرفته بوده است) رفته است. کاراکتر بازی کالیستو پروتکل بر روی یکی از قمرهای مشتری که کالیستو نام دارد پا گذاشته است. در کالیستو یک زندان مرموز به نام Black Iron با موجودات عجیب و خطرناک وجود دارد. بیشتر داستان بازی هم دقیقا مرتبط با همین زندان و موجودات آن خواهد بود.

در ابتدای بازی شما این شخصیت زندانی را در حالی که به دنبال صداهای اطرافش است، مشاهده می‌کنید. یک موجود فضایی که ظاهری ترسناک دارد، فردی که در کنار کاراکتر بازی کالیستو پروتکل خوابیده است را به طرز وحشتناکی به تسخیر خود در می‌آورد.

به هر حال با توجه به مصاحبه‌ها و تریلر و تیزری که از بازی The Callisto Protocol می‌توان گفت که در داستان بازی با غول و هیولاهای خطرناکی سر و کار خواهید داشت.

تا چند وقت اخیر قرار بود بازی کالیستو پروتکل در فضایی مانند PUBG به بازار عرضه شود اما به یک‌باره تصمیم سازندگان بازی تغییر کرد. این بازی سوم شخص و در دنیای مخصوص به خود تولید و منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است که پایه‌گذار این بازی Glen Schofield است. گلن شوفیلد در گذشته بازی Dead Space که طرفداران زیادی هم دارد را ساخته بود. شوفیلد به همراه حدودا 30 نفر از تیم همراهش، در حال ساخت بازی کالیستو پروتکل است.

بازی The Callisto Protocol

تاریخ انتشار بازی The Callisto Protocol

به طور کلی و با توجه به اینکه تاریخ عرضه این بازی یک بار به تعویق افتاده است، نمی‌توان تاریخ عرضه و انتشار دقیقی را برای این بازی بیان کرد. با توجه به گفته تیم سازنده و گلن شوفیلد، تاریخ عرضه بازی کالیستور پروتکل در روز یازدهم آذر ماه امسال خواهد بود.

همانطور که گفته شد، تاریخ عرضه و انتشار این بازی یک بار به تعویق افتاده است. در ابتدا قرار بود بازی The Callisto Protocol در روز یازدهم فروردین ماه امسال به بازار عرضه شود که به دلیل تکمیل نشدن آن، تاریخ عرضه به تعویق افتاد.

توجه داشته باشید که احتمال موکول شدن عرضه بازی کالیستو پروتکل حتی به سال‌های آینده هم وجود دارد. به هر حال امیدواریم که کارهای مربوط به طراحی و ساخت بازی تا ماه آذر به اتمام برسد تا در روز 11 آذر شاهد عرضه این بازی باشیم.

بازی The Callisto Protocol برای چه پلتفرم‌هایی عرضه می‌شود؟

بازی کالیستو پروتکل قرار است برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری S، ایکس‌باکس وان، ایکس باکس سری X، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5 و PC عرضه شود. با توجه به گیم‌پلی که از این بازی در مراسم اخیر State Of Play منتشر شد، می‌توان گفت که باید انتظار یک بازی با کیفیتی بالا را داشته باشیم.

گرافیک و کیفیت بازی The Callisto Protocol

گرافیک و کیفیت گرافیکی بازی کالیستو پروتکل با توجه به گیم‌پلی‌های منتشر شده از بازی را می‌توان در سطح بالایی دانست. البته تیم سازنده بازی گفته است که هنوز گیم‌پلی بسیاری از بخش‌های بازی منتشر نشده و باید منتظر یک بازی با گرافیک و کیفیت بالا باشیم.

با توجه به گیم‌پلی‌هایی که منتشر شده است، به احتمال زیاد در این بازی شما ابزارهای زیادی برای جنگیدن در اختیار نخواهید داشت و باید رفته رفته ابزارهای مورد نیاز خود را برای بقا به دست آورید.